Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 1. november 2022

Telový peeling – ako na to?

Ako používať telový peeling? Prinášame vám beauty sprievodcu krok za krokom.

Telový peeling – ako na to?

Telový peeling je exfoliant na báze soli alebo cukru, ktorý sa používa na odstránenie odumretých kožných buniek z pokožky. Abrazívne zložky (cukor, soľ) sa zapracujú do pokožky a čistia ju od starších kožných buniek. Výsledkom je jemná, pružná a vyživená pokožka tela. Peeling funguje tak, že stimuluje premenu kožných buniek pre hladšiu a žiarivejšiu pokožku a môže pomôcť obnoviť jej prirodzenú vlhkosť či zabrániť výskytom akné. Najdôležitejšie však je, že sa budete cítiť skvele!

Kedy používať telový peeling?

Ideálny čas je po sprchovaní a použití sprchového gélu alebo mydla. Čistiaci produkt zaisťuje, že je vaša pokožka čistá a pripravená na exfoliáciu. Teplá voda spôsobí rozšírenie pórov, vlhkosť a mäkkosť pokožky, čo zabezpečí, že váš body scrub bude efektívny pri odstraňovaní nežiaducich kožných buniek.

Ako často používať telový peeling?

Telový peeling by ste nemali používať každý deň. Exfoliácia môže byť pre pokožku drsná a nadmerné používanie by mohlo poškodiť zdravé kožné bunky a zabrániť ich prirodzenej obnove. Ak nechcete narušiť svoju kožnú bariéru, snažte sa používať telový peeling maximálne 1-2 krát týždenne. Pre začiatočníkov odporúčame s ideálnym intervalom raz týždenne, ktorý ľahko začleníte do pravidelnej rutiny v starostlivosti o svoje telo.

Ako na to?

1. Teplá voda

Najlepšie je pripraviť celé telo namočením v teplej vode. Môžete sa sprchovať alebo kúpať, ale uistite sa, že svoje telo umyjete mydlom alebo sprchovým gélom. Predpríprava je v tomto prípade skutočne dôležitá a finálny výsledok bude efektívnejší.

2. Postupujte zdola nahor

Produkt nanášajte na celé telo rovnomerne a jemnými krúživými pohybmi. Odporúčame začať dolnou časťou tela a postupovať vždy smerom nahor k srdcu. Aplikujte krúživými pohybmi na nohy, stehná, ruky, hrudník a nezabúdajte ani na chrbát.

3. 30 sekundové intervaly

Všetkého veľa škodí a inak to nie je ani v tomto prípade. Ak patríte medzi začiatočníkov, najlepšie bude ak si k vášmu welness rituálu pripravíte hodinky alebo stopky. Neošetrujte jednu partiu tela viac ako 30 sekúnd. Skúste venovať každej časti tela pár desiatok sekúnd a plynule prejdite na ďalšiu.

4. Použite kefu

Na zvýšenie exfoliácie a čistiaceho účinku použite kefu alebo chňapku.Nielenže predídete preťaženiu vašich rúk, ale zároveň produkt dôkladnejšie zapracujete do pokožky vášho tela. Odporúčame si vybrať pomôcky s prírodnými štetinami, ktoré budú šetrnejšie a ekologickejšie než silikónové vlákna.

5. Pokožku dôkladne opláchnite vlažnou vodou

Vlažné voda na záber pomáha odstrániť všetky odumreté kožné bunky, ktoré telový peeling zachytil reakciou s vašou pokožkou. Umyte peeling masážnymi pohybmi, aby ste odstránili všetky prebytočné častice. Skúsení otužilci môžu na záver striedať horúcu vodu s ľadovou, čím podporia cirkuláciu a lymfatický systém.

6. Naneste telové mlieko.

Naneste na ošetrenú pokožku telové mlieko alebo hydratačný krém, ešte kým je pokožka mierne vlhká. Telové peelingy dočasne narušia vašu kožnú bariéru a môžu pokožku vysušiť, preto je dôležité po nej hydratovať a obnoviť prirodzenú úroveň vlhkosti.

    1140

    Súvisiace články