Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 26. júl 2023 / PR

Superhrdinovia letných mesiacov

Tak, ako v lete bojujeme s horúčavami prostredníctvom ľahkých materiálov, mali by sme vymeniť skincare produkty s hutnými textúrami za hydratačné, rýchlo sa vstrebávajúce konzistencie. Ak pochopíme prirodzený cyklus kože a zosúladíme k nemu aj kompletnú kozmetickú rutinu, dokážeme posilniť svoju kožnú bariéru a pomôcť pokožke k lepšej regenerácii.

Superhrdinovia letných mesiacov

Práve v lete je potrebné myslieť na extra dávku hydratácie, keďže intenzívne UV žiarenie zo slnka, chlór, pot, letné drinky s obsahom alkoholu či klimatizácia zbavujú pokožku kožného mazu, vysušujú ju a to následne vedie k narušeniu kožnej bariéry. Facederma® svoje produkty vytvárala s ohľadom na striedanie ročných období. Aké produkty z ich portfólia sú vhodné na teplé letné dni?

Sérum kyseliny hyalurónovej

Facederma® Sérum kyseliny hyalurónovej je ideálnym pomocníkom počas letných horúčav, keďže kyselina hyalurónová na seba dokáže naviazať vodu až v tisícnásobku svojej vlastnej hmotnosti. Vodu je následne schopná do pleti uvoľňovať postupne, a tak udržuje hydratáciu pokožky v priebehu celého dňa.

Sérum kyseliny hyalurónovej
Sérum kyseliny hyalurónovej

Toto hyalurónové sérum na vodnej báze a jeho ľahká konzistencia je na leto ako stvorená. Kyselina hyalurónová je navyše prirodzenou súčasťou pokožky, nevyvoláva takmer žiadne alergické reakcie a iritácie, a preto ju môže používať každý, bez ohľadu na vek a typ pleti.

Pleťový krém s hodvábom

Facederma® Pleťový krém s hodvábom obohatený o makadamiový, hroznový a mandľový olej vytvára ochrannú bariéru na pokožke, vďaka čomu v nej uzamyká vlhkosť. Proteíny hydrolyzovaného hodvábu napomáhajú udržiavať hydratáciu, zvyšujú produkciu kolagénu a prepožičiavajú pleti hebkosť.

Pleťový krém s hodvábom a kmeňovými bunkami z kostihoja lekárskeho
Pleťový krém s hodvábom a kmeňovými bunkami z kostihoja lekárskeho

Napriek vysokému obsahu olejov má krém ľahkú, nelepivú textúru, ktorá sa okamžite vstrebe do pleti. Pleť je po nanesení hladšia, vypnutejšia a hydratovanejšia, pripravená na akúkoľvek letnú párty!

EXTRA TIP:

Do večernej rutiny pridajte olejové Facederma® Sérum s vitamínom A. Vďaka svojim exfoliačným účinkom vás sérum zbavuje suchej, zrohovatenej kože, ktorá vzniká následkom žiarenia intenzívneho letného slnka.

www.facederma.sk

Text: Facederma, s.r.o.
Autor fotografií: Marianna Tomanová
    4514

    Súvisiace články