Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Rozhovory / 11. december 2022 / PR

Rozhovor so zakladateľkou kozmetickej značky Anna Brandejs

„V prípade kvalitnej kozmetiky skutočne nie je potrebné mať v kúpeľni 10 a viac produktov.“

Rozhovor so zakladateľkou kozmetickej značky Anna Brandejs

Anna Brandejs už počas štúdia biochémie nazbierala v medzinárodných farmaceutických spoločnostiach skúsenosti, ktoré neskôr zúročila pri založení vlastnej firmy Medaprex. Spoločnosť, ktorá zásobuje kliniky estetickej medicíny a kozmetické štúdiá so zdravotníckym materiálom a lekárskou kozmetikou už 20 rokov. Vďaka dlhoročným skúsenostiam a odborným znalostiam vytvorila vlastný rad doplnkov stravy. Popri úspešnej spoločnosti nasleduje svetový trend a vyvíja vlastnú kozmetiku ANNA BRANDEJS, kde k ati-age látkam pridáva hlavne prebiotiká a probiotiká.

V rozhovore pre Top Fashion priblížila svoje podnikateľské začiatky v oblasti beauty, opísala vlastnú kozmetickú rutinu, prezradila obľúbené látky v kozmetike a tiež plány do budúcna.

Ako ste sa vlastne dostali ku kozmetike?

Šťastnou náhodou. Naša firma Medaprex pred 20 rokmi dovážala z Rakúska injekcie s kyselinou hyalurónovou na aplikáciu do kĺbu na liečbu osteoartrózu. Potom sa prišlo na to, že kyselina hyalurónová má skvelé využitie aj pri aplikácii do kože na jej omladenie a rakúsky výrobca sa nás spýtal, či mám záujem distribuovať túto injekčnú látku aj u dermatológov. Po vyskúšaní injekcií, tzv. „fillerov“, čiže kožných implantátov, som bola nadšená a zmluvu na distribúciu som s radosťou podpísala, pretože moje noso-perné vrásky po aplikácii zmizli. No a potom sme začali pridávať do portfólia aj kozmetiku z Južnej Kórey, Španielska, Británie, Talianska a podobne.

Môžete nám popísať Vaše kozmetické rituály?

Netrávim v kúpeľni veľa času. Pre mňa je dôležité si dobre večer odlíčiť tvár niečím čo je lepšie ako micelárna voda, a to je napríklad odličovacia pena od našej značky, ktorú však uvedieme na trh až za pár mesiacov. Výborný je tiež odličovač Lipid Liquid Balance od značky Medik8. Potom si nanesiem náš nočný krém Ultimate Age Defying. A to je všetko.

Ultimate Age Defying ANNA BRANDEJS
Ultimate Age Defying ANNA BRANDEJS

Ráno si len opláchnem pleť vlažnou vodou a nanesiem sérum a potom denný krém Daily Defence + Repair. Dnes už všetko od vlastnej značky. Niekedy pridám aj očný krém Eye Contour Architect, ale niekedy naň zabudnem, netrpím totiž výraznými vráskami okolo očí, alebo opuchmi, či čiernymi kruhmi pod očami. V prípade kvalitnej kozmetiky skutočne nie je potrebné mať v kúpeľni 10 a viac produktov na tvár a krk.

Daily Defence + Repair ANNA BRANDEJS
Daily Defence + Repair ANNA BRANDEJS
Eye Contour Architect ANNA BRANDEJS
Eye Contour Architect ANNA BRANDEJS

Keby ste mohli vymenovať 3 TOP látky, ktoré sa používajú v kozmetike ANNA BRANDEJS, aké by to boli?

  • Prebiotiká a probiotiká, máme ich v našej kozmetike 5 rôznych druhov. Sú to látky, väčšinou extrakty z rastlín, ktoré optimalizujú mikróbiom na koži. Je ťažké tomu uveriť, ale v ľudskom tele žije viac ako 500 druhov baktérií, ktoré pomáhajú pleti vyzerať zdravšie a žiarivejšie. Týmto baktériám, ktoré osídľujú povrch kože sa hovorí mikrobiota. Sú to baktérie zlé aj dobré, a práve ich rovnováha je zásadná pre zdravie kože, ale aj pre náš organizmus a celý imunitný systém. Baktérie vytvárajú na našej pokožke ochrannú bariéru proti škodlivým vplyvom prostredia, škodlivým baktériám a prozápalovým baktériám. Stres, príliš časté umývanie, zlá strava a agresívne kozmetické prípravky poškodzujú kyslý plášť kože a môžu ho urobiť priepustným. Výsledkom je suchá, citlivá, začervenaná a podráždená pokožka. Riešenie spočíva v neporušenej kožnej bariére, ktorá je zásadná pre vitálnu, harmonickú a mladistvo vyzerajúcu pleť. Optimálna kožná mikrobiota funguje ako ochranný štít proti škodlivým vplyvom prostredia.
  • Ďalej používame 4 druhy kyseliny hyalurónovej s rôznou molekulovou hmotnosťou, aby sa dostala do rôznych hĺbok kože a zlepšila tak elasticitu kože na maximum. 
  • Používame tiež úplne nové molekuly vitamínov E a C, ktoré sú oveľa účinnejšie ako bežne používané staršie molekuly vitamínov.

Môžete nám trochu priblížiť výrazy „prebiotiká, zdravý mikróbiom“?

Na dosiahnutie bakteriálnej rovnováhy na pleti nestačí dodržiavať kompletnú a zdravú výživu, ale je nutné používať špecifické kozmetické prípravky, ktoré podporujú a harmonizujú dobré baktérie na koži. Prebiotiká = špecifické rastlinné látky, ktoré sú zdrojom potravy pre mikrobiotu prítomnú na pleti. Pridanie prebiotík do kozmetiky zlepšuje estetický vzhľad pokožky, ale tiež bojuje proti všetkým faktorom, ktoré negatívne pôsobia na pleť, ako vek, počasie, UV žiarenie, znečistenie, stres a zlé životné návyky. Účinky prebiotík a probiotík sú skutočne rýchle, najmä čo sa upokojenia pleti týka, a to do niekoľkých hodín až pár dní.

Ak by ste mali vybrať jeden výrobok, bez ktorého si neviete starostlivosť o pleť predstaviť, ktorý by to bol?

Náš nočný krém Ultimate Age Defying je môj MUST HAVE. Je to sofistikovaný krém, ktorý odstráni jemné vrásky a čiastočne zlepší i hlboké vrásky. Obsiahnuté prebiotioká vyhladzujú pleť o 73 %, redukujú póry o 68 % a znižujú a začervenanie pleti.

Patentovaná látka Chronochardy ovplyvňuje v noci gény v bunkách kože a stimuluje ich k produkcii vlastných ceramidov, vďaka ktorým je pleť krásne hydratovaná, zdravá a odolná. Okrem týchto aktívnych látok obsahuje mnoho ďalších inovatívnych látok, ktoré sme nakúpili v Japonsku a Južnej Kórei. Z toho krému budete nadšení, pretože účinky sú rýchle a viditeľné.
Nočný krém Ultimate Age Defying
Nočný krém Ultimate Age Defying

Čo ďalšie chystáte, na čo sa môžu naše čitateľky tešiť?

Máme vo vývoji mnoho ďalších skvelých produktov – napríklad tonikum s úplne novou látkou – extraktom zo snežienok, ktorý má podobný, aj keď jemnejší účinok ako botulotoxín.

Zakladateľka spoloťnosti Medaprex a kozmetiky Anna Brandejs.
Zakladateľka spoloťnosti Medaprex a kozmetiky Anna Brandejs.

Kto je ANNA BRANDEJS?

Príbeh Anny Brandejs začína v malej dedine na východnom Slovensku. V 6 rokoch jej zahynul otec a mama zostala sama so štyrmi deťmi v zložitej finančnej situácii. To Annu samozrejme významne ovplyvnilo. Verila, že keď bude sama na sebe tvrdo pracovať, bude sa mať v budúcnosti lepšie. Vyštudovala biochémiu na Univerzite veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach a osudom sa nechala zaviesť do Prahy, kde nazbierala skúsenosti v medzinárodných farmaceutických spoločnostiach, ktoré zúročila pri založení vlastnej firmy Medaprex. Spoločnosť, ktorá zásobuje kliniky estetickej medicíny a kozmetické štúdiá a zdravotníckym materiálom a lekárskou kozmetikou už 20 rokov.

    2769

    Súvisiace články