Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 25. marec 2024

Pierpaolo Piccioli odchádza z Valentina

Pierpaolo Piccioli odstupuje zo svojho postu kreatívneho riaditeľa v spoločnosti Valentino. Kreatívny riaditeľ bol na čele talianskeho domu od roku 2016.

Pierpaolo Piccioli odchádza z Valentina

Piccioli viedol taliansky módny dom od roku 2016 a rozvíjal víziu zakladateľa Valentina s jedinečnou gráciou, intelektom a technickými zručnosťami. V spoločnosti začínal v roku 1999, najprv pracoval po boku Maria Grazia Chiuri. Po tom, čo Garavani v januári 2008, takmer pol storočia po založení módneho domu, odišiel do dôchodku, Chiuri a Piccioli pôsobili spoločne ako kreatívni riaditelia, kým Grazia-Chiuri neodišla k Diorovi.

Ako povedal Piccioli vo svojom príspevku na Instagrame: „Som v tejto spoločnosti 25 rokov a 25 rokov existujem a žijem s ľuďmi, ktorí utkali vlákna tohto krásneho príbehu, ktorý je môj a náš. Všetko existovalo a existuje vďaka ľuďom, ktorých som stretol, s ktorými som pracoval, s ktorými som zdieľal sny a vytváral krásu, s ktorými som vybudoval niečo, čo patrí všetkým, a čo zostáva nemenné a hmatateľné. Toto dedičstvo lásky, snov, krásy a ľudskosti si nesiem so sebou dnes a navždy.“

Piccioli viedol módny dom s kreatívnym slovníkom, ktorý spája veľkolepú módu s každodenným oblečením. Zmodernizoval značku kúskami, ktoré oslovili širšiu vekovú skupinu a do kódov dedičstva domu vložil zmysel pre hravosť. Hoci bolo jeho meno na prvom mieste vo Valentine, Piccioli vždy vyjadroval, aký je neuveriteľne vďačný za prácu svojho tímu. Je známe, že pozýval členov tímu von so sebou na poklonu na konci couture show a pomenoval každý kúsok osobou v ateliéri, ktorá ho ručne vyrobila. Vždy uznával, že celok je lepší ako len jeden.

Valentino Spring 2024 couture
Valentino Spring 2024 couture

Pre fanúšikov módy to bol ťažký týždeň, pretože Dries Van Noten oznámil odchod do dôchodku a Piccioli jeho odchod. Po toľkých žiarivých kolekciách bola možno jeho čierna monochromatická kolekcia na jeseň 2024 znamením nadchádzajúcej zmeny. Jeho nástupca zatiaľ nebol menovaný, no podľa značky to bude čoskoro oznámené.

Valentino Fall 2024
Valentino Fall 2024
    2331

    Súvisiace články