Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné
Loading....

Trendy / 22. október 2021 / PR

Nadčasový jesenný šatník

Obdobie jesene je príležitosťou na prebudovanie vášho šatníka a doplnenie o univerzálne kúsky. Spoločnosť OZETA sa snaží svojimi kolekciami neustále napredovať a uspokojiť potreby moderného zákazníka, a zároveň ponúkať ľahko kombinovateľnú a kvalitnú módu. O tom, čím je výnimočná nová kolekcia značky, sme sa porozprávali s Jánom Klimekom, riaditeľom stratégie a obchodného rozvoja značky.

Nadčasový jesenný šatník

Čo je špecifické pre kolekciu jeseň/zima 2021?

Uplynulé obdobie sa okrem cestovného ruchu, kultúry a gastronómie zásadne dotklo aj módneho priemyslu. Móda vždy reflektuje spoločensko-politické dianie a je s ňou spojený „duch doby“. Uchopiť globálny pohľad je vždy náročné. No v tejto sezóne ešte väčšmi – niektoré značky hľadajú svoju novú tvár, snažia sa vymaniť zo stereotypu a priniesť zákazníkovi skutočný módny zážitok a rozptýlenie. Inde pozorujeme návrat k svojim pôvodným koreňom a hodnotám. Záujem o pôvod produktov je neustále na vzostupe. Pojem pohodlie nadobudol nový rozmer, no zároveň deficit spoločenských udalostí vyvoláva dopyt po elegancii. Špecifikom pre túto kolekciu je teda zmes kontrastov vnímania.

Aké sú aktuálne trendy, ktorými sa OZETA inšpirovala pri tvorbe novej kolekcie?

Pri tvorbe našich kolekcií vychádzame najmä z poznania preferencií a potrieb našich zákazníkov. Snažíme sa udržať si vlastný rukopis, ktorý vychádza z tradície krajčírskeho remesla, s podčiarknutím kvalitného spracovania a minimalistického vzhľadu. Dizajn jednotlivých výrobkov sa snažíme udržiavať nad módou, aby zákazník dostával produkt, ktorý využije mnoho sezón. Módne trendy nemôžeme a ani nechceme obísť. Móda je umenie, prináša radosť, otvára kreativitu, odlišuje nás. Prostredníctvom nej nachádzame sebapoznanie aj sebadôveru. Najmä dámska kolekcia bude skutočne štedrá. Kolekcia ponúka omnoho viac farieb, ako by ste čakali, aktuálne bude vrstvenie rôznych materiálov a monochromatické farebné ladenie jednotlivých súčastí outfitu vrátane kožených kabeliek, opaskov a rukavíc. Dámska kolekcia tak konečne naplno dobieha naše rozsiahle pánske kolekcie. Zastúpenie dámskeho sortimentu bude zároveň citeľné aj vo zvýšení počtu prevádzok OZETA, ktoré kolekciu budú ponúkať.

Aké materiály budú dominantné v tejto kolekcii?

V kolekcii jeseň/zima 2021 rozširujeme cenové rozpätie výrobkov, a tak u nás zákazník nájde aj luxusné produkty, ako napríklad pánsky kabát zo 100 % kašmíru či saká s prímesou hodvábu. Základ dámskej kolekcie tvorí široká škála kabátov, ktoré sú zhotovené nielen z hladkých flaušov a doubleface vlnených tkanín, ale aj cibelínov a efektných tkanín s počesaným vlasom obsahujúcich mohér, angoru a alpaku. Svetre v sezónnych farbách obsahujú takisto prímes angory, ktorá dodáva produktom špecifický vzhľad a mimoriadne mäkký ohmat. Obľúbenými materiálmi jesenných kolekcií ostávajú naďalej merino vlna či mercerovaná bavlna. K osvedčeným inováciám materiálov patrí napríklad „natural stretch“ – technológia, ktorá zabezpečuje pružnosť tkanín vďaka vysokým zákrutom priadzí a väzbou tkaniny bez použitia syntetických prímesí, alebo NANO úprava dodávajúca tkanine odolnosť proti snehu a dažďu.

V elegantných podkolekciách nás už tradične teší dlhodobá spolupráca s poprednými talianskymi dodávateľmi tkanín, ako sú napríklad MARZOTTO GROUP, LANIFICIO ZIGNONE, DRAGO, PONTETORTO a mnoho ďalších.

Čaká zákazníkov OZETY túto kolekciu nejaká limitovaná edícia?

Takmer každú sezónu sa snažíme našim zákazníkom prinášať výnimočné spolupráce v limitovaných edíciách. Nesmierne nás teší, že limitovanú kolekciu JANKIV SIBLINGS pre OZETU rozširujeme o 3 nové modely plisovaných sukní. Všetky produkty z tejto edície sú výnimočné svojím strihom, univerzálnosťou, no hlavne pridanou hodnotou vo forme ručného plisovania zo Slovenska. Rozširujeme aj luxusnú kolekciu kožených doplnkov, kde sme sa spojili so špecialistami vo svojich odboroch, aby sme priniesli našim zákazníkom tú najvyššiu kvalitu. Už tradične pripravujeme aj exkluzívnu kolekciu hodvábnych doplnkov s naším dlhoročným talianskym dodávateľom z mesta Como, ktoré je historicky zviazané s tradíciou výroby žakárového hodvábu.

    1299

    Súvisiace články