Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 4. August 2022 / PR

_Kozmetika vyrobená s láskou k prírode a s rešpektom k vede

Pri vyvíjaní kozmetiky Facederma® si jej zakladateľka Viera Ondríková dala záväzok, že do svojich produktov bude neustále prinášať silu prírody ekologickým a etickým spôsobom. Jednou z metód, ako zužitkovať benefity prírody bez jej poškodenia, je inovatívne využitie extraktov rastlinných kmeňových buniek.

_Kozmetika vyrobená s láskou k prírode a s rešpektom k vede

Obnova kože prostredníctvom rastlinných kmeňových buniek

Vekom sa prirodzený regeneračný proces našej pokožky spomaľuje, čo má zásadný vplyv na oslabenie textúry pokožky, stratu elasticity a vzniku mdlého tónu pleti. Regenerácia je spomalená vplyvom obmedzenej životaschopnosti a znížením počtu kožných kmeňových buniek. Mladému a sviežemu vzhľadu môžeme dopomôcť práve extraktmi rastlinných kmeňových buniek, ktoré prispievajú k hĺbkovej obnove pokožky na bunkovej a tkanivovej úrovni. Facederma® vo svojich produktoch využíva extrakty kmeňových buniek kostihoja lekárskeho, alpskej ruže či goji, ktoré obsahujú silné revitalizačné a antioxidačné látky, vďaka čomu prispievajú k regenerácii kožných štruktúr.

Rastliny “vypestované“ v laboratóriu

Rastlinné kmeňové bunky sú jedným z najudržateľnejších zdrojov prírodných látok. Na to, aby sme bunku získali, totižto nie je potrebná celá rastlina, stačí len malé množstvo rastlinného materiálu z optimálnej časti rastliny – stonky, koreňa, listu, alebo plodu. V kontrolovaných podmienkach sa potom rastlinné kmeňové bunky izolujú a následne kultivujú v prevádzkových bioreaktoroch. Vďaka výnimočným regeneračným schopnostiam kmeňových buniek sa tento proces môže mnohonásobne opakovať, a preto je považovaný za vysoko ekologický a udržateľný.

Rastliny “vypestované“ v laboratóriu nepotrebujú žiadnu poľnohospodársku pôdu, vďaka čomu sa neničí biosféra. Laboratórnym pestovaním sa taktiež výrazne znižuje spotreba vody a energií, v porovnaní s konvenčnou produkciou biomasy. Keďže sa na získanie kmeňových buniek používa len malá časť rastliny, táto biotechnológia pomáha chrániť a zachovávať vzácne a ohrozené rastliny. Dôležitým benefitom je aj bezpečnosť – pri tradičnom pestovaní rastlín hrozí riziko kontaminácie kozmetických produktov zvyškami pesticídov, hnojív, ťažkých kovov a iných chemikálií – tieto toxické škodliviny však pri laboratórnom pestovaní nie sú vôbec potrebné.

Kozmetika bez vody? Najnovší svetový trend

Toto leto prichádza Facederma® na trh s novými práškovými maskami. Pre tento produkt sa firma rozhodla za účelom zníženia vodnej stopy – síce sa momentálne voda v kozmetických výrobkoch nemusí javiť ako problém, jej zdroje sa stávajú obmedzenými. Predpokladá sa, že do roku 2025 môžu dve tretiny svetovej populácie čeliť nedostatku vody. U Facederma® masiek je pre intenzívnu hydratáciu pleti potrebné len presne určené množstvo vody, ktoré sa pridá do masky krátko pred jej aplikáciou.

Okrem ekologického rozmeru má bezvodá kozmetika aj ďalší benefit. Aby mikroorganizmy mohli rásť, potrebujú vodu, preto je do kozmetických výrobkov s obsahom vody nutné pridať konzervanty alebo antimikrobiálne zložky, ktoré predlžujú životnosť výrobku. Pri bezvodých produktoch je týchto látok potrebné úplné minimum, alebo nie sú potrebné vôbec.

    1199

    Súvisiace články