Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Made in Czecho-Slovakia / 25. apríl 2023 / PR

Kolekcia, s ktorou sa stotožníte

Najnovšia kolekcia MOTTO od dizajnérky Silvie Fröhlich Zrebnej je určená pre kohokoľvek, kto vníma seba a svoje telo, s ktorým sa dokáže stotožniť.

Kolekcia, s ktorou sa stotožníte

Osobná, ženská, ambiciózna. Najvýraznejšou črtou najnovšej kolekcie je úzky pás a oversize ramená. Odevy majú detaily, ktoré povyšujú klasické strihy na autorský dizajn. Materiály sú dôležitou zložkou kolekcie, od kabátov z hrubej vlny cez nohavice a šaty z pohodlnej viskózy, alebo koženkovej sukne po jemný hodváb.

Emócia v kolekcii

Zelená koženka je veľmi výrazným prvkom kolekcie. Predstavuje harmóniu a rast, čím pozdvihuje emóciu v kolekcii. Práve krátke tvarované sako so širokými rukávmi a vesta z hrubej tkaniny so striebornými vláknami a zelenou vlnenou štruktúrou pripomínajúcou machové porasty. Zelené viskózové šaty s výrazným sedlom na zadnom diely, rovnako ako biela ľahká košeľa s padnutými ramenami sú v páse zúžené.

Najnovšia kolekcia MOTTO od dizajnérky Silvie Fröhlich Zrebnej
Najnovšia kolekcia MOTTO od dizajnérky Silvie Fröhlich Zrebnej

Farebné kompozície

Sivá, čierna a čierno biela kombinácia sú ďalšie farebné kompozície jednotlivých modelov. Čierne šaty s hlbokým výstrihom “V“, šálovým golierom vpredu a s výstrihom na chrbte doplnené kruhovou sukňou sú zo 100% vlny, ktorá je na dotyk veľmi jemná. Z tejto vlny je vytvorená aj vesta, ktorá je variabilná sťahovaním v páse po celom obvode. Plisé sukňa je dvojvrstvová, čím vyniknú obe strany zafarbenej látky.

Súčasťou kolekcie MOTTO je aj ručne pletený sveter a šatka, ktoré dizajnérka vytvorila v spolupráci so stážistkou Tinou Szapka.

SILVIA ZREBNA

Za značkou stojí dizajnérka Silvia Fröhlich Zrebná, ktorá študovala najprv odevný dizajn na Strednej umeleckej škole v Trenčíne. Ten doplnila pomaturitným štúdiom na Vyšší odborní škole odevního navrhářství v Prahe a úspešne ukončila Vysokou školou výtvarných umení v Bratislave. Počas štúdií začala odevy predávať v Slávica store, neskôr v Drobné store v Bratislave. Dnes sú jej odevy dostupné aj v Envy x Priveé Lounge. Zúčastnila sa mnohých módnych podujatí formou autorských prehliadok a výstav, napríklad Fashion Week London, Fashion Live! v Bratislave, showroomow organizovaných Slovak Fashion Council, vytvorila kostýmy pre divadelnú performance v rámci výstavy Skupinová terapia / SNG či predstavenie Brutto divadla NUDE a mnohé odevy na zákazku

Dnes má Silvia Fröhlich Zrebná ateliér v bratislavskej Novej Cvernovke, v ktorom tvorí pod vlastnou vyprofilovaniu značkou. Jednotlivé odevy sú dostupné online, vo vybraných butikoch, alebo priamo v ateliéri dizajnérky.

LOOKBOOK
Foto: Tomáš Thurzo
Vizáž: Olívia Norovská
Modelka: Jana Haramiová
    1679

    Súvisiace články