Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Kultúra / 5. august 2022 / PR

Grape 2022: Na obľúbenom festivale nebude chýbať ani Top Fashion

Po dvoch rokoch sa opäť môžeme tešiť na festival Grape, ktorý otvorí svoje brány už v piatok 12. augusta o 12:00. Ako bude vyzerať tohtoročné hudobno-umelecké podujatie sa dozvieš v článku nižšie.

Grape 2022: Na obľúbenom festivale nebude chýbať ani Top Fashion

Prvou novinkou je, že festival sa po prvýkrát nebude konať v Piešťanoch, ale zmení svoje pôsobisko na trenčianskom letisku. Vzhľadom na zmenu lokality označili organizátori , Juraj Podmanický a Ján Trstenský, Grape za festival „bez domova“. K úsmevnej metafore sa tento rok ladil aj dress code, na ktorý milovníci módy netrpezlivo čakali.

Nomádstvo

Hlavnou témou tohtoročného festivalu je nomádstvo, kočovníctvo a cirkus. V rovnakom duchu sa preto budú niesť aj módne outfity návštevníkov festivalu. Atmosféru trenčianskeho letiska doplnia kočovnícke a cirkusantské outfity a my sa už teraz tešíme, akou kreatívnou formou to festivaloví hostia pojmú tentokrát. Tie najlepšie outfity za magazín Top Fashion zachytí objektív fotografa Filipa Porebu.

Mapa Areálu

Užitočnou pomôckou každého festivalu je najmä mapa areálu. Na ktorej môžeš s prehľadom zistiť kde sa nachádza stanové mestečko, hlavný stage, zóna s občerstvením, úschovňa, sprchy, bankomat či veštica. Áno počujte správne. Grape nenechal nič na náhodu a tému kočovníctva a cirkusantov zobral skutočne zodpovedne. Kto vie, možno sa u veštkyni dozvieš aj to, či bude tento rok na festivale pršať. Organizátori podujatia nezabudli ani na oddychové, športové a ďalšie zóny, ktoré ponúkajú možnosti ako tráviť čas a nabrať sily mimo koncertov.

Mapa areálu
Mapa areálu

V blízkosti Good Point zóny sa nezabudnite zastaviť v kaviarni Grape, kde si okrem chutného občerstvenia môžete prelistovať a odniesť aj najnovšie vydanie magazínu Top Fashion. V areáli kaviarne sa bude zdržiavať aj náš streetstyle fotograf, ktorý bude mapovať najlepšie oblečených účastníkov festivalu. 

Hlavní headlineri festivalu

V piatok vystúpia Lime Cordiale, Milky Chance, Years & Years a Mura Masa, v sobotu ich vystriedajú SYML, The Vaccines, Woodkid a Meute.Týmto interpretom bude patriť hlavné pódium na festivale Grape. Na hlavnom pódiu sa okrem spomínaných zahraničných predstavia aj obľúbené domáce kapely. Premiéra na hlavnom grejpáckom pódiu to bude tento rok pre Fallgrapp a chýbať nebudú stálice Billy Barman, Medial Banana a Malalata, ktorí svojím balkánskym setom roztancujú festival už tradične v sobotu na obed.

Milky Chance vystúpia v piatok na Grape Stage o 20:20 
Milky Chance vystúpia v piatok na Grape Stage o 20:20 

Vychádzajúca hviezda

Okrem zahraničných hviezd sa predstavia aj lokálne mená a nováčikovia na scéne. Pozornosť si určite zaslúži mladá speváčka pochádzajúca zo Slovenska, Karin Ann. Na Slovensku zatiaľ málo známa interpretka má na Youtube milióny videní a naozaj nabité leto - hneď v úvode júna vystúpila ako predskokanka na troch európskych zastávkach svetového turné americkej kapely Imagine Dragons a medzitým ešte stihla otvoriť pražský koncert britského speváka Yungbluda, ktorý ju berie so sebou aj na svoje júlové turné po Austrálii. V auguste táto Slovenka pôsobiaca primárne v zahraniční konečne predstaví aj domácemu publiku, a to práve na Grape 2022.

Karin Ann s sobotu na SPP Stage o 17:50
Karin Ann s sobotu na SPP Stage o 17:50

Architektúra festivalu

Festival sa stáva z roka na rok úspešným nie iba vďaka potvrdeným umelcom, ale hlavne tým, že sa snaží odlíšiť od iných festivalov zdanlivo maličkosťami, ktoré ale tvoria zaujímavý celok. Na festivalovom areáli pracovali a dodnes pracujú poprední slovenskí architekti, ktorí ho každý rok spolu s organizátormi menia, aby mal návštevník vždy nový zážitok. V spolupráci so sponzormi a umelcami sa stavajú zaujímavé zóny a dotvárajú tak vizuál celého festivalu. O architektúru festivalu sa tento rok postaral trojnásobný víťaz ceny CE ZA AR, architekt Martin Skoček.

Organizátori Grape festivalu Juraj Podmanický a Ján Trstenský
Organizátori Grape festivalu Juraj Podmanický a Ján Trstenský

SK&CZ Rapová scéna

Posledné roky je čoraz väčší záujem o rapových interprétov z lokálnej scény, o ktorých nebude núdza ani tohtoročnom podujatí. Tešiť sa môžete mená ako NobodyListen, Samey, Dalyb, Annet X, Saul, Vec, Gleb či Yzomandias. Portréty zo zákulisia a atmosféru backstage pre Top Fashion magazín zachytí streetstyle fotograf Filip Poreba.

NobodyListen v Piatok na SPP Stage o 03:00 
NobodyListen v Piatok na SPP Stage o 03:00 

Celý line-up festivalu Grape 2022 si môžeš pozrieť tu.

    1186

    Súvisiace články