Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Kultúra / 4. december 2022

Fotograf Benedikt Renč predstavil svoju tvorbu v latinskej Amerike

Uznávaný český módny fotograf Benedikt Renč vystavil svoje práce na 13. ročníku veľtrhu umenia Ch.ACO (Chile Arte Contemporáneo) v Santiagu de Chile.

Fotograf Benedikt Renč predstavil svoju tvorbu v latinskej Amerike

Preslávil sa najmä svojimi čiernobielymi portrétmi. Pred jeho objektívom stáli hviezdy svetového formátu ako Johnny Depp, Arnold Schwarzenegger, Roger Federer alebo Wes Anderson. Nedávno so svojou tvorbou namieril do sveta, kde na celosvetovej galerijnej premiére veľtrhu umenia v Santiagu de Chile predstavil svoju voľnú tvorbu.

Séria troch fotografií

Renč sa na veľtrhu predstavil so sériou troch fotografií a išlo o jeho vôbec prvý profesionálny kontakt s galerijným prostredím, pretože svoju voľnú tvorbu doteraz nevystavoval. „O vlastnej výstave som uvažoval už niekoľko rokov, ale doposiaľ nenastala tá pravá chvíľa. Keď ma s myšlienkou vystavovať na veľtrhu Ch.ACO prvýkrát oslovil Milosh, súhlasil som najmä preto, že to pre mňa bola výzva vkročiť na nepoznané teritórium. Mnohí by navyše zrejme tipovali, že budem prezentovať módne fotografie, alebo čiernobiele portréty, ktoré sú pre mňa signifikantné, ale nie je to tak.“

Fascinácia mladosťou

„Všetky vystavované diela pochádzajú z mojej voľnej tvorby a majú jedno spoločné - vznikli ako súčasť denníka na mojich cestách počas letných mesiacov a mieša sa v nich moja fascinácia mladosťou s užívaním si života vo všetkých jeho podobách,“ prezradil Renč.

YOUTH / FRANCE 2022
YOUTH / FRANCE 2022

Renčove diela na veľtrhu umenia Ch.ACO reprezentovali MH Gallery, ktorú založil producent Milosh Harajda. Práve on v priebehu posledných rokov usporiadal množstvo výstav venovaných tvorbe umelcov ako Alexander McQueen, David La Chapelle, Robert Wilson, Daphne Guinness alebo Anna Bauer. „Dlhé roky som mal možnosť sledovať Benovu voľnú tvorbu a čím viac fotografií so mnou zdieľal, tým jasnejšie sa rysovali kontúry našej spolupráce.“

Svetová výstavná premiéra

„Od začiatku bolo mojou ambíciou predstaviť ho mimo hraníc Českej republiky a vzhľadom na to, že jeho portrétovú tvorbu zásadne inšpiroval a ovplyvnil peruánsky fotograf Mario Testino, vyhodnotil som latinskoamerický trh a veľtrh umenia Ch.ACO ako ideálnu platformu pre Benovu svetovú výstavnú premiéru,“ uviedol Milosh Harajda, kreatívny producent a zakladateľ MH Gallery.

BOY / FRANCE 2022
BOY / FRANCE 2022

Svieža energia

13. ročník Ch.ACO priniesol návrat k fyzickej podobe veľtrhu a predstavil medzinárodnú galériu z ôsmich rôznych krajín. „Čile má dlhodobú tradíciu vo svete fotografie a pôsobí tu niekoľko veľkých osobností, takže si naozaj ceníme, že Benedikt Renč a jeho umelecký agent Milosh Harajda sa rozhodli vystavovať na veľtrhu, pretože ich pohľad prináša sviežu energiu na náš trh. Navyše je to zaujímavá cesta ako prepojiť Santiago s Prahou. Movistar Arena je nová lokácia, ktorá pritiahne nové publikum, ktoré sa najmä v období pandémie začalo výraznejšie zaujímať o umenie. Som nesmierne vďačná za to, že im Ch.ACO ponúkne autentický zážitok,“ uviedla riaditeľka veľtrhu Elodie Fulton.

PHARRELL / PARIS 2007
PHARRELL / PARIS 2007

O MILOSH-STUDIO 

MH Gallery MILOSH je kreatívne štúdio, ktoré vytvára originálne umelecké koncepty, v ktorých prepája komerčné lifestylové značky, etablovaných medzinárodných umelcov a kultúrne inštitúcie. Cieľom novej platformy MH GALLERY je exportovať fotografické talenty z Čiech a Slovenska na medzinárodnú scénu. Prvým veľkým počinom bola účasť slovenského fotografa Jakuba Gulyása na festivale módnych filmov ASVOFF v Paríži a prvým českým umelcom, ktorý predstavil svoju tvorbu v Latinskej Amerike, je fotograf Benedikt Renč.

Fotograf Benedikt Renč a producent Milosh Harajda
Fotograf Benedikt Renč a producent Milosh Harajda
    1034

    Súvisiace články