Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 3. október 2022 / PR

Dior SS23 predviedol na parížskom týždni módy barokový grunge

Kreatívna riaditeľka módneho domu Dior, Maria Grazia Chiuri, sa v najnovšej kolekcii opiera o rebelskú módu barokového obdobia.

Dior SS23 predviedol na parížskom týždni módy barokový grunge

Každá kolekcia Marie Grazie Chiuri otvára priestor pre tvorivú predstavivosť. V najnovšej ready-to-wear kolekcii Dior pre sezónu jar/leto 2023 sa kreatívna riaditeľka dámskych línií inšpirovala barokovým prostredím a mapou Paríža z archívu módneho domu.

Symbol francúzskeho dvora

Tvorenie kolekcie je posilnené témou postavenia žien s pohľadom na veľmi špecifické obdobie baroka v 16. storočí. Grazia Chiuri stále čerpá inšpiráciu zo záhrady Tuilieries, kde sa zvyčajne prezentuje dámska konfekcia značky Dior. Priťahuje ju miesto, kde nájde Catherine de Medici, taliansku šľachtičnú, ktorá prišla na francúzsky dvor v roku 1533. Pre francúzsky dvor sa stáva symbolom, pretože zastupuje ženy a moc. Maria Grazia Chiuri je fascinovaná jej politickou inteligenciou a inováciami, ktoré propagovala, ako sú topánky na podpätku, korzet a Burano čipky, ktoré boli prinesené do kráľovských manufaktúr.

Charakteristika baroka

Móda v barokovom období zahŕňala tmavšie farby a okázalejšie vzory, ktoré zdôrazňujú prirodzené, zakrivené ženské siluety. Najnovšia kolekcia Dior zostáva verná štýlovým motívom tej doby. Vrátane čipkovaných golierov ako aj ozdobných doplnkov, rukávov a dlhých rób s hlbokým výstrihom. Celková farebná paleta kolekcie v štýle baroka sa nesie v bielej, čiernej, sivobielej, zlatej a kvetinovej farbe.

Návrat korzetu

Kolekcia prináša späť korzet v geometrickom prevedení, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou tohto obdobia. Módny dom Dior pre kolekciu SS/23 zostáva verný bujarým detailom a veľkolepým charakteristikám tohto obdobia.

Scénografia módnej šou

Silueta Diora pripomínaj široké sukne oblečené na kráľovskom dvore. Súčasné remeselné spracovanie tiež prehodnocuje tradíciu predkov: kabáty z zdobené kvetinovými a vtáčími motívmi sú vylepšené scénografiou navrhnutou umelkyňou Evou Jospinovou, ktorá znovu objavuje barokové jaskyne, ktoré tvoria scénografiu módnej šou Dior pre sezónu jar/leto 2023.

Ženská sila

V srdci tohto výnimočného prostredia ponúka duo tanečníkov a choreografov Irme a Marne van Opstal magnetické predstavenie, ktoré predstavuje ohromujúcu rovnováhu medzi krásnym a znepokojujúcim, tajomnom a virtuozitou. Fascinujúca kolektívna energia skúmajúca viaceré aspekty ženskej sily.

Pozrite si záznam módnej prehliadky Dior pre sezónu jar/leto 2023 z párížskeho týždňa módy:

    822

    Súvisiace články