Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 24. január 2024

Dior Haute Couture show SS24

Prezrite si najnovšiu Haute Couture kolekciu módneho domu Dior pre sezónu jar/leto 2024, predstavenú na parížskom týždni módy.

Dior Haute Couture show SS24

Inštalácia umelkyne Isabelly Ducrot, zdobí steny miestnosti, v ktorej sa koná prezentácia kolekcie Haute Couture Dior v záhradách Rodinovho múzea v Paríži. Pre scénografiu Dior prehliadky pre sezónu jar/leto 2024 je dvadsaťtri nadrozmerných šiat usporiadaných na kompozícii nepravidelných čiernych pruhov. Odrážajú šaty osmanských sultánov, ktoré študovala Isabella Ducrot. Abstraktná symbolika odevu, ktorá symbolizuje silu a presahuje telo.

FINALE © ADRIEN DIRAND
FINALE © ADRIEN DIRAND

Big Aura

Pre Mariu Grazia Chiuri je veľká aura tým, čo preniká Haute Couture. Každý kus sa musí prispôsobiť telu nositeľa a nesie svoju vlastnú špecifickú auru. Aura, na ktorú sa Maria Grazia Chiuri a Isabella Ducrot rôznymi spôsobmi odvolávajú – odráža jedinečnosť a autentickosť umeleckého diela. Zapisuje sa do kolektívnej pamäte.

Kreatívna riaditeľka dámskych línií Dior sa rozhodla sledovať auru cez históriu módneho domu Haute Couture, ktorá stelesňuje podstatu módy a maximálnej dokonalosti. Šaty La Cigale navrhnuté Christianom Diorom pre sezónu jeseň-zima 1952, evokujú posvätnosť ateliéru prostredníctvom svojej sochárskej konštrukcie.

Paleta odtieňov

Paleta odtieňov najnovšej kolekcie je zlatá, biela, sivá, bordová a zelená. Tento efekt sa odráža v odevoch, ktoré reprodukujú geometrické línie La Cigale a vytvárajú architektonickú eleganciu. Kabáty s impozantnými goliermi, široké sukne odhaľujúce prehnané výrezy, prekrývajúce sa vrstvy, nohavice a saká. Tvary prehodnocujú detaily šiat z archívov Dior, aby znovu vytvorili súčasný vzhľad. Bavlna a hodváb vytvárajú podmanivý, inovatívny a zároveň klasický efekt.

Pozrite si livestream prehliadky Dior Haute Couture show SS24:

1134

Súvisiace články