Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne prehliadky / 8. máj 2024 / PR

All Season Wedding Club

Česká módna dizajnérka Tereza Rosalie Kladošová predstavila ucelenú svadobnú kolekciu s názvom All Season Wedding Club vo Veľkej sále Trójskeho zámku.

All Season Wedding Club

Myšlienka harmonickej línie svadobných šiat sa zrodila s vlastnou svadbou návrhárky, kedy začala skúmať utajené oblasti vnútorného vzťahu nevesty a jej šiat.

Vysnívané svadobné šaty

Nová svadobná kolekcia ponúkla 15 modelov, ktoré sú štartovým dialógom medzi návrhárkou a budúcimi nevestami, ktoré by chceli jej služby vyskúšať. Spoločná konverzácia môže modely využiť ako vodítko pre budúce vysnívané svadobné šaty. Okrem samotnej nevesty môžu ale jednotlivé kusy z kolekcie zodpovedne poslúžiť aj ostatným svadobčanom - svedkyniam alebo družičkám.

Kolekcia je sama o sebe fúziou rôznych prístupov a zámerne nereflektuje jeden svadobný štýl. Svadobný deň totiž ponúka niekoľko udalostí aj príležitostí na zmenu outfitu. "Svatební hosty můžete jako nastávající nevěsta přivítat v minimalistických slip dress, cestu k oltáři pak podniknout v nadýchaných šatech pomněnkové barvy, ve kterých budete vypadat jako Alenka v říši divů. První tanec zahájit v diorovské sukni se sexy motorkářskou bundičkou a afterparty protančit v květované minisukni ala twiggy. První noc v roli novomanželky se zahalit do saténové kapuce a s postupující hlubokou nocí odhalovat tajemství sexy pyžama. Druhý den ráno prožít v pohodlných kalhotách a topu, který si stále uchová v detailu nádech Alenčiných šatů samotnou a cestu k oltáři,”romanticky popisuje dizajnérka Tereza Rosalie Kladošová.

Materiály

V kolekcii sa prelína niekoľko materiálov, okrem iného aj vo Francúzsku na mieru utkaný žakár v troch farbách. Z časti ho tvorí bavlna a z časti kovové vlákno – je teda miestami priehľadný, ale zároveň drží tvar. Nechýba ani niekoľko druhov hodvábu rôznych štruktúr a farieb - duchess, crep de chine alebo keper. Zjavná je práca so štruktúrou, miešajú sa lesklé a matné materiály so zamatom a obojstranným žakárom.

Svadobná hostina

Svadobná hostina vznikla v kreatívnom vedení Kristíny Dúhovej. Stôl je zdanlivo banálnym statickým objektom, ktorý pokorne vyzýva inak roztržitú a organickú skupinu svadobčanov na prežitie ďalšieho pospolitého okamihu. Zasadnúť spoločne k stolu je vcelku všedný rituál, ale pokiaľ dekor obrusu dosahuje obrovské rozmery, pokrmy na stole zľahka ovívajú strapce a mierka dekorácie nás deformuje rovnako ako Alenku, keď prechádzala králičou norou, tak sa na pominuteľný okamih fantázie svadobného dňa opäť prepisuje do inak racionálneho sveta všetkých hostí.

“Na celou myšlenku mě přivedla Terezina svatba. Náš freestylový projekt její svatební dekorace byl tak strašně nenucený a svobodný, až se mi uchovaná radostná vzpomínka opětovně vracela a měla jsem potrebu ji vyslyšet”, komentovala spoluprácu Kristína Dúhová.

    660

    Súvisiace články