Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 16. október 2022 / PR

Ako spomaliť starnutie pleti

Prirodzený proces starnutia nedokážeme zastaviť, ale vieme mu pomôcť spomaliť.

Ako spomaliť starnutie pleti

Ochrana pred slnkom

Opálená pleť môže vyzerať lepšie a zdravšie, ale opak je pravdou. Slnko zohráva pri predčasnom starnutí pleti hlavnú úlohu a ochrana pred ním je jedným z najdôležitejších krokov. Zvoľte SPF s minimálnym faktorom 30, každý deň, v lete aj v zime.

Pravidelná starostlivosť

Dôsledná skin care rutina je nevyhnutná. Snáď nemusíme pripomínať dôkladné odstránenie make-upu ako prvý krok. Nasleduje čistenie, hydratácia, sérum, krém, olej. Raz do týždňa odporúčame exfoliáciu, masku a raz do mesiaca kozmetické ošetrenie.

Skinimalizmus

V jednoduchosti je krása, a keď zostanete verní pár osvedčeným produktom, výsledky sa zaručene dostavia.

Retinoidy a vitamín C

Tretinoín a retinol sú zlúčeniny pochádzajúce z vitamínu A. Jemnejšou alternatívou retinolu, vyskytujúcou sa v prírode, je bakuchiol. Pleť nedráždi, nespôsobuje pálenie ani olupovanie kože. Tieto látky vo všeobecnosti zrýchľujú obrat kožných buniek a zbavujú tých odumretých, výsledkom je hladšia a sviežejšia pleť. Vitamín C ako antioxidant pôsobí proti voľným radikálom a pomáha s problémami, ako sú napríklad pigmentové škvrny alebo drobné jazvy.

Pro-Collagen Vitamin C Oil Serum
Pro-Collagen Vitamin C Oil Serum

Slovenská značka Noili sa zameriava na jednoduchosť a funkčnosť kozmetických prípravkov. Nás očarili ich denné a nočné olejové séra. Bakuchiol & Squalane Oil Serum sa používa na dennú starostlivosť a pri pravidelnej aplikácii zjemňuje vrásky, spevňuje kontúry tváre a pomáha pri hyperpigmentácii. Bakuchiol podporuje tvorbu kolagénu a olivový skvalán pleť intenzívne zvláčňuje a vypína vrásky. Pro-Collagen Vitamin C Oil Serum je určený na noc, keď sa pokožka regeneruje. Vitamín C v koncentrácii 5 % nenarušuje ochrannú bariéru pleti, ale spolu s vitamínom E viditeľne zlepšuje jej stav, má rozjasňujúce účinky a zjednocuje tón pleti. Komplexná anti-age starostlivosť Noili je teraz k dispozícii aj vo výhodnom dvojbalení – DUO Anti-age.

www.noilibeauty.com

    1061

    Súvisiace články