Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Vlasy / 29. november 2022 / PR

Ako na krásne vlnité vlasy

Máte vlnitú či kučeravú hrivu? Profesionálny stylista radí, ako sa o ňu starať, aby bola zdravá a krásna!

Ako na krásne vlnité vlasy

Bohatá kučeravá či vlnitá hriva je ozdobou, na ktorú môže byť jej majiteľka právom pyšná! Ako ale zabrániť tomu, aby vlasy nekrepateli, neboli príliš suché a neničili sa pri úprave účesu? Kaderník hviezd Martin Tyl nám dal svoje tipy, akú starostlivosť tomuto typu vlasov venovať.

Prirodzene vlnité či kučeravé vlasy najlepšie spoznáte, keď si ich mokré po umývaní skúsite „natlačiť“, teda nahrnúť do dlane od končekov k hlave a ľahko stlačiť. Pokiaľ vlna drží a vlas sa nenarovná, sú vaše vlasy vlnité. Skôr, než ale automaticky začnete používať vlasové prípravky pre kučeravé vlasy, či už stylingové alebo ošetrujúce, je dobré sa poradiť s profesionálom.

Žehlička na vlasy Dyson Corrale™
Žehlička na vlasy Dyson Corrale™

„Vlnité a kudrnaté vlasy jsou podstatně sušší než vlasy rovné. Je tedy velice důležitá správná péče. Doporučuji přípravky přímo určené na tento typ vlasu, aby byl hydratovaný a docházelo k maximální podpoře pružnosti vln. Právě elasticita je základem krásných kudrn. Důležité je pak umět vlny upravit po mytí a až do dalšího mytí nerozčesávat. Kudrny a vlny se rozčesávají pouze u mytí, ideálně s maskou nebo kondicionérem. Po namačkání a vysušení je už nerozčesávejte, jinak budu krepaté,“ odporúča Martin Tyl zo salónu New You.

Zmena je život!

Nositeľky kučier občas túžia po ich vyrovnaní, ale mnoho z nich má strach, aby si používaním stylingových nástrojov vlasy nepoškodili. Je dôvod na obavy? „Zdravá kudrnatá nebo vlnitá hříva se může občas narovnat - s maximální šetrností a vhodnými přípravky, protože tento typ vlasů je mnohem náchylnější k poškození. Pokud se rozhodnete zkrotit hřívu žehličkou, rozhodně vyberte kvalitní žehličku.“

Dyson Corrale

„Doporučuji bezdrátovou Dyson Corrale. Skvěle se s ní manipuluje a brání polámání vlasu díky pružným destičkám,“ radí Martin Tyl a dodáva, že dlhodobo narovnávaná vlnitá hriva stratí prirodzenú schopnosť sa vlniť, pretože vlasy zlenivejú.

Žehlička na vlasy Dyson Corrale™ (Medená/Šedá)
Žehlička na vlasy Dyson Corrale™ (Medená/Šedá)

A vlny sú späť

Pokiaľ prirodzené vlny častým narovnávaním zmizli a chcete ich získať späť, bude nutné im venovať nejaký čas pozornosť a ideálne vysúšať difuzérom. „Skvělý je difuzér u vysoušeče Dyson Supersonic, který má ideální tvar pro vytvoření pevné vlny. Navíc vaše vlasy nepoškodí, protože kontroluje teplotu vzduchu,“ ubezpečuje kaderník. V sade s fénom Dyson Supersonic navyše nájdete aj hrebeň so širokými zubami. S polietavými vlasmi pri vlnách potom pomáha nástavec Flyaway. „Když má někdo volné vlny nebo vlny namačkané difuzérem, Flyaway pomůže finišovat i tyto styly,“ hovorí vlasový mág.

Dyson Supersonic™ sušič vlasov
Dyson Supersonic™ sušič vlasov

Kučeravá hriva = živý materiál

Ak sa rozhodnete pre nový strih či fresh farbu, konzultujte výsledný look s expertom. „Kudrnatá hříva je jako živý materiál, který musíte tvarovat podle toho, jak se chová. Je dobré si s kadeřníkem dobře ujasnit očekávání – tvar, velikost hřívy, péče... A pak tvarovat celý střih postupně,“ uvádza svoje skúsenosti Martin Tyl. Tiež s farbením a zosvetľovaním vlasov radí zaobchádzať opatrne. U každého je situácia individuálna, ale ak máte jemné vlasy, potom zosvetľovanie ideálne nie je. „Pokud to kvalita dovoluje, byl bych i tak maximálně šetrný,“ upozorňuje vlasový stylista.

O svoju „korunu krásy“ sa starajte celý rok

Kvalita vĺn a kučier sa postupne mení s pribúdajúcimi rokmi. Platí to napokon pri všetkých typoch vlasov, rovnako ako pre celé telo. Ruka v ruke so starnutím vlasy usychajú, nedorastajú do takej dĺžky, lámu sa... Ale podobne ako pri starostlivosti o telo môžeme aj proces starnutia hrivy spomaliť – výživou, vitamínmi, prípravkami a dobrou starostlivosťou. Tá sa často mení aj so striedaním ročných období. 

Dyson Supersonic™ sušič vlasov (Šedá/Medená)
Dyson Supersonic™ sušič vlasov (Šedá/Medená)

„Je to podobné jako s pletí – přes léto vlasy hydratujte a chraňte přípravky s UV filtrem a v zimě pak dbejte v mrazech, aby v nich nezůstala žádná vlhkost, to by bylo fatální. Celoročně je třeba o vaši hřívu pečovat,“ odporúča Martin Tyl.

www.dyson.sk
    1254

    Súvisiace články