Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 8. máj 2024

3 filmy ideálne na Deň matiek

Deň matiek je už za rohom a pokiaľ sa necítite na akčný program s tou vašou, pozrite si spolu film. Niekedy je ten najlepší spoločný čas strávený na gauči s čajom, pohárom zmrzliny alebo tanierom syrov. Pripravili sme pre vás výber troch filmov, ktoré vás naladia na pohodovú atmosféru. Vyberte si jeden alebo absolvujte filmový maratón. A nebojte sa, všetky sú na Netflixe.

3 filmy ideálne na Deň matiek

Originálne verzia Little Women

V edícii z roku 2019 hrá síce Emma Watson, Meryl Streep a postavu Laurieho stvárňuje Timothée Chalamet, ale s mamou vám odporúčame pozerať pôvodnú filmovú adaptáciu z roku 94. Susan Sarandon, Winone Ryder a Kirsten Dunst spolu sú nostalgickou bombou, ktorá zasiahne každého milovníka filmov. Malé ženy sú zasneným hrejivým príbehom, ktorý si zamilujete na prvý aj dvadsiatypiaty pohľad.

Stepmom

Ďalšia klasika so Susan Sarandon v hlavnej úlohe (kto by ju nechcel ako mamu?). Tentokrát vo filme Druhá alebo prvá po boku Julie Roberts. Isabel (Julia) sa zasnúbi s bývalým manželom Jackie (Susan) a snaží sa zblížiť s ich deťmi. Vzťahy medzi novou a pôvodnou rodinou veľmi nevychádzajú, až kým Jackie nediagnostikujú rakovinu a všetci čelia nečakanému putu. Očakávajte klasickú feel-good deväťdesiatkovú drámu.

The Lost Daughter

Temná dcéra je inscenáciou rovnomennej knihy Eleny Ferrante, obľúbenej autorky niekoľkých generácií žien. Britská profesorka literatúry, ktorú bravúrne obsadila Olivia Colman trávi letné prázdniny v Grécku, kde spozná a mladú ženu stvárnenú Dakotou Johnson. Postava mladej matky Niny ju tak opantá, že sa jej spomienky na vlastné vzťahy s dcérami miešajú s realitou. Za týmto filmom stojí čisto ženský tvorivý tím v čele s režisérkou a scenáristkou Maggie Gyllenhaal a zo snímku nabitého psychologickými nuansami je to skutočne cítiť.

    638

    Súvisiace články