Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 29. február 2024

TOP street style trendy z milánskeho týždňa módy

Milánsky fashion week nám opäť priniesol inšpiratívne outfity topmodeliek, známych ikon, módnych nadšencov a influencerov. Tí nám svojimi streetstyle počinmi naservírovali najhorúcejšie trendy nadchádzajúcej sezóny. Chcete vedieť, čo sa bude nosiť túto jar? Čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať.

TOP street style trendy z milánskeho týždňa módy

V magazíne Top Fashion nielenže poznáme najnovšie trendy zo sveta módy, dokonca vieme, kde ich môžete nakupovať. Pouličný streetstyle zachytený fotografom @thestreetpie z prehliadok Maxmara,MM6, Alberta Ferretti či Diesel nás nasmeroval na poprednú európsku módnu platformu Zalando, kde si spomínané značky môžete objednať online z pohodlia vášho domova.

Aké sú trendy pre sezónu jar/leto 2024?

Estetika safari

Zmes tichého luxusu a exteriéru v estetike safari. Nosia sa všetky odtiene béžovej v kombinácii s naturálnou zelenou a hnedou. Medzi materiálmi prevládajú kvalitné, prírodné a vzdušné materiály, ktoré hrdo nosia označenie „quiet luxury“.

Energia bohyne

Oslava božskej ženskej energie – a jej sily. Módna sezóna SS/24 je vyplnená rúchami inšpirovanými starovekými ženskými božstvami, kráľovnami a bojovníčkami. Tento trend sme zazreli nielen na prehliadkových mólach, ale aj v uliciach Milána.

Ležérny office

Gorpcore vyjadruje túžbu nosiť oblečenie, ktoré je pohodlné aj funkčné zároveň. Tento trend získal ešte väčšiu popularitu, keď sme boli odkázaní na to, že sa môžeme hýbať len v prírode a exteriéroch. Ležérny office štýl taktiež plynule vychádza z tohto módneho smeru a jeho charakteristika by sa dala definovať ako bezstarostný prístup k firemnému ošateniu. Od oversized strihov, prúžkov, kravát, ostrých ramien a ešte ostrejších golierov.

Outdoor wear

High fashion móda a funkčné oblečenie do prírody? Predtým nezlučiteľný módny kontrast, ktorý sa v post-covidovom období a v spojení so zmenou klímy stal čoraz vyhľadávanejším. Jeho odkaz je jasný-odráža túžbu ľudí vrátiť sa jednoducho von. Je to akési pomyselné pokračovanie štýlu gorpcore.

Cowboy

Vysoké kožené čižmy, kožené nohavice a plstené klobúky sú okamžite rozpoznateľným a typickým kúskom Ameriky. Kovbojský štýl sa stal výrazným módnym doplnkom aj v európskych končinách a svoje o tom hovorí aj pouličný štýl z milánskeho týždňa módy, ktorý zachytil fotograf @thestreetpie.

    2168

    Súvisiace články