Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 26. september 2022

To najlepšie z Milánskeho Fashion Weeku

Top momenty, prehliadky a kolekcie z milánskeho týždňa módy pre nadchádzajúcu sezónu jar/leto 2023. Pozrite sa na náš výber a dobehnite tie najlepšie kolekcie z prehliadkových mól.

To najlepšie z Milánskeho Fashion Weeku

Ďalšia módna sezóna je za nami. Od množstva nových kreatívnych riaditeľov až po narodeninové oslavy a nabitý program prehliadok, Milano Fashion Week S/S 23 si užíval svoj veľký návrat do formy. Po zrušenom týždni módy v Londýne ako vyjadrenie sústrasti po smrti kráľovnej Alžbety II. sa všetky oči módneho biznisu obrátili na Miláno. Toto mesto predstavuje veľký comeback, ktorý zahŕňa debuty kreatívnych riaditeľov, oslavy výročia a kolekcie od stálic aj nastupujúcej generácie dizajnérov.

Prinášame vám TOP módny report z Miláno Fashion Week SS/23:

Bottega Veneta

Najnovšia kolekcia Bottega Veneta pre sezónu SS23 ponúka dynamický šatník pre každú príležitosť. Od ležérneho flanelového a denimového looku až po celokožené obleky a kostými. Legendárna supermodelka Kate Moss otvára prehliadku vo voľných džínsoch a flanelovej košeli. Blazy modernizuje klasický vzhľad trenčkotu bohatým vrstvením a pozdvihuje siluetu pomocou textúr z lakovanej kože. Farebné kožené nohavice sú kombinované s nadrozmerným sakom, ktoré dodáva tradičnému formálnemu vzhľadu mladistvý vzhľad.

Versace

Zosobnenie nostalgie deväťdesiatych rokov a nočného života, Paris Hilton, uzatvárala prehliadku Versace v žiarivých ružových minišatách a rukaviciach. Veľké finále v typicky hviezdnej zostave prehliadkového móla od Belly a Gigi Hadidových až po Irinu Shayk a Emily Ratajkowski. Prehliadka zaznamenala gotický nádych Donatelly Versace, ktorá sa túto sezónu inšpirovala rebelskými ženami a spájala temne romantický svadobný vzhľad s množstvom kože. „Vždy som milovala rebelku. Ženu, ktorá je sebavedomá, inteligentná a tak trochu diva,“ povedala dizajnérka.

Gucci

V skutočne majstrovskom Gucciho castingu, získal kreatívny riaditeľ talianskeho módneho domu Alessandro Michele 68 identických dvojčiat na svoju módnu prehliadku pre sezónu jar/leto 2023. Kolekcia názvom „Gucci Twinsburg“ bola inšpirovaná matkou návrhára a jej sestrou dvojčaťom. Ako vysvetlil, „milosť ich duplikovanej a rozšírenej lásky vyvolala moju večnú fascináciu pre dvojníkov, pre veci, ktoré sa zdajú byť rovnocenné.“ Výsledná kolekcia bola poctou mágii dvojčiat a duplikovaním šiat, ktoré sú odrazom jeden druhého a napriek tomu stále umožňujú vyjadrenie individuality.

Sportmax

Značka Sportmax predstavila svoju kolekciu SS’23 ako rozšírenie „efektu bouba a kiki“. Tento efekt je výsledkom štúdie, ktorá skúma vzťah medzi zvukmi reči, vizuálnymi tvarmi a predmetmi. Sportmax vytvára svoj vlastný experiment interpretáciou siluet, farieb, textúr, pohybov a zvukov každodenného života prostredníctvom šošoviek, ktoré sú však filtrované nevinnosťou detských očí a túžbou po úžase. Kolekcia pozostávajúca zo spojenia látky a potlače s jemne sochárskymi siluetami. Na móle sme zahliadli sukne a blejzroch s úzkym pásom, ktoré boli modernizované podľa súčasných výtvorov.

Missoni

„Jazyk Missoni hovorený novým autorom,“ povedal taliansky dom o svojej najnovšej kapitole, na čele s novým kreatívnym dizajnérom Filippom Graziolim, ktorý predtým pôsobil v Givenchy, Hermès, Maison Margiela a Burberry. Návrhár zaznamenal túžbu po ľahkosti – osviežením domácich kódov a motívov v zmyselnej a radostnej kolekcii, kde sa skrátené siluety inšpirované 90. rokmi stretli s potlačami a živými tónmi. Dominovala paleta žltej, purpurovej, azúrovej, čiernej a bielej. „Móda ako injekcia veselosti a ľahkosti ducha. Farby a svetlo, ktoré lákajú k úsmevu,“ opísal Missoni Grazioliho osviežujúcu kolekciu, ktorá podľa všetkého dodá historickému talianskemu domu novú energiu.

Tod´s

Napriek dramatickej lokácii mala samotná kolekcia intímny nádych, čo kreatívny riaditeľ módneho domu, Walter Chiapponi, opisuje ako „základné kúsky a ikonické odevy“ sezónneho šatníka. Prehliadka sa dá charakterizovať ako archetypálne dámske oblečenie s nádychom 90. rokov filtrované cez minimalistický pohľad kreatívneho riaditeľa. Ústredným prvkom kolekcie je najmä koža, doplnky tvorí baletná obuv kombinovaná s Todovou charakteristickou mokasínovou podrážkou.

Emporio Armani

Pocit eklektizmu prenikol do nedávnych kolekcií Giorgia Armaniho v jeho rovnomennej línii aj v Emporio Armani. V kolekcii s názvom „In Transit“ sa spájali inšpirácie nazbierané z ciest po celom svete. Neformálne saká s dvojradovým zapínaním a golierom, elegantné topy, jemná precíznosť saka a kabátov a prvky inšpirované cestovaním. Kolekcii to prepožičalo bezstarostný, uvoľnený nádych so slobodou ducha.

Prada

V najnovšej kolekcii Prada bolo cítiť filmový nádych. Dizajnéri módneho domu zaznamenali v kolekcii kontrast medzi surovosťou a zmyselnosťou aj jemnosťou a drsnosťou. Kľúčovými lookmi prehliadky boli hodvábne šaty, pletené dvojdielne sety, nočná košeľa. „Oblečenie je o jednoduchosti, bez zbytočných komplikácií. Myšlienka priamosti. Ale s touto kolekciou sa to spojilo s myšlienkou dekorácie, krásy, ako sa ozdobiť a skrášliť, ale stále zostať jednoduchý,“ povedala k novej kolekcii Miuccia Prada.

Max Mara

V predchádzajúcich sezónach si Ian Griffiths všimol to, čo nazýva „panteón silných žien Max Mara“. Postavy z histórie, zahŕňajúcej intelektuálne a kreatívne osobnosti, ktoré inšpirujú jeho feministický prístup k dizajnu. Na sezónu jar/leto sa vydal na cestu na juh do Francúzska a späť v čase do začiatku 20. storočia, keď sa od apríla do septembra na riviéru hrnuli bohémovia. Medzi nimi boli revolučné ženy doby, ktoré nosili maxi klobúky so širokým lemom, námornícke nohavice, tielka s odhaleným chrbtom a pod.

Fendi

„Ide o kontinuitu,“ povedal Kim Jones o svojej kolekcii S/S 2023, ktorá sa obzrela späť na prelom milénia a predznamenala návrhy éry Karla Lagerfelda. Spojenie módnej nite medzi minulosťou a súčasnosťou. Začiatkom tohto mesiaca oslávila značka 25 rokov kabelky Fendi „Baguette“ – pravdepodobne najsymbolickejšej tašky It-bag z konca 90. rokov a začiatku 21. storočia. Kolekcia elegantných hodvábnych nohavíc, košieľ a jednoduchých rebrovaných úpletov v spojení so žiarivou paletou ružovej a odtieňov zelenej, ktorá kolekcii dodala ľahkosť a hravosť. Protiklady sú charakteristickým znakom Jonesovho pôsobenia, dizajnér poznamenáva, že vo Fendi neustále premýšľa o praktickosti a luxuse.

    1203

    Súvisiace články