Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Outfit dňa / 30. december 2023

The Holiday: Zimná módna inšpirácia

Cameron Diaz z filmu Prázdniny je našou ultimátnou módnou inšpiráciou pre zimné obdobie.

The Holiday: Zimná módna inšpirácia

Aké by to boli sviatky bez kultového filmu The Holiday od Nancy Meyersovej? Ak ste ešte nemali čas pozrieť si klasický rom-com z roku 2006, rýchlo to napravte. Hollywoodska redaktorka Amanda (Cameron Diaz) si na prázdniny vymení dom v Los Angeles s novinárkou Iris (Kate Winslet) z anglického vidieku a ako inak- obe sa zamilujú. Okrem romantickej filmovej komédie a neuveriteľne pôvabného Juda Lawa nás na filme baví aj Amandin elegantný šatník, navrhnutý kostýmovou dizajnérkou Marlene Stewart.

Amanda je počas celého filmu oblečená v odtieňoch bielej, čiernej a krémovej. Zimné looky dopĺňajú kvalitné materály z hrubej vlny a kašmíru. Je to v podstate The Row predtým, než The Row vôbec existovalo.

Kľúčový look

Náš obľúbený look Amandy prichádza už na začiatku filmu, keď ju vodič vysadí na anglickom vidieku pred Rosehill Cottage. Tmavý kabát s bielou kožušinou, doplnený bielym rolákom, čiernymi nohavicami úzkeho strihu a vysokými ihličkami, ktoré nosí v snehu. Nechýbajú doplnky v podobe slnečných okuliarov Chanel, kožených rukavíc a krémovej koženej kabelky.

Ako film pokračuje, Amanda sa drží svojho elegantného štýlu bez námahy. Prvú noc v útulnom domčeku pije červené víno v krémovom pulóvri, pletenej čiapke a rukaviciach. Domáci outfit dopĺňa sivými teplákmi a vyzerá ako vždy TOP.

Prechádzka po anglickom vidieku? Jedine v kožušinovom kabátiku, pletenej baretke a s vlneným šálom- ako inak v krémových odtieňoch. Aj vás vždy zaujímalo, ako sa jej všetky tie outfity zmestili do malej skrine v skromnej chatke Rosehill Cottage?

Nadčasová silueta

Ak by ste potrebovali inšpiráciu na nadchádzajúce sviatočné večierky, Amanda ponúka vo filme aj niekoľko výraznejších večerných lookov. Keď príde na návštevu do domu Juda Lawa, príde oblečená v krásnom krémovom kabáte, rozopne ho a odhalí čierny volánový top a smotanovú ceruzkovú sukňu so širokým opaskom a perlovou prackou. Jej šatník je v podstate zárukou nadčasových investičných kúskov v jednoduchej siluete.

    1980

    Súvisiace články