Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Outfit dňa / 17. máj 2022 / PR

Farebný streetstyle so Zalandom

Naučte sa základy color-blockingu so styling creatorom pre poprednú európsku módnu platformu Zalando. Módny stylista Alex Lindov pre Top Fashion vysvetlil, ako kombinovať výrazné farby v outfite.

Farebný streetstyle so Zalandom

Color-blocking je v móde využívaný čoraz častejšie a jeho popularita neustále rastie. Hlavným pravidlom je používanie farieb, ktoré sú protikladmi na farebnej škále a ich následné zladenie tak, aby sa vytvorili netradičné a výrazné kombinácie. V móde sa bežne spája ako trend, ktorý pochádza z diel holandského maliara Pieta Mondriana. „História takzvaného color-blocking style vznikla vďaka Yves Saint Laurentovi a jeho slávnym šatám inšpirovanými dielom Mondriana“ prezradil módny stylista Alex Lindov.

Kombinácia troch výrazných farieb

Tento farebný trend je určený aj pre minimalistov, ktorí sa boja experimentovať či detailistov, ktorí si potrpia na textúry látok. „Vždy kombinujte maximálne tri farby v jednom outfite. V outfite sa okrem farieb môžete vyhrať aj s rôznymi textúrami látky či prípadne jej dezénmi,“ radí Alex.

Color-blocking aj pre mužov

V móde už dávno neplatí pravidlo, že sa horúcimi trendmi riadi len nežnejšie pohlavie. To potvrdzuje aj najnovšia kampaň európskej online platformy pre módu a životný štýl, v ktorej okrem iných zažiaril aj spevák Adam Pavlovčin či športovec Filip Šebo. Talentovaní, úspešní a inšpiratívni muži, ktorí svojim výberom outfitov dokázali, že kombinovaniu výrazných farieb sa nemusí báť ani mužské publikum. Nechajte sa inšpirovať!

Spevák Adam Pavlovčin v Zalando looku
Spevák Adam Pavlovčin v Zalando looku
Športovec Filip Šebo v Zalando looku
Športovec Filip Šebo v Zalando looku

TIP STYLISTU:

„Ak sa obávate toho, že vám farby nesvedčia, nie je to pravda. Farby pristanú každému, je to iba sila zvyku. Môžete začať napríklad tým, že farebné kúsky budete mať ďalej od tváre a využijete ich v nohaviciach, doplnkoch a podobne,“ radí ďalej skúsený stylista.

Neutrálne tóny a kontrast

Máte predsa len rešpekt z odvážnych odtieňov? Môžete začať zvoľna a kombinovať neutrálne tóny, ku ktorým postupne pridávate kontrast. „Kľudne môžete zvoliť len jeden výrazný kúsok v outfite a ostatné si nakombinujte tak, aby ste sa cítili komfortne,“ dodáva Lindov.

Zalando inšpirácia

Pri online objednávke Vám Zalando.sk pri každom vami vybranom produkte pomôže a odporučí, s čím by sa daný kúsok oblečenia hodil, prípadne ako ho zladili style creatori na inšpiráciu.

    939

    Súvisiace články