Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Outfit dňa / 8. august 2022

Festivalový dress code: Top Fashion inšpirácia na Grape 2022

Kočovníci, pútnici, tuláci a cirkusanti. Prinášame vám módnu inšpiráciu festivalových outfitov k tohtoročnej téme Grape 2022.

Festivalový dress code: Top Fashion inšpirácia na Grape 2022

Festival bez domova. V tomto hesle sa nesie téma 10-teho ročníka hudobného festivalu Grape, na ktorom nebude chýbať ani magazín Top Fashion. Už v piatok 12.augusta sa vidíme na obľúbenom podujatí v novom priestore trenčianskeho letiska. Práve zmena lokality viedla organizátorov Juraja Podmanického a Jána Trstenského k nápadu poňať celý moodborad festivalu v štýle kočovníkov, pútnikov, tulákov a cirkusantov. O zaujímavé outfity teda rozhodne nebude núdza a my sa už teraz tešíme na najlepšie oblečených návštevníkov, ktorých pre Top Fashion zachytí streetstyle fotograf Filip Poreba.

Ak ešte stále váhate a neviete, čo na seba. Nechajte sa inšpirovať naším výberom outfitov a nalaďte sa na festivalovú vlnu:

Nomádi a kočovníci

Kočovníctvo alebo nomádstvo je spôsob života, ktorý preferuje neustále kočovanie z jedného miesta niekam inam pred usadlým životom na jednom mieste. Celkom trefné prirovnanie k najnovšiemu ročníku Grape 2022, ktorý sa po dvoch rokoch opäť vrátil na scénu, ale zmenil svoje pôsobisko a sťahuje sa pod hviezdy trenčianskeho letiska. Stavte na prvky akými sú šatky, batikovaný motív, dlhé sukňe, ručne vyrobené šperky, opasky, klobúky a nedbalý účes.

Festivalový pútnici

Pútnici z celého Slovenska a zahraničia sa tento víkend stretnú na jednom mieste. Či už sa chystáte stanovať, táborovať alebo bude vaším víkendovým domovom karavan, nezabudnite si k správnej pútnickej atmosfére doladiť aj svoj outfit. Vítané sú prírodné materiály, zemité odtiene farieb, funkčné materiály a praktické doplnky. Nezabudnite na klobúky, plátené tašky alebo vrchný diel plaviek ako súčasť outfitu.

Cirkusanti

Vedeli ste, že na tohtoročnom Grape bude aj stánok s vešticou a iné cirkusové prekvapenia? Ak ste sa rozhodli ísť v téme cirkusantov, radi vás inšpirujeme. Za must-have cirkusové prvky v tomto prípade považujeme prúžky, volány, vyšívané saká, károvaný motív a color-blocking.

Károvaná potlač a goliere

Ak patríte k minimalistom, ktorý uprednostňujú jednoduchšie verzie outfitov, môžete staviť na károvanú potlač či trendy goliere a stále byť v téme festivalu. Golierové blúzky či šaty spĺňajú nádych cirkusových prvkov rovnako ako aj károvaná potlač na širokých nohaviciach, nadrozmerné vrecká či odvážna kombinácia prúžkov a kociek. Zapojte svoju fantáziu!

Maxi šaty a sandále

Pre všetky štýlové kočovníčky, ktoré sa skrátka chcú cítiť pohodlne a sexi. Stávkou na istotu sú dlhé maxi šaty v tlmených zemitých odtieňoch či využitie spomínanej károvanej potlače. Aj tu môžete zakomponovať goliere, volány či mašle. K šatám zvoľte šnurovanie sandále, biker boots alebo kovbojské čižmy. Do ktorého tímu patríte vy?

Floral print

Kvetinová potlač ide ruka v ruke s letom, hudbou, zábavou a tancom. Klasický street style však môžete okoreniť overzised overalom, kimonom v kvetinovej potlači či doplnkami, ktoré dotvoria váš dokonalý festivalový look. Klobúk, kovbojské čižmy, slnečné okuliare a maxi taška by nemala chýbať ani vo vašej kočovníckej výbave.

Lístky na Grape 2022 si môžeš zakúpiť tu.

    3224

    Súvisiace články