Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 4. jún 2024 / PR

Spojenie umenia v limitovanej kolekcii vône Paradiso

Nový projekt prepája umenie značky Pigmentarium a romantickú letnú atmosféru plnú dobrodružstva a exotiky. Limitovaná kolekcia vône PARADISO je povýšená na umelecké objekty pohľadom maliarky Laury Limbourg.

Spojenie umenia v limitovanej kolekcii vône Paradiso

Parfém Paradiso už od svojho uvedenia sprevádzajú originálne aktivity, ktorými oslavujeme leto a medziľudské vzťahy. Začalo to originálnym kokteilom a pokračovalo cez hudobné playlisty, hru s básnickým textom až po tohtoročnú energiu exotickej Ázie.

Zberateľská séria vône Paradiso, ktorú dekorovala maliarka Laura Limbourg
Zberateľská séria vône Paradiso, ktorú dekorovala maliarka Laura Limbourg
PARADISO LIMITED
PARADISO LIMITED

PIGMENTARIUM x LAURA LIMBOURG

Atmosféru horúcich letných nocí zachytáva limitovaná zberateľská kolekcia vône Paradiso, ktorú pre Pigmentárium aktuálne vytvorila Laura Limbourg. Mladá česká maliarka a sochárka narodená v Belgicku študovala v Prahe, Londýne aj na Taiwane. Laurin charakteristický tvorivý rukopis okrem iného výrazne ovplyvnil dlhodobý pobyt v Juhovýchodnej Ázii. Do jej expresívnej maľby priniesol florálne motívy džungle, neodmysliteľného draka, ale aj silnú tému žien, ktoré vo svojich dielach zobrazuje ako silné bytosti, často sprevádzané tigrom, ich symbolickým ochrancom.

Limitovanú kolekciu vône Paradiso ručnou maľbou dekorovala maliarka Laura Limbourg
Limitovanú kolekciu vône Paradiso ručnou maľbou dekorovala maliarka Laura Limbourg

Rozprávanie príbehu prostredníctvom umenia

Rukou autorky dekorované flakóny aj krabičky parfumu vznikli vo veľmi malej sérii, sú signované, ale ich cena sa od bežného parfumu nelíši. Naďalej sa tak s nadšením venujeme podpore mladých talentovaných umelcov a snažíme sa o stále zaujímavé rozprávanie príbehov našich produktov. Zberateľská podoba Paradisa je darčekom jeho fanúšikom tesne pred otvorením letnej sezóny. V predaji je exkluzívne iba online na pigmentarium.com

Motív palmy

Flakón zdobí jediný prepájajúci motív palmy. Krabička má obrázok draka, tigra alebo volavky. Všetko je prevedené červenou farbou, ktorá symbolicky odkazuje k Laurinu tvorivému obdobiu zasadenému do pobytu v Miami, kedy vnikali jej červené diela.

PARADISO LIMITED
PARADISO LIMITED

Save the date

Zaujal vás nový umelecký projekt a limitovaná kolekcia vône PARADISO? Druhé dejstvo projektu prebehne 12.6. v pražskom Beauty clube BYSSINE, kde bude umelkyňa Laura počas podvečerného kokteilu personalizovať kúpené produkty Pigmentarium.

Laura Limbourg

So svojím prístupom k umeniu je nezameniteľnou osobnosťou súčasnej umeleckej scény. Absolvovala Akadémiu výtvarných umení v roku 2022 a už počas svojich štúdií sa zapojila do medzinárodných umeleckých stáží na prestížnych inštitúciách ako sú Middlesex University v Spojenom kráľovstve a Taipei National University of the Arts na Taiwane. Laura sa zameriava na maliarstvo, a to predovšetkým s použitím akrylu na bavlnenom plátne, často kombinovanom s betónom, čo odráža jej inovatívny prístup k materiálu a forme.

Jej diela sú zastúpené v renomovaných galériách po celom svete. Limbourg má tiež na svojom konte účasť na mnohých skupinových aj samostatných výstavách a jej práce sú súčasťou významných zbierok ako sú Collett a Runtákova kolekcia. Jedno z jej verejne prístupných diel je mural na stene Shin Gallery v New Yorku, čo je dôkazom jej širokého umeleckého dosahu. Laura sa identifikuje primárne ako maliarka, ale jej práce a techniky ukazujú, že ide o oveľa komplexnejší umelecký prejav.

    544

    Súvisiace články