Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 12. október 2022

Skinimalizmus? Tajomstvo zdravšej pleti

Prečo je rutina „menej je viac“ tajomstvom zdravšej pleti.

Skinimalizmus? Tajomstvo zdravšej pleti

Zoznámte sa s novým trendom známym pod pojmom N-beauty. Skinimalizmus vznikol ako reakcia na zložité niekoľkokrokové rutiny, pri ktorých ženy používali množstvo produktov na svoju pleť. Návrat k jednoduchosti vám pomôže získať maximálny výsledok za minimálnu námahu.

Nechajte pleť dýchať

„Vychovaná na skúšaní najnovších beauty a skincare produktov som sa jedného dňa dostala do fázy, kedy si moja pleť potrebovala doslova oddýchnuť. Nemám namysli detox pleti či relax v podobe hydratačných masiek. Prebudila som sa s mierne začervenanými fľakmi, vyhádzaným čelom a citlivou pokožkou,“ hovorí redakorka Top Fashion. „Čokoľvek som si na pleť v priebehu ďalších dní naniesla, sa len zhoršovalo. Išlo o osvedčené krémy, toniká aj kyseliny, ktoré mali pomôcť nepríjemnému výsypu. Zmena však nenastávala a tak som sa po pár emočných zrúteniach rozhodla na svoju pleť nenanášať žiaden ďalší produkt. Viem, môže to znieť radikálne, ale v mojom prípade to skutočne zabralo,“

Rada kozmetičky je vyradiť všetky produkty z vašej starostlivosti o pleť, používať len jemný čistiaci prípravok a následne postupne zaviesť do svojej bežnej skincare rutiny produkty jeden po druhom. Až kým nenájdete vinníka.

Menej je skutočne viac

Všetci radi skúšame nové beauty vychytávky a skincare produkty, ale výsledky naznačujú, že čím je naša rutina v starostlivosti o pleť náročnejšia, tým sú výsledky horšie. Trendom na sociálnych sieťach je napríklad retinol, ale ak s ním idete na slnko, vaša pokožka sa stáva fotosenzibilizovanou, takže ho musíte používať opatrne.

Skinimalizmus

Určite poznáte ten pocit, keď si pár dní na tvár nenanášate make-up, trávite množstvo času na čerstvom vzduchu, jete zdravú a vyváženú stravu a doprajete svojmu telu dostatok spánku. Skinimalizmus sa riadi jednoduchosťou a vychádza z teórie regenerácie pokožky. Keďže sa pleť dokáže sama obnovovať, nie je potrebné na ňu nanášať veľké množstvo prípravkov. Moderná 10 kroková starostlivosť o pleť inšpirovaná Kórejkami je síce lákavá, ale každodenný rituál zahrňujúci čistiace emulzie, podkladové bázy, tonery, očné krémy, kyseliny a opaľovacie SPF produkty môže byť pre niekoho skrátka priveľa.

Zjednodušte svoju rutinu

Základom Skinimalizmu je zredukovať starostlivosť o pleť do troch hlavných produktov, ktoré nahradia všetky séra, mastičky a zázračné masky. Základom je správny odličovací produkt vo forme mlieka alebo čistiacej emulzie. Druhým bodom je ochranný pleťový krém určený pre presný typ vašej pokožky. Posledným krokom je ochrana pred slnkom vo forme SPF krému.

TOP FASHION TIP:

Vyberajte si kozmetické značky a produkty s čistým zložením ingrediencií. Dbajte na výber kozmetiky s označením „clean“ poprípade prírodné a vegánske alternatívy. Vyraďte zo svojej kozmetickej taštičky všetky chemické a syntetické látky, ktoré zbytočne zaťažujú vašu pleť.

Šetrenie času aj financií

Výhodou tejto metódy je nielen šetrenie času, ale aj vašej peňaženky. Zatiaľ čo desiatky pleťových produktov nás stoja stovky eur mesačne, trojkroková pleťová rutina náš rozpočet výrazne zníži. Nechajte sa inšpirovať touto metódou a naším overeným výberom.

Ecce Vita Day Light cream
Ecce Vita Day Light cream
Malinna Cleansing Foam
Malinna Cleansing Foam
Dr. Barbara Sturm Sun Drops
Dr. Barbara Sturm Sun Drops
    1036

    Súvisiace články