Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 9. január 2024

#SELFCARE by Ivana Gáborík

Úspešná tanečníčka, mama dvoch detí a wellness guru s nezameniteľnou aurou. Všimli ste si aj vy, ako Ivana Gáborík žiari? V rozhovore zisťujeme, ako to robí.

#SELFCARE by Ivana Gáborík

Ste dvojnásobnou mamičkou a popritom máte množstvo kreatívnych projektov. Nájdete si pritom čas aj na seba?

Určite áno. Považujem za veľmi dôležité nájsť si v tom zhone každodenných povinností chvíľku len pre seba. Tá moja musí trvať aspoň 10 minút, počas ktorých cvičím špeciálne cviky na diastázu. A pravidelne raz za mesiac absolvujem návštevu u kozmetičky.

Aké sú vaše zásady v oblasti zdravého životného štýlu?

Vyvážené stravovanie je pre mňa jedným z piliérov zdravého životného štýlu. Preferujem domácu stravu, pripravenú z kvalitných surovín, a podľa možnosti od domácich dodávateľov. Snažím sa o vyšší príjem bielkovín a nižší príjem cukru. To sa mi osvedčilo najviac, cítim sa skvele a energie mám na rozdávanie.

Dlho ste žili v Amerike, no nakoniec ste sa vrátili na Slovensko. Ako by ste ich porovnali z hľadiska lifestyle? Je niekde ťažšie žiť zdravo?

Amerika je vždy o kúsok vpred. Všetky trendy, či už módne, alebo lifestylové, sa k nám dostanú o dosť neskôr. Ako príklad uvediem najpopulárnejšiu sieť fast-foodov, ktorá k nám prišla tiež z Ameriky. Pokým u nás má stále svoju veľkú základňu milovníkov, v Amerike je jej popularita pomaly na ústupe. Čoraz viac nadšencov prepadá zdravému životnému štýlu, do ktorého tento koncept stravovania nespadá.

Šport a materstvo – dá sa to?

Ja mám pocit, že som celý deň v pohybe. Obe naše dievčatá sú veľmi aktívne, milujú pohyb, a predstava, že ich niekam usadím, je zatiaľ len utópiou. Takže materstvo mi na kondícii rozhodne neubralo, práve naopak.

Všetci obdivujeme vašu žiarivú pleť. Čomu za ňu vďačíte?

Základom je určite dobrá genetika, následne komplexná starostlivosť zvonku aj zvnútra, a dostatok spánku. Čítala som jednu veľmi zaujímavú knihu o potravinách, ktoré majú na našu pleť priam „zázračný“ účinok a tie sa snažím zaraďovať počas týždňa do svojho jedálnička.

Používate nejaké výživové doplnky?

Už niekoľko rokov používam Beauty collagen Oslo Skin Lab. Vyhovuje mi svojím zložením a praktickým balením. Štúdie poukazujú na to, že pleť je pevnejšia, žiarivejšia a mimické vrásky sú jemnejšie. Myslím, že moja pleť je toho dôkazom. Tiež pravidelne užívam vlasové vitamíny, lebo za posledných pár rokov moje vlasy prešli rôznymi hormonálnym zmenami, a verím, že aj vďaka nim si zachovali svoj objem aj kvalitu.

Čitateľom Top Fashion ponúkame 50% ZĽAVU na prvé balenie vrámci členstva. Objednajte na OSLOSKINLAB.SK/OSLOSKINLAB.SK a zadajte kód TOPFASHION.

Aké zmeny ste na sebe spozorovali po jeho zaradení medzi rutinu?

Najväčšie zmeny vidím práve na ľuďoch, mojich známych, ktorým som tento kolagén odporučila. Ich pleť je oveľa pružnejšia a pôsobí žiarivejšie. Presne tieto isté komplimenty dostávam aj ja. Tak verím, že to môže mať len jedného spoločného menovateľa. Tajomstvo úspechu však spočíva v dlhodobom, a najmä pravidelnom užívaní.

Kedy sa cítite najkrajšia?

Krása je pre mňa veľmi relatívny pojem, a preto moja odpoveď možno prekvapí. Ten pocit, keď sa na seba pozriem do zrkadla, a som spokojná, nesúvisí s vonkajšou krásou. Skôr s dobre odvedenou prácou, kedy som na seba hrdá a spokojná. Popri materských povinnostiach je času na sebarealizáciu menej. Ten pocit, že sa mi podarilo niečo vytvoriť alebo sa podieľať na nejakom projekte, je pre mňa natoľko uspokojivý, že sa cítim spokojná a nesmierne šťastná. Ak mám k tomu ešte aj čerstvo umyté vlasy, tak sa už vznášam.

Foto: Oslo Skin Lab, Ozeta, Lukáš Kimlička
    1574

    Súvisiace články