Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 24. február 2023 / PR

Prada jeseň/zima 2023

Predstavenie najnovšej kolekcie Prada pre sezónu jeseň/zima 2023.

Prada jeseň/zima 2023

Najnovšia módna kolekcia od Miuccie Prada a Rafa Simonsa prehodnocuje a znovu objavuje myšlienky krásy. Krása tu nie je určená estetikou, ale konaním - odevy sú znakmi reprezentujúce krásu, starostlivosť, lásku a realitu.

Estetické vyjadrenie

Uniformy sú estetickým vyjadrením starostlivosti a zodpovednosti, transformované pomocou estetického jazyka večerného oblečenia. Svadobné šaty, symboly lásky, sa stali každodenným odevom. Ich sukne nosené so svetrami sú novou formou bežného oblečenia. Táto výmena medzi pojmom každodenného a príležitostného nosenia, známeho a výnimočného, dáva obom rozdielny význam.

Módne remeslo

Ochrana tela prostredníctvom oblečenia naznačuje starostlivý záujem. Kožené a semišové kúsky čerpajú inšpiráciu z ochranných odevov. Kvety, prejavy náklonnosti, zároveň evokujú módne remeslo- ďalšie gesto starostlivosti.

Industriálna forma

Pojem transformácie sa rozširuje aj do priestoru Deposito Fondazione Prada, kde pohyblivý strop - januárovej prehliadky pánskeho oblečenia - pretvára rozmery, alternatívne zosilňuje a zmenšuje miestnosť. Proces odhaľuje kvetinovú výzdobu, ktorá bola predtým ukrytá v industriálnej forme.

Miuccia Prada a Raf Simons predstavujú kolekciu dámskeho oblečenia Prada FW23:
    1678

    Súvisiace články