Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 31. máj 2012

Prada fall/winter 2012

Ženská kolekcia Prada na nadchádzajúcu zimnú sezónu je akoby novou interpretáciou kolekcie z roku 1996, ku ktorej sa Miuccia vrátila a nechala sa ňou výrazne inšpirovať. Dokonca použila pôvodné geometrické vzory, ktoré dostali tretí rozmer dekoratívnymi aplikáciami.

Prada fall/winter 2012

31. 05. 12

Ženská kolekcia Prada na nadchádzajúcu zimnú sezónu je akoby novou interpretáciou kolekcie z roku 1996, ku ktorej sa Miuccia vrátila a nechala sa ňou výrazne inšpirovať. Dokonca použila pôvodné geometrické vzory, ktoré dostali tretí rozmer dekoratívnymi aplikáciami. Výrazné je pri jednotlivých lookoch vrstvenie a kombinovanie netradičných kúskov oblečenia, ako je napríklad sukňa s nohavicami. K novinkám kolekcie patrí aj spojenie kabáta a šiat bez rukávov. Strihy posúvajú pás tesne pod prsia a stretávame sa aj s reminiscenciou na letnú sezónu – odhaleným bruškom. Z materiálov je zaujímavé použitie trikotíny, typickej skôr pre Haute Couture. Z farieb dominujú oranžová, fialová, vojenská zelená a neutrálna čierna, biela či šedá.

 

prada_fw12_2


Opomenúť nemôžeme ani doplnky, topánky, kabelky aj šperky sú úchvatné a nenechávajú nás chladnými. Z kabeliek sú azda najvýraznejšie farebné saténové „doctors bags" s množstvom aplikácií. Tie neobišli ani topánky a ak aj náhodou áno, vynahradia to pestré farby a vzory, rovnako ako pri oblečení.


Pánska kolekcia
Pánsky look v podaní Prady si zakladá na vrstvení – začína to pri spodnej bielizni, z ktorej je vidieť roláčikový golier, nasleduje tričko, košeľa, vesta a samozrejme kabát. Výrazné a prepracované detaily sú neodmysliteľné. V náprsných vreckách na sakách a kabátoch nájdete špendlíky, kožené ružičky, perá, obaly na kreditky aj slnečné okuliare. Kolekcia akoby vzdávala hold multikultúrnej spoločnosti. Nájdete tu symboly typické pre Veľkú Britániu,USA, Rusko či Japonsko. To všetko na kvalitnej talianskej platforme. Prezentovať ju na catwalk prišli do Milána také hollywoodske hviezdy ako Willem Dafoe, Gary Oldman, Jamie Bell, Tim Roth a Adrien Brody.

My sme si kolekciu pozreli na jej oficiálnom predstavení v pražskom butiku. Tu je pár fotiek a krátke video z našej dielne :)


{vimeo}43135647{/vimeo}

 

pripravila: Jana Zajasenská

 

    5807

    Súvisiace články