Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Kultúra / 10. november 2023 / PR

Power Talks: Kérastase predstavuje mentoringový program pre mladé ženy

Profesionálna luxusná značka vlasovej starostlivosti Kérastase uvádza flash mentoringový program, ktorého hlavným cieľom je posilniť sebavedomie mladých žien a komplexne rozšíriť ich potenciál. Na predstavení iniciatívy Power Talks nechýbali ani ambasádorky Kérastase Clubu- Tereza Maxová, Ema Müller a Zuzana Záhorová, ktoré nám v rozhovore pre Top Fashion priblížili ich skúsenosť s mentoringom.

Power Talks: Kérastase predstavuje mentoringový program pre mladé ženy

Power Talks

Od novembra 2023 spúšťa značka Kérastase iniciatívu Power Talks v Českej republike v spolupráci s neziskovou organizáciou Britskou obchodnou komorou, ktorá má s mentoringom pre ženy dlhoročnú skúsenosť. Cieľom programu je nielen pozdvihnutie sebavedomia mladých žien, ale aj rozvoj ich kariérnych zručností, budovanie zmysluplných konexií a následne povzbudenie ostatných žien. 

Mentoringový program

Flash mentoring sa zakladá na myšlienke, že aj jedna 60-minútová konverzácia dokáže mať na človeka hlboký a pozitívny vplyv. Mentoringový program bude prepájať mladé ženy vo veku 18 – 29 rokov, ktoré majú o sebe pochybnosti, so ženami, ktoré majú skúsenosti a môžu im poradiť. Mentoringové vzťahy, aj keď krátke, slúžia na preskúmavanie možností, objavovanie záujmov a kultivovanie schopností. Prostredníctvom podporných a rozvojových vzťahov sa mentorované ženy naučia, ako robiť rozhodnutie sebavedome.

Podpora pre ženy od žien

„Věřím, že flash mentoring je pro mladé ženy neuvěřitelně přínosný z několika důvodů. Poskytuje jim rychlý přístup ke zkušeným mentorkám, které jim mohou nabídnout cenné rady, a pomohou jim efektivněji se orientovat na jejich kariérních cestách. Tato okamžitá podpora může být obzvláště prospěšná v odvětvích, kde jsou ženy nedostatečně zastoupeny, čímž se zvyšuje jejich sebedůvěra a motivace,“ približuje Silvia Bušniaková, riaditeľka Britskej obchodnej komory.

Zásadný krok Kérastase

Medzinárodný prieskum značky Kérastase ukázal, že mladé ženy po celom svete podceňujú svoje schopnosti v porovnaní s mužmi a viac ako polovica žien sa považuje za menej sebavedomé ako muži. Profesionálna luxusná vlasová značka sa preto prostredníctvom partnerstva s neziskovými organizáciami hrdo zaviazala k podpore mentoringových programov pre ženy po celom svete.

Rozšírenie potenciálu žien a ich úlohy vo svete

„S veľkým potešením vám predstavujem iniciatívu, ktorá odzrkadľuje to, v čo verím aj ja sama a podporujem ako aj v osobnom, tak aj profesionálnom živote. Power Talks je dôležitá iniciatíva, ktorej cieľom je prostredníctvom podpory mentorských programov pre ženy bojovať proti rozdielu v sebavedomí medzi mužmi a ženami a poskytnúť mladým ženám sebadôveru, aby si mohli úspešne plniť svoje sny. Je to prvý ale zásadný krok Kérastase k rozšíreniu potenciálu žien a ich úlohy vo svete a som nesmierne hrdá, že iniciatívu spustíme aj v Česku,“ prezradila Anita Valíková, riaditeľka značky Kérastase.

Riaditeľka značky Kérastase, Anita Valíková a riaditeľka Britskej obchodnej komory, Silvia Bušniaková.
Riaditeľka značky Kérastase, Anita Valíková a riaditeľka Britskej obchodnej komory, Silvia Bušniaková.

Ambasádorky Kérastase

Súčasťou predstavenia iniciatívy Power Talks boli aj ambasádorky Kérastase, ktoré sa rozhodli podporiť flash mentoringový program pre mladé ženy. Na pódiu sa tak v jednom kresle stretli Tereza Maxová, Emma Müller a Zuzana Záhorová. V inšpiratívnej debate nám priblížili ich vlastnú skúsenosť s mentoringom aj prečo je podľa nich nová iniciatívna značky Kérastase v dnešnej dobe dôležitá. Pozrite si video, ktoré dokonalé odráža atmosféru #PowerTalks.

Registrácia do programu

Zaujala vás najnovšia iniciatíva značky Kérastase a rady by ste boli súčasťou flash mentoringového programu? Štart registrácie začína 8.11.2023 na webe powertalks.cz, kde nájdete bližšie informácie o programe. Prvý mentoring je naplánovaný koncom novembra 30.11.2023.

Tereza Maxová o pomoci druhým

Prieskumy značky Kérastase ukázali, že mladé ženy po celom svete sa považujú za menej sebavedomé. Čím to podľa vás je?

Myslím si, že dnešní doba je poněkud krutá, zejména pro mladé ženy, které jsou neustále konfrontovány s dokonalostí na sociálních sítích. Myslím, že tlak na mladou generaci je obrovský. Chybí možná i tak opravdový kontakt přátelství, to že si s někým povídáte z očí do očí, že vás někdo podpoří, obejme.

Ako sa rokmi formovalo vaše sebavedomie a čo vám najviac pomohlo pri jeho budovaní?

Já si myslím, že určitě zkušenostmi. Všichni si asi pamatujeme, že období puberty není jednoduché, taky jsem měla nervy, že jsem moc vysoká a že si pro mě v taneční nikdo nepřijde. Nedostatek sebevědomí, když jsem přijela do Paříže a vyhodili mě z deseti dveří, protože jsem měla velký nos. To mi určitě na sebevědomí nepřidalo, ale v něčem jsem možná byla poněkud vytrvalejší a odolnější. Možná jsem si i věřila - a to jsem si přinesla z domova, kde jsem věděla, že mě mají lidé rádi takovou, jaká jsem, ne podle toho jak vypadám. Sebevědomí se budovalo v době, kdy člověk zažil první úspěchy, ale také první pády. Když už si však myslíte, že všechno víte a máte sebevědomí dostatečně pevné, tak přijde životní situace, která vám ukáže, že ještě máte dlouhou cestu před sebou.

Prečo je podľa vás dôležitá iniciatíva mentoringu?

Speciálně pro děti, které vyrůstaly v ústavní péči, je velmi důležitý zájem a pozornost a právě to si myslím, že ten flash mentoring dělá. Ty děti se setkávají s obrovským nedostatkem sebevědomí, protože vám někdo neustále říká, že nejste dost dobrý, není tam ta rodina a láska. Často je složité najít si práci, přátelé, partnera a stojí to hodně odvahy, najít sebevědomí uvnitř sebe, když jsou všichni ostatní proti vám. Takže to, že si k vám někdo sedne a řekne (jak L'Oréal říká): „Vy za to stojíte,“ to je důležité.

Čo je vašou dennodennou motiváciou v pracovnej sfére?

Já mám to štěstí, že opravdu dělám to, co mi dává smysl. Když člověk mění životy k lepšímu, dává naděje dětem, které najednou vidíte po 20 letech a mají své rodiny, práci, sebevědomí.. To je obrovská motivace, že dokážeme pomoci .

Akú cennú kariérnu radu by ste dali začínajúcim modelkám, aby sa lepšie orientovali v módnom biznise?

To povolání má řadu výhod. To, že procestujete celý svět, stanete se finančně nezávislá, můžete pracovat s úžasnými kreativními lidmi, ocitnout se na titulních stránkách módních časopisů, stát se populární. Ale má to samozřejmě i svoji toxickou stránku. To, že vás lidé hodnotí podle toho, jak vypadáte a ne podle toho, kdo jste. Takže určitě důležitá rada - zůstaňte přirozené, autentické a nenechte nikomu, aby vám to sebevědomí vzal.

Ema Müller o sebaláske

O sebavedomí a sebaláske učíš svoje bohyne na instagrame. Ako ti to ide?

Môžem ja o sebavedomí a sebaláske svojim bohyniam hovoriť donekonečna, ale či to s nimi niečo spraví, je len na nich. Hlavne, nie vždy som som sebavedomá a sebalaskavá a aj vtedy na ne rozprávam. A možno práve to ich pohladí na duši. Ten pocit, že v tom nie sú samé. Že každá to tak máme. Ale že sa len tak nedáme a nájdeme v sebe silu, lebo ona tam je. Len ňou občas treba potriasť.

Prečo si podľa teba mladé ženy v dnešnom svete dostatočne neveria?

Lebo kvôli sociálnym sieťam máme možnosť sledovať nekonečné množstvo žien, ktoré sú na ich profiloch a teda aj v našich očiach, oveľa krajšie, lepšie, spokojnejšie a úspešnejšie, ako sme my. Ťažko sa nám potom uverí tomu, že aj my sme super. Aj keď to, že ty si super neznamená, že nemôžem byť super aj ja. Myslím si, že super ženy vnímame ako konkurenciu. A pritom, keď sa spoja super ženy dokopy, ich synergia dokáže zázraky.

Čo ti najviac pomáha pri budovaní vlastnej sebadôvery?

Napĺňanie svojho potenciálu a uvedomovanie si vlastnej sily. Jáj a ešte akceptovanie seba samej a užívanie si svojej svojkosti. Lebo dosť často mám tendenciu liezť si na nervy a opúšťať sa. No a potom v sebe nevidím ani silu, ani potenciál.

Mnoho žien sa bojí zažiadať o zvýšenie platu alebo začať s vlastným biznisom. Čo by si im poradila?

Keď som bola zamestnaná vo firmách a pracovala v kanceláriách, mala som to rovnako. Vždy som sa bála vypýtať si, pretože som si myslela, že ak si vypýtam príliš, tak tú prácu nedostanem. A nikdy som si nevypýtala toľko, koľko som si zaslúžila. Doteraz na to myslím, keď dostávam pracovné ponuky, pretože ten reflex, tam stále je. Zároveň si ale uvedomujem, koľko samej seba a tvrdej, kvalitnej práce do mojej práce dávam a nemôžem predsa dovoliť, aby bola nedocenená. Čo by som nám z vlastnej skúsenosti poradila? Aby sme sa nepodceňovali a poznali vlastnú cenu.

Komu by si mentoring odporučila?

Milujem byť v spoločnosti silných, skúsených žien a pýtať sa ich otázky, na ktoré nemám odpoveď. Často si spomínam na moment, keď som sa Terezy Nvotovej spýtala, čo mám robiť vtedy, keď niečo neviem. Povedala mi : „Len sa pýtaj a buď zvedavá.“ Mentory sú tu preto, aby nám odovzdali ich skúsenosti, dodali odvahu a posunuli nás vpred a myslím si, že v určitých chvíľach to potrebujeme každá.

V čom podľa teba spočíva ženská sila?

V sebavedomí. Alebo inak – v tom, že sme si samých seba vedomé. Že napĺňame svoj potenciál. Že sa nezastavíme a ideme ďalej, nech sa deje čokoľvek. Ja si často hovorím, že zvládnem všetko na svete, aj keď viem, že všetko na svete určite nezvládnem. Ale dodám si tým odvahu k tomu, dokázať tie veci, ktoré dokázať môžem. A občas, práve tým, že tomu uverím, toho dokážem viac, ako som si myslela.

Zuzana Záhorová o kariérnej rade

Pracovala si pre veľké spoločnosti ako Google alebo Facebook. Ako by znela tvoja kariérna rada pre mladé ženy?

Môžete robiť úplne čokoľvek, čo chcete. Ak do toho dáte správnu dávku energie, trpezlivosti a rozkúskujete si veľké ciele do menších míľnikov, dostanete sa kamkoľvek. 

Čo ti najviac pomohlo pri budovaní týchto základov?

Mať okolo silný “support systém” je veľmi dôležité. Ľudí, ktorí vás inšpirujú, potiahnu dopredu, dodajú vám sebadôveru, keď to najviac potrebujete. A ked vás zavalí stres, pomôžu vám dať veci do perspektívy a možno zistíte, že to nakoniec nie je tak zlé.

Ženské sebavedomie je podľa štúdie Kérastase v súčasnej dobe v kríze. Čomu to pripisuješ?

Má to dve roviny, jedna je tá, že sa tej téme viac venujeme, študujeme a snažíme sa jej porozumieť, aby sme sa mohli niekam posunúť. Je to tak správne a je skvele, že sa to deje, ale myslím, že aj naše mamy a babičky o sebe veľa pochybovali. Tým však nespochybňujem, že sa nachádzame v kríze sebavedomia. Tá druha rovina je tá, že vďaka internetu a sociálnym sieťam máme nekonečnú studnicu nielen inšpirácie, ale aj príležitosti porovnávať sa s ostatnými. To zo sebou prináša mnohé úskalia. Vždy nájdete niekoho kto má dnes lepšie vlasy, doručil výbornú prezentáciu klientovi, zvláda lepšie balansovať materstvo a prácu alebo častejšie cvičí vo fitku. Je to len zlomok ich príbehu, ale je veľmi jednoduché si z toho urobiť vlastný obraz a spochybniť samú seba.

Ako vnímaš novú iniciatívu značky Kérastase a ich mentoringový program?

Je úžasné keď značky využijú svoju silu na to, aby niečo zmenili. Keď sa venujú témam, ktoré sú pre ich cieľovku dôležité. To je skutočná korporátna zodpovednosť v praxi a Kérastase výborne trafil iniciatívu, ktorá ženám prinesie pridanú hodnotu.

Čo potrebuje jednotlivec k tomu, aby napredoval a naplnil svoj potenciál?

Stále na sebe pracovať, mať zdravú dávku sebareflexie a tých správnych roztlieskavačov.

Bližšie informácie o pragrame Power Talks nájdete na www.powertalks.cz
FOTO: Maria Hason @mariehason
VIDEO: Jägr Videography
    3879

    Súvisiace články