Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 3. júl 2023 / PR

Nová sila v hydrolyzovaných kolagénoch

Príbeh značky AUROMEDA je prirodzeným vyústením životného príbehu majiteľky, zakladateľky a CEO spoločnosti Zuzany Kapovej.

Nová sila v hydrolyzovaných kolagénoch

Už ako dieťa chcela byť lekárkou. Štúdium na Lekárskej fakulte jej síce nebolo súdené, ale podľa vlastných slov to neskôr považovala za životné šťastie. Cestovanie, spoznávanie sveta a záujem o ľudské telo Zuzanu priviedli k práci vo farmaceutickej spoločnosti, kde sledovala fungovanie veľkých spoločností. Ambicióznejšie ciele ju posunuli do podnikania v oblasti pharma businessu. Podnikanie „vo veľkom“ si však vypýtalo daň na zdraví a Zuzana sa začala venovať zdravému životnému štýlu a starostlivosti o seba. Základ, na ktorom stojí značka AUROMEDA.

Majiteľka, zakladateľka a CEO spoločnosti AUROMEDA, Zuzana Kapová.
Majiteľka, zakladateľka a CEO spoločnosti AUROMEDA, Zuzana Kapová.

Pre koho sú výživové doplnky podporujúce zdravie, krásu a vitalitu určené?

Produkty môžu používať všetky vekové kategórie – ako ženy, tak aj muži. Sú navrhnuté tak, aby zvýšili výkon aktívnym ľuďom, ktorí majú vysoké životné nasadenie, či už v kariére, alebo v súkromí. Pomáhajú zvládať proces starnutia a opotrebovania organizmu, dodávajú novú silu a energiu.

Objavte silu produktov Auromeda
Objavte silu produktov Auromeda

Aké účinky a benefity môžeme spozorovať po užívaní?

Doplnky AUROMEDA predstavujú kombináciu kolagénu, potrebných vitamínov a minerálov na správne využitie kolagénu pre telo a majú pozitívne podporné účinky pre rôzne zdravotné problémy. Nejde teda len o krásne vlasy, nechty a pleť, ale predovšetkým o zdravie a regeneráciu svalov, kostí, šliach, väzív, stuhnutých kĺbov, krvných ciev, črevnej výstelky a iných orgánov, ale aj lepšie hojenie rán.

Ktoré produkty patria k vašim TOP odporúčaným?

Všetky kolagény značky AUROMEDA sú TOP. Každý pre iného užívateľa, keďže sú zamerané na jednotlivé zdravotné indikácie. No ak sa pýtate, ktorý užívam najčastejšie ja, tak je to Collagen Delta – Srdce a cievy – s príchuťou čiernych ríbezlí.

„Som veľmi aktívna, pracujem dlhé hodiny, riadim veľa spoločností, veľa cestujem. Kolagén Delta ma drží v super forme tak fyzicky, ako aj psychicky. Okrem toho, že sa stará o moje srdce, tak sa podieľa na mojom fresh looku,“ prezrádza zakladateľka spoločnosti Auromeda.

Collagen Delta
Collagen Delta

Aké druhy nápoja si môžeme pripraviť pomocou kolagénu?

Kolagény sú najchutnejšie, ak sú rozpustené vo vode. V lete si môžete pridať ľad na osvieženie. Rovnako si môžete pridať rôzne ovocie alebo zeleninu. Napríklad malinová chuť kolagénu Epsilon sa výborne spája s chuťou uhorky. Dámy z nášho tímu vyskúšali už aj mix s nealkoholickými šumivými nápojmi typu prosecco. A chutilo.

Vo vašej ponuke nájdeme produkty pre krásnu pleť, na odvodenie, kĺby a svaly či pre tehotné ženy. Považujete to za výhodu, ktorá vás odlišuje od ostatných značiek na trhu?

Definitívne áno. Širšia škála typov kolagénov tiež znamená, že vieme, čo robíme, a chceme užívateľom ponúknuť riešenia na viaceré problémy, ktoré ich trápia. Produkty vyrábané lokálne na Slovensku sa okrem iného vyznačujú označením lactose free a gluten free.

Dá sa povedať, že sú určené naozaj pre všetkých?

Sú vhodné pre ľudí s celiakiou, laktózovou intoleranciou a pre diabetikov. Nie sú vhodné pre vegánov, pretože ide o 100 % morský kolagén z rýb, a z tohto dôvodu ani pre ľudí s intoleranciou na ryby a morské plody. Vo všeobecnosti sú hydrolyzované kolagény veľmi bezpečné, čo potvrdzujú mnohé štúdie, keďže kolagén je bielkovina prirodzená pre ľudské telo.

Nová sila v hydrolyzovaných kolagénoch
Nová sila v hydrolyzovaných kolagénoch

Napriek lokálnej výrobe má vaša značka zastúpenie aj mimo Slovenska. Na akom trhu ju ešte nájdeme?

AUROMEDA sa nachádza na európskom trhu, postupne sa uvádza v krajinách EÚ. Avšak za najväčší úspech považujem, že značka získala na celé svoje portfólio licencie výživových doplnkov v Spojených arabských emirátoch. Na takom náročnom trhu môžete prejsť iba so svetovou kvalitou. Tým sa odlišujeme od akýchkoľvek iných kolagénov na našom trhu. Svetovou kvalitou od overených dodávateľov surovín s dlhodobou históriou.

Žijete v Dubaji. Čerpáte inšpiráciu na výrobu produktov alebo biznis „know how“ práve v tejto krajine?

Dubaj je pre mňa veľmi inšpiratívny. Isteže sa vždy teším všetkým výhodám životnej úrovne, ktorú mesto ponúka. No najviac si vážim spirit tohto mesta, ktorý mne osobne pomáha vytvárať moje biznis „know-how“. Paradoxne v meste, ktoré je vždy v pohybe a nikdy nespí, som našla svoj vnútorný pokoj a vyzretie ženy, ktoré mi pomáhajú posúvať sa na svojej ceste vpred, za svojimi snami.

Čo môže zákazník očakávať od výrazu prémiová kvalita?

Naše kolagény získali GMP certifikát, ktorý zaručuje, že boli vyrobené v prísne regulovaných výrobných podmienkach a môžete si byť istí jeho kvalitou a zložením. Extrakty sú overované v profesionálnych laboratóriách. Starostlivosť o výživové doplnky v priebehu výroby je rovnocenná so starostlivosťou pri výrobe liekov. A to je prémiová kvalita, ktorú si v AUROMEDE vážime.

Kolagén Delta je navrhnutý exkluzívne pre aktívnych ľudí, ktorí si uvedomujú potrebu ochrániť a podporiť svoje srdce.
Kolagén Delta je navrhnutý exkluzívne pre aktívnych ľudí, ktorí si uvedomujú potrebu ochrániť a podporiť svoje srdce.

Jednotlivé názvy kolagénov sú pomenované podľa gréckej abecedy. Staroveké písmo a symboly nájdeme aj v logu značky a dizajne obalov. Prezraďte nám, čo vás viedlo k tejto spojitosti?

Téma medicíny a liečiteľstva mi je inšpiráciou a základy hľadám predovšetkým v starovekom Grécku. Hádam najznámejšou a najvplyvnejšou osobou starovekého Grécka bol práve Hippokrates z Kósu. Dodnes je vzorom pre celú lekársku obec. Nielen pre svoje znalosti, ktoré na danú dobu mal, ale predovšetkým kvôli jeho poňatiu lekárskeho poslania, jeho zásady lekárskeho myslenia a správania. Časť jeho odkazov bude postupne prezentovaná aj cez našu značku.

Aké sú vaše vízie a ciele do budúcna so značkou AUROMEDA?

Rozsiahle a odvážne. Aj keď sa zdá, že všetko už bolo vymyslené, nemusí tomu tak byť. Vo svojej záverečnej práci počas MBA štúdia som prezentovala práve vznik a riadenie úspešných a významných spoločností. V zásade ide o to, ako prispôsobíte svoje produkty novým požiadavkám užívateľov. Je to veľká výzva naplniť túto víziu. Zatiaľ sme na dobrej ceste.

www.auromeda.sk

    4340

    Súvisiace články