Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 8. marec 2024

Medzinárodný deň žien: Oslávte samé seba!

Medzinárodný deň žien je skvelou príležitosťou, aby ste oslávili svoju ženskosť a výnimočnosť. Ako nato? Nechajte sa inšpirovať magazínom Top Fashion.

Medzinárodný deň žien: Oslávte samé seba!

Celebrate yourself

Oslávte samé seba. Deň žien môžete považovať za akúsi vašu dovolenku. V tento sviatok sa rozmaznávajte, oslavujte, obdarujte a radujte. A taktiež ospevujte svoje hodnoty – akými sú vaše cnosti, charakter, štýl a sila. Prinášame vám TOP tipy, ako stráviť dnešný deň.

Sila žien

Posilnite putá, ktoré máte so ženami vo svojom živote. Sila žien nespočíva v ich porovnávaní sa, ale práve naopak v ich spojení. Čo tak osláviť sviatok žien s vašimi najlepšími priateľkami, sestrou či maminou a vyraziť na spoločnú dámsku jazdu? Môžete navštíviť kozmetický salón, relaxačnú masáž alebo zájsť na dobrý film do kina. Strávte dnešný deň so ženami, ktoré si vážite a obdivujete.

Dajte seba prvé miesto

Ženy majú tendenciu uprednostňovať potreby iných na úkor tých vlastných. Skúste si dnes vyhradiť čas len na seba a venovať sa aktivite, po ktorej ste už tak dlho túžili. Zájdite si na hodinu yogy, doprajte si pleťové ošetrenie alebo si kúpte obľúbenú kyticu čerstvých kvetov. Len tak, pre radosť.

Vzdajte hold inšpiratívnym ženám

Venujte čas spoznávaniu inšpiratívnych žien, ktoré významne prispeli k spoločnosti. Čítajte knihy, sledujte dokumentárne filmy alebo počúvajte podcasty, ktoré poukazujú na úspechy žien v rôznych oblastiach, ako je veda, literatúra, politika a umenie. Vzdelávanie o histórii a úspechoch žien je účinným spôsobom, ako osláviť Deň žien a dozvedieť sa niečo nové.

Podporte ženské biznisy

Ukážte svoju podporu lokálnym značkám, ktoré založili ženy. Či už ide o nákup ručne vyrábaných výrobkov, produktov starostlivosti o pleť alebo oblečenia, vaša podpora pomôže ženám ekonomicky posilniť ich postavenie. Preskúmajte miestne podniky vlastnené ženami vo vašom okolí alebo online platformy.

Sebaláska

Podstatou vašej existencie, nie je hodnotiť sa, ale prijať sa a podporiť svoju výnimočnosť. Venujte dnes chvíľku svojim myšlienkam a zamyslite sa nad vlastnou sebahodnotou. Nebuďte na seba také prísne. Prečítajte si novú knihu s názvom Svoja od Emy Müller, ktorá vám tým najľahším spôsobom ukáže, že milovať samú seba je skrátka bohovské.

Noste fialovú

Prejavte solidaritu ženám nosením fialovej farby, ktorá symbolizuje spravodlivosť a dôstojnosť – dve hodnoty silne spojené s Medzinárodným dňom žien.

Starajte sa o svoje telo

Doprajte si wellnes v pohodlí vášho domova. Vytvorte si relaxačnú atmosféru so sviečkami, esenciálnymi olejmi a upokojujúcou hudbou. Doprajte si penový kúpeľ, naneste pleťovú masku a urobte manikúru. Vyčleňte si čas na odpočinok, precvičte si starostlivosť o seba a oceňte, čo pre vás vaše telo robí.

    1244

    Súvisiace články