Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 28. október 2022

Kostýmy na haloween 2022

Prinášame vám tipy a inšpirácie na haloweenske masky pre rok 2022.

Kostýmy na haloween 2022

Prelom októbra a novembra sa čoskoro blíži a s ním spojený aj americký sviatok Haloween, ktorý sa stal za posledné roky veľmi populárnym aj v našich končinách. Pre keltské kmene, žijúce pred viac ako 2000 rokmi to bol čas rituálnych vatier, ktorých sila a očistná moc mala chrániť pred prichádzajúcou zimou. Popri daroch a obetiach v ich kultúre nechýbal aj tanec v kostýmoch.

Dnes už sviatok Haloween oslavujeme najmä s cieľom zábavy a možnosti vyjsť do ulíc v kreatívnych maskách. Chystáte sa aj vy tento rok stráviť prelom noci z 31. októbra na 1. novembra v tomto duchu? Nechajte sa inšpirovať najlepšími Haloweenskymi kostýmami pre rok 2022. Tie najštýlovejšie módne inšpirácie sme našli u našich obľúbených štýlových ikon a topmodeliek.

Čarodejnice a mágia

Jedným z napopulárnejších a najčastejších motívov pri výbere kostýmov je prvok mágie. Čarodejnice, temnosť a strašidlá predsa neodmysliteľne patria k tomuto americkému sviatku. Ak chcete svoj čarodejnícky outfit posunúť na vyššiu úroveň, nechajte sa inšpirovať topmodelkou Kendal Jenner. Zabudnite na metlu či bradavicu na nose a vyjdite do ulíc vo veľkom štýle. 

Kendall Jenner

Dlhé čierne šaty na ramienka, transparentné rukávy, výrazné očné linky a špicatý klobúk ako hlavný doplnok. Základom kostýmu je predsa poriadna dávka sexepílu. Haloween je azda jediný sviatok, kedy môžete vyjsť do ulíc v skutočne odvážnych prevedeniach a nikto vás nebude súdiť.

Kendall Jenner ako čarodejnica
Kendall Jenner ako čarodejnica

Duch Holywoodu

Inklinujete k živým či zosnulým slávnym holywoodskym hviezdam? Vyjadrite im poctu holywoodskym kostýmom a prezlečte sa za svoju obľúbenú hereckú ikonu. Po vzhliadnutí najnovšieho filmu s názvom „Blonde“ o živote holywoodskej legendy Marilyn Monroe bude vaša voľba jasná.

Cindy Crawford

Jednu z najznámejších sexsymbolov 50. rokov 20. storočia dokonale stvárnila aj supermodelka Cindy Crawford. V dlhých bodkovaných šatách s hlbokým výstrihom, platinovej parochni a ikonickým make-upom sa skutočne priblížila vzhľadu zosnulej holywoodskej hviezdy. Kabelka v tvare tekvice len dotvára na atmosfére Haloweenu.

Cindy Crawford ako Marilyn Monroe
Cindy Crawford ako Marilyn Monroe

Kultové filmové postavy

Veľmi obľúbenou formou haloweenskych kostýmov je prebratie looku obľúbeného filmového hrdinu či seriálovej postavy. Fantázii sa medze nekladú a vy sa tak na jeden večer môžete stať akčnou hrdinkou Larou Croft alebo hviezdou Sandy z legendárneho muzikálu Pomáda. Sladkú blondínku dokonale stvárnila topmodelka Gigi Hadid, ktorá stavila na rebelský look z ikonickej záverečnej filmovej scény.

Gigi Hadid

Kučery, červený rúž či cigareta. Detaily, ktoré dotvárajú filmovú postavu Sandy z muzikálu Pomáda. Nezabudnite na čierne legíny s vysokým pásom, crop-top tričko s odhalenými ramenami či motorkársku koženú bundu. Pri tejto maske klaďte dôraz aj na make-up, ktorý dotvorí vašu rolu.

Gigi Hadid ako Sandy z Pomády
Gigi Hadid ako Sandy z Pomády

Spevácke ikony

Patríte ku generácii, ktorú ovplyvnila doba roku 2000 a na plagátoch v detskej izbe sa na vás usmieval Justin Timberlake, Christina Aguilera či Britnes Spears? Veríme, že nikto iný nestvárni hudobné idoly zlatej éry MTV lepšie ako vy. Nechajte sa inšpirovať modelkou Hailey Bieber, ktorá stavila na popovú spevácku hviezdu Britney Spears z legendárneho videoklipu k piesni Baby One More Time.

Hailey Bieber

Rebelská školácka uniforma tvorená z čiernej mini sukne, podkolienok a previazanej bielej košele. Váš Brintey Spears kostým dotvoria dva zapletené vrkoče a ofina. Nezabudnite však na chlpaté ružové gumičky a už teraz si môžete začať trénovať vstup na párty premetom.

Hailey Bieber ako Brintey Spears
Hailey Bieber ako Brintey Spears

Animované a fiktívne postavy

Patríte k typim žien, ktoré si so seba vedia urobiť srandu? Potom stavte na vtipné kostými, ktorými prekvapíte a zároveň pobavíte svoje okolie. Aj modelka Emily Ratajkowski sa rozhodla namiesto sexi outfitu pre zábavnejšiu formu masky a na Haloween sa pre pár rokmi prezliekla za fiktívnu postavu Marge Simpsonovú z amerického animovaného seriálu Simpsonovci.

Emily Ratajkowski

Zelené mini šaty, červené korále zladené s lodičkami, ikonické modré vlasy a žltá pokožka. Modelka Emily Ratajkowski nenechala nič na náhodu a na haloweensku párty prišla v prepracovanom kostýme, ktorý bol domyslený do posledného detailu. Touto maskou budete zaručene patriť k neprehliadnuteľným ženám večera.

Emily Ratajkowski ako Marge Simpsonová
Emily Ratajkowski ako Marge Simpsonová

Tipy na kostými pre dvojice

Predbehnite dobu a buďte prví! Z pripravovaného filmu Barbie, v ktorom si zahrá herečka Margot Robbie a herec Ryan Gosling unikli prvé zábery z natáčania. Prerobte tieto ikonické looky postáv Barbie a Kena a vyberte sa na haloweensky večierok vo dvojici. Budete patriť k unikátnym dvojiciam a navyše sa nemusíte báť, že vaše masky budú mať zástupy ďalších.

Margot Robbie a Ryan Gosling

Herecká dvojica síce tieto kostýmy mala kvôli natáčaniu pripravovaného filmu, vy sa ich outfitmi môžete inšpirovať pri tvorení vášho haloweenskeho looku. Ružový barbie kostým z vesty a širokých nohavíc či strapcová košeľa pre Kenov. Nezabudnite na kovbojské čižmy a klobúky.

Margot Robbie a Ryan Gosling ako Barbie a Ken
Margot Robbie a Ryan Gosling ako Barbie a Ken
    933

    Súvisiace články