Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 13. február 2024

Jarná kolekcia H&M STUDIO prináša prvky 70. rokov

Jarná limitovaná kolekcia H&M Studio je obohatená o nenútený štýl hudobných umelcov. Nájdete v nej obleky so zvonovými nohavicami a vysokým pásom, dlhé splývavé šaty, či výrazné doplnky.

Jarná kolekcia H&M STUDIO prináša prvky 70. rokov

„Ako si zostaviť moderný šatník? To je otázka, o ktorej sme diskutovali ako dizajnérsky tím pre sezónu SS24. Inšpirovali sme sa prvkami štýlu 70. rokov, kedy prebehli veľké kultúrne zmeny, a pretvorili sme ich novými spôsobmi, ktoré ešte viac podporujú sebavyjadrenie,“ opisuje kolekciu Ann-Sofie Johansson, kreatívna poradkyňa a vedúca dizajnu dámskeho oblečenia H&M.

Must-have kúsky

Medzi TOP výber kľúčových kúskov patria oranžové maxi šaty obopínajúce postavu, bledomodrý kožený kabát prehodený cez krémovú blúzku alebo minišaty s potlačou hadej kože spolu s blejzrom s výraznými ramenami. Kolekcia H&M Studio bude dostupná na hm.com od 12. marca 2024.

70.roky a túžba po dobrodružstve

„Jarná kolekcia H&M Studio vyjadruje túžbu po dobrodružstve. Predstavili sme si hudobníčku zo 70. rokov na cestách, kreatívnu dušu, ktorá cestuje naľahko a po ceste zbiera originálne kúsky do svojho šatníka – a to ako cargo vestu z vintage obchodu, či romanticky ladené šaty od kamarátky. Tieto ležérne archetypy kombinuje s originálnymi a výraznými doplnkami, ako je náhrdelník, ktorý využije ako opasok na veľký oversized kabát,“ vysvetľuje Linda Wikell, Concept Designer H&M Studio.

Doplnky

Vysoké topánky v maslovo béžovej koži napa spolu s koženými mules topánkami na nízkom podpätku s potlačou hadej kože. Kolekcia ponúka kožené tašky a výrazné šperky. Nájdete v nej priliehavý kovový náhrdelník s diamantovými hrotmi, ktorý je možné využiť ako opasok alebo mohutný prsteň s kamienkom a výrazný pár uzlovaných náušníc.

Zemitá farebná paleta

Hlavnou inšpiráciou sú zlaté pláže Kalifornie a svieža modrá obloha Berlína. Objavujú sa aj výraznejšie farby, ktoré oživia celý look. Kolekcia kladie dôraz na vysoko kvalitné kompozície s radom udržateľnejších a konvenčných materiálov, ako sú napríklad koža bez chrómu, prémiová vlna, organická bavlna či recyklovaný polyester. Na výrobu šperkov bola použitá recyklovaná mosadz a recyklovaná oceľ.

    2409

    Súvisiace články