Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Voľný čas / 17. január 2024

City Guide: Víkend v Brne

Obľúbené galérie, bistrá, kaviarne, vinárne či miesta na koktejl s priateľmi? Magazín Top Fashion ti prináša obľúbené hotspoty, ktoré by si nemal vynechať pri najbližšej návšteve Brna.

City Guide: Víkend v Brne

Vila Tugendhat

Vila Tugendhat je ojedinelým dielom nemeckého architekta Ludwiga Miese van der Rohe. Je označovaná za stavbu, ktorá určila nové miery moderného bývania a patrí k základným dielam svetovej modernej architektúry – funkcionalizmu. Známy je predovšetkým zasklený hlavný obytný priestor so zimnou záhradou, ktorú navštívte v prípade, že si nestihnete vopred urobiť rezerváciu.

Vila Stiassni

Niektoré miesta dokážu človeka pohltiť, vyvolať emócie a naplniť novou energiou. Brnianska @vila.stiassni od Ernsta Wiesnera, kde sme fotili cover editorial magazínu Top Fashion, má tú moc. Na prvý pohľad veľmi puristická architektúra v sebe ukrýva bohaté interiéry plné ozbobných detailov. Vila Stiassni mala byť šťastným domovom, no jej obyvatelia ju museli opustiť. Akoby bola predurčená slúžiť širšej spoločnosti, otvoriť dvere a ukázať svoju krásu. A modelka Ymre Stiekema sa tu v kolekcii Chanel Cruise pohybovala tak prirodzene.

Dezertína

Sladký, voňavý a chrumkavý take away shop s výberovou kávou. V útulnom priestore @dezertina je mnoho kvetov, výberovej kávy a sladkého. Otvorené majú od utorka do soboty. Počas pracovných rán u nich odporúčame francúzske čerstvé pečivo viennoiserie. Croissanty, pains au chocolat či danishe plnia sezónnymi príchuťami a vy si ich zamilujete rovnako ako my.

Break Feast Bistro by Eggo

Najlepšie raňajky v Brne? Vyskúšajte @eggofoodtruck. Vajíčka na všetky spôsoby, krupicové kaše či francúzske toasty stoja za vyskúšanie. Rovnako ako aj ľahké večere. Aktuálne u nich počas mesiaca január prebiehajú zimné prázdniny, ale od začiatku februára si ich môžete vychutnať v plnej kráse a chuti. Bez rezervácie, stačí len prísť a uchmatnúť si stôl.

Kafe Friedrich

Kaviareň a vegánske bistro v jednom. „Všechno naše jídlo je veganské. Narozdíl od jídla neveganského jej může bez obav konzumovat každý. Snažíme se zavděčit i celiakům a vlastně všem, kteří si v alergenech vytáhli černého Petra,“ píše na svojej stránke Friedrich a získava si naše sympatie. Táto kaviareň má dušu, skvelé vibrácie a ešte lepší marketing.

BŪCHECK

Ak naopak uprednostňujete vo svojom jedálničku mäso, potom zaručene nevynechajte návštevu @bucheckbrno. Špičkové jedlo z prívesu vlastnia Slováci, ktorí sú známi aj tým, že bôčik pečú štyri hodiny. Základom ich úspechu sú kvalitné suroviny a talent na kombinovanie chutí. Vedeli ste o tom, že zakladatelia BŪCHECK vlastnia aj spomínanú Dezertínu?

Atelier Bistro

Atelier, bar a bistro v jednom. Pohostinné a priateľské bistro, ktoré často mení menu a varí z jednoduchých surovín. Zastavte sa v @atelier_bistro na jedno jedlo, koktail alebo na celé menu. V tomto priestore sa budete cítiť ako doma.

Kaple

Winebar Kaple s autentickými vínami. Tak znie popis v bio na instagrame obľúbenej vinárne @kaplebrno, kde nájdete tie najchutnejšie naturálne vína. Okrem výnimočnej chuti vás zaujme aj dizajn punkového priestoru s bielym krížom.

Manya

Japonské jedlo plné umami a foodsharing, kde sa na stole strieda veľa chutí a misiek. V @manyabrno nechýba tradičná keramika, sake z Japonska, delikátne sushi, priateľská atmosféra a retro interiér. Vhodné na rande alebo obed s kamošmi. Tento tip zaručene posuniete ďalej.

Monogram

Kávový bod v Brne, ktorý by ste nemali minúť. Monogram je moderný espresso bar zameraný na výberovú kávu zo slovenských aj zahraničných pražiarní. Ku káve si nezabudnite objednať aj niečo sladké. V kaviarni @monogramespressobar pravidelne prebiehajú aj kurzy pre baristov i kávových nadšencov.

Moravská galerie

Moravská galéria v Brne je druhé najväčšie múzeum umenia v Českej republike. Je výnimočná pre svoj šíri záber, keďže ako jediné múzeum umenia v Česku sa zaoberá výtvarnou kultúrou úplne komplexne. Vlastní štyri architektonické objekty: Pražiakov palác, UMPRUM, Miestodržiteľský palác a Jurkovičovu vilu. Vyberte si z aktuálnych výstav a choďte nasať kvalitné umenie.

    1364

    Súvisiace články