Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 28. január 2024

Chanel Haute Couture SS24

Najnovšia kolekcia Chanel Haute Couture pre sezónu 2024 predstavená v Grand Palais Éphémère v Paríži.

Chanel Haute Couture SS24

Umelecká riaditeľka módneho domu Chanel, Virginie Viard uviedla novú kolekciu Haute Couture do sveta baletu a tanca. Vyjadrenie slobody a presnosti v každom pohybe, kolekcia v ružovo-bielom dominovaní aquarelu odhalila jemnosť savoir-faire. Dlhé šaty, krátke rovné sukne, kombinézy, tyl, plisé, čipky, kvety a mašle vznikajú v éterickej a ženskej kolekcii, nosenej na bielych baletných sukniach a pančuchách.

Couture šou otvorila herečka a ambasádorka módneho domu Chanel, Margaret Qualley. Na sebe mala biele pančuchy, ladiace sako a minisukňu. Jej outfit bol zavŕšený bielym golierom a čiernou mašľou vzadu na hlave.

Modelky mali na sebe biele pančuchové nohavice. Geniálny módny ťah, ktorý v kolekcii zdôraznil viktoriánsky pocit.

The Button

Hlavnú myšlienku kolekcie „krása v nedokonalosti času“ oslávil Chanel viacerými spôsobmi. Módna prehliadka debutovala krátkym filmom spojeným s kolekciou s názvom The Button, v ktorom nehral nikto iný ako samotná herečka Margaret Qualley a obsahoval hudbu od Kendricka Lamara. Ikonické gombíky najrôznejšieho druhu sa objavovali na priesvitných šatách, na vreckách a po všetkých farebných kabátoch. Jasné posolstvo? V detailoch je rozmar.

Všadeprítomný tvídový blejzer bol prepracovaný ľahkou penovou vrstvou tylu. Veľké strieborné blejzre s flitrami a kaméliami. Tylový volán pokračoval na golieri a rukávoch. Svadobné šaty, ktoré prehliadku uzatvárali, boli netypické. Bolo to vítané objatie módneho oblečenia s puncom a osobitosťou.

Séria fotografií od Malicka Bodiana žiari svetlom a vzdáva hold módnemu domu a kolekcii CHANEL pre sezónu jar-leto 2024 Haute Couture.

    965

    Súvisiace články