Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Kultúra / 11. júl 2023

Všetko, čo vieme o očakávanom filme Barbie

Keď sa povie film Barbie, mnohí ostávajú skepticky v rozpakoch. Dokáže hviezdne herecké obsadenie a obrovský hollywoodsky budget lámať predsudky o dokonalej bábike a priniesť svetu aj hlbší odkaz?

Všetko, čo vieme o očakávanom filme Barbie

Mediálny pretlak okolo filmu Barbie odštartoval už začiatkom roka 2023, kedy sa internetom začali šíriť prvé zákulisné zábery z pripravovanej novinky. V hlavnej úlohe s očarujúcou Margot Robbie ako bábikou od Mattela a Ryanom Goslingom v úlohe kena. Generácia Z začala zábery z natáčania zdielať TikTok rýchlosťou a vtipná scéna na kolieskových korčuliach v nápaditých kostýmoch bola internetovým trendom číslo 1. Tento ošiaľ mnohonásobne predbehol oficiálne mediálne turné pripravovaného filmu a tak by sa mohlo zdať, že na Barbie na filmovom plátne čakáme už celú večnosť.

Pre tých z vás, ktorí na tento film neúpenlivo čakajú alebo si ho chcú aspoň zo zvedavosti pozrieť, máme prvé informácie. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko, čo by ste mali vedieť o filme Barbie.

Herečka Margot Robbie ako filmová Barbie 
Herečka Margot Robbie ako filmová Barbie 

Kedy bude film uvedený?

Premiéra v slovenských kinách štartuje už 20. júla 2023.

Kto hrá hlavnú úlohu?

Tvorcovia filmu si na stvárnenie bábiky Barbie vybrali austrálsku herečku Margot Robbie. Jasnou voľbou pre kena, po boku ikonickej blondínky bol herec Ryan Gosling, ktorý spočiatku rolu odmietol, no neskôr ponuku opätovne prijal. Kto vie, čo stálo za jeho náhlou zmenou názoru a uvoľnenia termínov v kalendári?

Ryan Gossling vo filmovej adaptácii kena

Spoločnosť Warner Bros. Pictures vydala prvú fotografiu Goslinga a filmového kena– s odfarbenými blond vlasmi, džínsovou vestou a sprejovým opálením. Zaujímavosťou je, že Ryan Gosling nie je jediný, kto hrá kena. V filme ich uvidíme hneď niekoľko.

Ryan Gossling vo filmovej adaptácii kena
Ryan Gossling vo filmovej adaptácii kena

Aké známe tváre nájdeme v obsadení?

Barbie je masívna produkcia s hollywoodskymi hviezdami. Po dlhom tajení detailov vedľajších postáv sa tvorcovia rozhodli zdielať úplný zoznam hercov na sociálnych sieťach. Obsadenie bábiky Barbie tak stvárni napríklad aj herečka Emma Mackey (známa z Netflix seriálu Sex Education), ktorá hrá Barbie s Nobelovou cenou za fyziku. Vo filme sa tiež na prekvapenie objaví popová speváčka Dua Lipa ako morská panna Barbie.

Aké piesne sú v soundtracku Barbie?

21. júla vychádza aj hudobný album Barbie, ktorý obsahuje množstvo nových a originálnych skladieb od speváckych hviezd áčkového rebríčka, vrátane Dua Lipa, Nicki Minaj, Charli XCX, Karol G, Fifty Fifty, Haim, Ice Spice a ďalších.

O čom je príbeh filmu?

„Ľudia vo všeobecnosti počujú ‚Barbie‘ a myslia si ‚Viem, aký ten film bude‘, a potom počujú, že ho píše a režíruje Greta Gerwig, a povedia si ‚Och no, možno som sa mýlil“ povedal herečka Margot Robbie na margo deja. Príbeh Barbie je do istej miery inšpirovaný knihou Reviving Ophelia z roku 1994, ktorú režisérka Greta Gerwig čítala ako dieťa a ktorá podrobne opisuje problémy, ktorým dievčatá čelia, keď vstúpia do dospievania.

Vedeli ste, že..

Margot Robbie mala pred podpísaním kontraktu vtipnú požiadavku. "Prosím, môžeme mať na natáčaní dom so šmýkačkou, ktorá vedie zo spálne do bazéna? Pretože to je môj životný cieľ,“ uviedla a tvorcovia filmu jej požiadavku s úsmevom prijali.

TOP FASHION TIP:

Chystáte sa na premiéru filmu vo veľkom štýle? Nezabudnite ani na najmenší detail, akým je aj beauty novinka od OPI. Kolekcia Barbie the Movie Collection je inšpirovaná filmom Barbie a ponúka deväť odtieňov z limitovanej edície, ktoré boli navrhnuté spoločne s režisérkou a scenáristkou filmu. Milovníčky lakov na nechty sa môžu tešiť na odtiene ružovej, citrónovo žltej, nebesky modrej a ďalších.

 

V predaji od 20.7.2023
V predaji od 20.7.2023
    3061

    Súvisiace články