Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 5. december 2023 / PR

Ručne vyrábaná kozmetika z najkvalitnejších surovín

Aj na Slovensku môže vznikať poctivá prírodná kozmetika. Za značkou Kvitok® stojí chemička Martina Dudová, ktorá razí filozofiu, že stav našej pokožky je odrazom nášho vnútorného zdravia. Jej kozmetika je jednoduchá, šetrná a funkčná. O vplyve kozmetiky na naše telo veľa premýšľa a o svoje poznatky sa chce podeliť, osobne radí pri výbere a edukuje zákazníkov. Firma z Humenného má dnes v portfóliu okolo 240 výrobkov, ktoré sa šetrne postarajú o pleť, vlasy a telo.

Ručne vyrábaná kozmetika z najkvalitnejších surovín

Kvitok® stojí na troch pilieroch - moderná veda, liečivá príroda a tradičná aromaterapia. Martina Dudová priznáva, že na trhu je veľa kvalitných značiek, no líšia sa filozofiou a princípmi.

Kozmetika Kvitok® svoj úspech postavila na kvalitnej surovine, ktorá logickým spojením s inými zložkami vytvorí kvalitný produkt. „Preferujeme rastlinné suroviny, a až na kozie mlieko, med a včelí vosk, ktoré sa nachádzajú v dvoch produktoch, sú všetky naše produkty vegánske. Všetky suroviny sú zároveň prísne kontrolované aj externou inštitúciou Leaping bunny, ktorá pre naše produkty vydala aj certifikáciu, a teda všetky sú deklarované ako netestované na zvieratách. Sme veľmi hrdí na to, že sme tento certifikát pred pár rokmi získali ako prvá slovenská ručne vyrábaná kozmetika,“ pochválila sa zakladateľka spoločnosti.

Anti-Aging Balíček Starostlivosti o ZRELÚ Pleť
Anti-Aging Balíček Starostlivosti o ZRELÚ Pleť

Organická kvalita

Momentálne pracujú s asi 300 rôznymi surovinami. Každá surovina musí byť certifikovaná pre kozmetické použitie. Štandardnou súčasťou produktov sú najmä rastlinné oleje a maslá, ktoré sú podľa možností čo najmenej upravené a v organickej kvalite. Ďalšiu podstatnú zložku tvoria hydroláty – destiláty kvetov a bylín, ktoré sa používajú namiesto obyčajnej vody. V mnohých produktoch Kvitok® využíva silu esenciálnych olejov, ktoré v rámci aromaterapie dokážu pôsobiť antibakteriálne, antifugálne či ako podpora regenerácie, a namiesto syntetických parfumov tak dodávajú produktu príjemnú arómu.

„Vytvorenie funkčného produktu si samozrejme vyžaduje viac než len zmiešanie surovín dokopy. Preto mojou prioritou je neustále vzdelávanie nielen v rámci výroby kozmetiky, ale aj biochémie, dermatológie či aromaterapie. Vzhľadom na pribúdajúce skúsenosti a vedomosti sa mi pri vývoji noviniek už málokedy stane, že mi niečo nevyjde na prvú šupu,“ hovorí vyštudovaná chemička.

Darčekový Balíček – Vianočný Večer
Darčekový Balíček – Vianočný Večer

Kozmetické produkty Kvitok® sú skvelými pomocníkmi pri starostlivosti o pokožku – napomáhajú ochrane poškodenej pokožke, podporujú jej hojenie, zmierňujú zápaly. Výrobky sa úspešne osvedčili pri problémoch s akné, ekzémami, lupinami, vypadávaním vlasov či celulitídou. Dokážu pomôcť s upchatými pórmi, takzvanými čiernymi bodkami, pigmentáciami, nedostatkom hydratácie aj s elimináciou vrások. Tých správnych pomocníkov si našli aj zákazníci s rosaceou, periorálnou dermatitídou, poškodeným ochranným filmom či psoriázou.

Pokiaľ používaním kozmetiky problém nie je odstránený, tak je potrebné pátrať po jeho skutočnej príčine a kozmetiku brať len ako pomocníka na zlepšenie stavu, kým človek odhalí a vyrieši skutočnú príčinu. Pokožka je totiž odrazom vnútorného stavu organizmu a ani kozmetika nedokáže vyriešiť zdravotné problémy, ktoré pochádzajú zvnútra a prejavujú sa na pokožke zvonku.

Kozmetika šetrná k pokožke

V Kvitku si dávajú záležať na tom, aby vyrobili naozaj prírodnú kozmetiku, ktorá bude zároveň k pokožke šetrná a funkčná. Martina Dudová poukazuje na to, že na pultoch drogérií nájdeme veľmi veľa výrobkov zameraných na zmysly, ktoré ale obsahujú zbytočné farbivá a syntetické parfumy - tie pre našu pokožku nemajú žiadne benefity, a častokrát sú aj príčinou alergických reakcií. Takisto väčšinou obsahujú zbytočne silné konzervačné látky a sú plné ropných derivátov, ktoré pre našu pokožku, okrem funkcie zamedzenia transepidermálnej straty hydratácie, nemajú žiadnu inú funkciu.

Darčekový balíček Universe
Darčekový balíček Universe
Darčekový balíček Fruity
Darčekový balíček Fruity
Darčekový balíček Thunder
Darčekový balíček Thunder

„Oveľa sympatickejšie mi preto vždy boli rastlinné oleje a maslá, ktoré okrem zabezpečenia zachovania hydratácie môžu mať pre pokožku aj iné benefity - zlepšujú regeneráciu, eliminujú zápaly a podobne,“ vysvetľuje víťazka súťaže Podnikateľka Slovenska i súťaže Mladý inovatívny podnikateľ.

Dôležitou súčasťou pôsobenia značky Kvitok® na trhu nie je len predaj produktov, ale najmä edukácia a podľa možností aj osobné poradenstvo pri výbere. Na eshope si zákazníci vedia vyhľadať produkt podľa problému, s ktorým potrebujú pomôcť, alebo si môžu spraviť dotazník typu pleti, na základe ktorého sa im výrazne zjednoduší výber tých správnych produktov. Na blogu, v popisoch produktov, v katalógoch či na našich sociálnych sieťach nájdu množstvo informácií, videonávody a rôzne tipy a rady, ako sa o seba starať lepšie.

Online poradca

„Keďže zákazníci aj napriek tomu majú problém s výberom, v posledných mesiacoch sme sa intenzívne venovali príprave nášho online poradcu, ktorý je doslova zhmotnením mojej osoby a mojich vedomostí. Online poradca je pripravený v takej forme, že dokáže na mieru poradiť dokonca s výberom komplexnej rutiny pri starostlivosti o pleť, pričom zohľadňuje vek, typ pleti či aktuálny stav pleti. A ak by predsa len mali zákazníci nejaký špecifický problém, som tu vždy pre nich a môžu sa na mňa kedykoľvek obrátiť prostredníctvom mailu,“ ponúka pomoc Martina Dudová.

Darčekový Balíček – Teplo Domova
Darčekový Balíček – Teplo Domova

Darčekový balíček pod stromček

Lámete si hlavu nad tým, čím potešíte svojich najbližších pod stromčekom? Urobte im radosť darčekovým balíčkom prírodnej kozmetiky. Na výber máte nielen voňavé balíčky pre dámy, ale praktickému darčeku sa potešia aj páni. Aj ako výhodné kozmetické sady. Všetky balíčky sú vkusne zabalené v darčekovej krabičke a pripravené na okamžité darovanie. S takým darčekom určite nešliapnete vedľa! Pripravili sme ich s láskou pre vás a sme si istí, že pravá slovenská prírodná kozmetika poteší všetkých.

Darčekový Balíček – Bezstarostné Ráno
Darčekový Balíček – Bezstarostné Ráno
Darčekový balíček-Nežný dotyk
Darčekový balíček-Nežný dotyk
Darčekový Balíček – Z lásky
Darčekový Balíček – Z lásky

Ak chcete najbližších obdarovať originálnym darčekom, ktorý poteší a je zároveň využiteľný, no neviete vybrať tie správne produkty, nepokazíte nič, ak zvolíte formu darčekovej poukážky a necháte výber na nich. A áno, darčeková poukážka je vhodná aj pre tých, ktorí nestíhajú a zháňajú darčeky na poslednú chvíľu.

Potrebujete poradiť s výberom vhodného darčeka? Využite darčekového poradcu, ktorý vám s výberom toho správneho vianočného darčeka hravo poradí. 

NÁŠ TIP - potešte na Vianoce svoje zmysly a vyskúšajte Senses by Kvitok®
    2317

    Súvisiace články