Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Kultúra / 22. december 2022

Päť ikon Chanelu. Parížska výstava, ktorá vás pohltí

V metropole Francúzska je do 9. januára otvorená výstava Le Grand Numéro de Chanel: veľkolepá prehliadka piatich slávnych parfémov tohto ikonického módneho domu. Top Fashion bolo pri jej otvorení.

Päť ikon Chanelu. Parížska výstava, ktorá vás pohltí

Hneď na začiatku musíme potvrdiť, že aktuálna výstava z dielne Chanel je udalosťou, za ktorou sa oplatí vycestovať. Je to miesto, ktoré vás vtiahne do dejín tejto značky, do inšpiratívneho sveta vysokého parfumérstva, je to zážitok pre všetky zmysly. Okolo každej z piatich prezentovaných vôní – No. 5, Bleu, Coco Mademoisselle a rada Les Exclusifs – je vytvorený samostatný príbeh. Všetko sa začína zodvihnutím zlatej opony, za ktorou návštevníkov čaká interaktívna a naozaj pútavá cesta plná vôní, symbolov a spomienok.

Päť parfumov, päť svetov

Výstava sa začína na veľkom kruhovom priestore, ktorému dominuje päť flakónov v nadživotnej veľkosti. Každému z nich je venovaná miestnosť s vlastným charakterom, vizuálnou stránkou aj konkrétnymi informáciami. „Le Grand Numéro de Chanel je emocionálnou cestou, príležitosťou objaviť každý aspekt vône a rolu, ktorú zohráva,“ hovorí Thomas du Pré de Saint Maur, vedúci kreatívy pre vône, beauty, šperky a hodinky. Každá vôňa Chanel je myšlienkovým pochodom, komplexnou kompozíciou, ktorej výsledkom je čuchový kaleidoskop.

Legendárna „päťka“

Ak sa vyberiete za najslávnejšou z tejto pätice, vôňou Chanel No. 5, čaká na vás stroj času. Prenesie vás späť do roku 1921 a vy sa ocitnete v koži talentovaného parfuméra Ernesta Beaux. Sami skúsite vytvoriť a namiešať tú najlepšiu vôňu, stretnete sa s Gabrielle Chanel a vďaka virtuálnej realite na vlastnej koži zažijete moment zrodu legendárneho parfumu Chanel No. 5. „Keď jej Ernest Beaux prezentoval piatu vzorku, bolo to zarážajúce odhalenie. Gabrielle Chanel si nevybrala túto novú vôňu, ona ju spoznala,“ uvádza Hélène Fulgence, riaditeľka Patrimoine de Chanel. V tejto časti výstavy návštevníci zistia viac aj o umení baudruchage, špeciálnom type remeselného tesnenia flakónov, ktorý sa používal ešte pred vynájdením vákuového variantu. Toto tak trochu tajomné umenie ovláda len hŕstka remeselníkov, nazývaných Baudrucheuses.

Napísať vlastný príbeh

Druhým svetom, do ktorého vás parfuméri zo Chanelu pozývajú vstúpiť, je Chance. Vďaka svojej ženskej a sofistikovanej podstate je ideálnou voľbou na večer, kedy je šťastie na dosah, večer plný výziev a nečakaných príležitostí. Na parížskej výstave ho zhmotnili do veľkého, luxusného kasína, v ktorom sa dá hra na zvádzanie iba vyhrať. Ďalšou z radu piatich predstavovaných vôní je pánska Bleu de CHANEL. Predstavuje sa prostredníctvom nočnej jazdy mestom, za tónov energickej hudby a pozýva za bar, kde však navštevníkom namiesto drinkov servírujú parfumy. „Modrá je najnevyspytateľnejšia farba, najmenej hmatateľná, najhlbšia. Predstavuje horizont, nádej a jasnosť. Je to forma maskulinity, ktorá umožňuje čokoľvek,schopnosť jasne vidieť niečo, čo ostatným uniká – to, čo ťa oslobodí,“ uvádza ďalej Thomas du Pré de Saint Maur.

Štvrtá miestnosť výstavy patrí Coco Mademoiselle. Približuje svet rebélie, v ktorom sa miešajú vintage prvky s modernými technológiami. Je to krajina inšpirovaná hrdinkami romantických príbehov, kde sa z vás stane kráľovná tajomných hier a stiera sa hranica medzi skutočnosťou a fikciou. Päticu vôní uzatvárajú Les Exclusifs, je to cesta do vlastného podvedomia, ktoré prezradí najviac o tom, aká vôňa je pre vás najvhodnejšia.

Jedna z najlepších výstav parfumov

Bez ohľadu na to, či ste veľkým fanúšikom vôní alebo nie, táto výstava vás nadchne. Dá sa dokonca povedať, že je to viac ako výstava – je to skutočný zážitok. Je to miesto, na ktorom nájdete svoj vysnívaný parfum, prehliadka majstrovských kombinácií a prekvapivých historických súvislostí. Interaktívna forma a premyslené detaily posúvajú level tejto akcie z klasickej marketingovej prezentácie na výstavu, ktorá sa stane highlightom vášho parížskeho programu. Vstup na výstavu Le Grand Numéro de Chanel je bezplatný, stačí sa vopred zaregistrovať.

#GrandNumeroCHANEL

    1019

    Súvisiace články