Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 17. október 2023 / PR

Nová dizajnérska kolekcia značky H&M v spolupráci s módnym domom Rabanne

Paco Rabanne, známy svojimi prelomovými módnymi návrhmi z kovu, lisovaného plastu a papiera, nanovo definoval pôvab v 60. rokoch svojimi ikonickými šatami z kovovej sieťoviny. Dnes módny dom Rabanne posúva revolučný retro štýl do novej dimenzie s originálnou kolekciou v spolupráci s H&M.

Nová dizajnérska kolekcia značky H&M v spolupráci s módnym domom Rabanne

Originálna kolekcia Rabanne H&M prepája výrazný dizajn módneho domu a inovatívne krajčírske spracovanie jednotlivých kúskov. Inšpiráciou boli futuristické diela zosnulého zakladateľa domu, Paca Rabanna, ktoré od roku 2013 oživuje a pretvára s modernou hravou ľahkosťou aktuálny kreatívny riaditeľ značky, Julien Dossena.

Trblietavé párty outfity a luxusný loungewear

Kolekcia je inšpirovaná atmosférou pool party, typických pre 70. roky, na ktorých dominovali bikiny, trblietavé šaty typu disco-rama, priliehavé rebrované úplety a luxusné spoločenské outfity ideálne pre drink s priateľmi. Kreatívny riaditeľ parížskeho domu Rabanne, Julien Dossena, ktorý vychádzal z očarujúceho dedičstva Rabanne, bol nadšený myšlienkou temperamentného, optimistického životného štýlu, ktorý kombinuje archívne kovové úplety a zrkadlové pliešky s výraznými doplnkami, ktoré ovládali tanečné parkety 70. rokov. 

“K tejto kolekcii som pristúpil s túžbou vytvoriť inkluzívnu a zároveň inštinktívnu víziu optimistického ducha a zábavy. Chcel som prostredníctvom ozdôb a flitrov zachytiť hravú stránku štýlu Rabanne a doplniť túto štýlovú a módnu časť kolekcie o kúsky vhodné pre voľný čas v duchu 70. rokov. Paco Rabanne bol génius, pokiaľ ide o radikálny dizajn a inovatívne materiály. Som nadšený, že môžem túto jeho filozofiu posunúť ďalej práve s touto kolekciou, ktorá robí naše ikonické kúsky dostupnejšími a posúva aj hranice udržateľnosti v rámci módneho priemyslu.”

 

Exkluzívny rozhovor s kreatívnym riaditeľom Rabanne:

Koho vidíte oblečeného v kolekcii Rabanne H&M?

Nemám namysli len jeden druh osoby, pretože moja vízia je vo všeobecnosti veľmi inkluzívna a založená na inštinktívnej nálade zábavy. Vždy hľadám inšpiráciu okolo mňa, ako sú ľudia v mojom tíme a moji priatelia. Tiež mi príde zaujímavé pozorovať ľudí na ulici. Vždy premýšľam o tom, ako sa moje návrhy budú nosiť v reálnom živote – keď navrhujem oblečenie, myslím na akciu a pohyb. Snáď si v tejto kolekcii nájde niečo pre každého.

Čo pre vás predstavuje párty oblečenie?

Podľa mňa by párty oblečenie malo byť zábavné. Mali by ste byť tiež schopní hýbať sa a tancovať – nemá zmysel vyzerať úžasne, ale nevedieť správne chodiť alebo sa cítiť nepohodlne. Samozrejme, v Rabanne existuje určitá myšlienka hedonizmu. Dúfam, že to v kolekcii cítiť.

Čo pre vás predstavuje kolekcia osobne?

Pre mňa je veľmi vzrušujúce, že môžem navrhnúť naše ikony domu viacerým ľuďom a za dostupnejšiu cenu. Demokratizácia dizajnu je niečo, čo som osobne ocenil, keď som bol mladým študentom módy a som rád, že môžeme našu značku priniesť viacerým ľuďom, aby si mohli užívať a objavovať náš svet.

Kolekcia vychádza tesne pred sezónou veľkých večierkov. Myslíte si, že sa kúsky budú nosiť počas celého roka?

Ako dizajnér vždy hľadám rovnováhu medzi myšlienkou pôvabu a ľahkosti. Chcem, aby sa moje oblečenie ľahko nosilo a zároveň posilnilo jeho estetiku. Je pravda, že mnohé z kúskov sú veľmi výrazné, dizajnovo zamerané na párty, ale vždy sa dajú nosiť nonšalantným spôsobom – možno vesta s reťazou cez biele tričko s potlačou a džínsami. Veľký dôraz sa kladie aj na denné oblečenie – kabát na mieru, dokonalú skrátenú vojenskú bundu, priliehavý sveter. Dúfam, že kúsky budú funkčné a zároveň zábavné.

Je kolekcia určená pre unisex nakupovanie?

Prví ľudia, ktorí prišli do butiku Rabanne a ktorých som chcel obliecť, boli ľudia z queer komunity. V našich predajniach vidíme čoraz viac mužov nakupovať z dámskej kolekcie ako aj ženy nakupujúce z pánskej kolekcie. Milujem túto myšlienku plynulosti, pretože je to všetko o individualite a o tom, čo vám dáva dobrý pocit. Dúfam, že každý si v tejto kolekcii nájde niečo, čo im pomôže vyjadriť sa a cítiť sa silní a šťastní.

Kľúčové Ready-to-wear kúsky

U žien dominujú žiarivé ikonické dvojdielne kovové sieťované šaty, spolu s trblietavými  šatami a naberanými maxi sukňami v bohatej metalickej zmesi fialovej, striebornej a zlatej. Rovnako výrazné sú romantické šifónové róby zdobené kamienkami a džersejové šaty s leopardím vzorom. Žakárový pletený komplet s výraznou geometrickou potlačou v živých farbách dodáva kolekcii dynamiku a pozitívnu energiu, zatiaľ čo vyšívané sako inšpirované uniformou spolu s kabátom vhodným pre filmové hviezdy prinášajú nádych glam-rocku.

Materiály prémiovej kvality

V kolekcii nájdete pravú kožu, vlnu a mohér, ktoré sa objavujú v doplnkoch, oblekoch či pleteninách. Ikonické kovové sieťované kúsky obsahujú zmes recyklovaného a konvenčného kovu, ktoré sú výsledkom niekoľkých mesiacov vývoja.

Ann-Sofie Johansson v exkluzívnom rozhovore pre Top Fashion:

„Vieme, že naši zákazníci si vážia svoje dizajnérske kúsky a nosia ich roky. Sú to jednorazové štýly, takže musia byť odolné. Pri výrobe sme používali vysokokvalitné materiály a zamerali sa na remeselné spracovanie. Najmä kovové častice sieťoviny boli vrcholom pre nás všetkých, pretože sa nám podarilo dosiahnuť mix recyklovaného a konvenčného kovu s rovnako vysokým leskom a kvalitou ako pôvodné ikony Rabanne metalickej siete,“ prezradila kreatívna poradkyňa a vedúca dizajnu dámskeho oblečenia v H&M, Ann-Sofie Johansson.

Hodnoty reprezentujúce Rabanne aj H&M

„Julien vždy myslí na svojho zákazníka, na čo sa aj v H&M vždy zameriavame. Ponúka návrh pôvabu, ktorý sa zároveň veľmi ľahko nosí. Zistili sme, že počas tejto spolupráce sme boli v mnohých smeroch zladení, pokiaľ ide o skutočnú vášeň a pôžitok z módy, náš zmysel pre detail, efektívnosť a našu túžbu učiť sa jeden od druhého. To sú vždy tie najlepšie spolupráce, pri ktorých sa obe strany môžu niečo naučiť a v tomto prípade to tak naozaj bolo,“ hovorí kreatívna poradkyňa a vedúca dizajnu dámskeho oblečenia v H&M.

„Milujem všetky ikonické párty šaty a doplnky, plus kúsky z kovovej sieťoviny, ktoré sú z hľadiska zloženia takým úspechom. Mne osobne však padne do oka strieborný metalický oblek, ktorý si túto párty sezónu oblečiem k bielemu tričku,“ dodáva Ann-Sofie Johansson na margo obľúbených kúskov z kolekcie.

Čo kolekcia prinesie zákazníkom?

„Vždy sa snažíme na chvíľu zastaviť svet, ako hovoríme, s našimi dizajnérskymi spoluprácami H&M. Ide o to, dať našim zákazníkom niečo, čo nikde inde nedostanú – v tomto prípade kúsok histórie módy za veľmi prijateľnú cenu. Dúfam, že im to prinesie radosť. Pri navrhovaní sme si užili toľko zábavy a viem, že je tu niekoľko skutočne fantastických kúskov, ktoré si naši zákazníci zamilujú.“

Kolekcia Rabanne H&M bude dostupná online na hm.com od 9. novembra 2023.

    3121

    Súvisiace články