Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 8. január 2023 / PR

Namasté v AMASTU

Miesto, kde sa spája estetika s meditáciou, vnútorná krása s tou vonkajšou. Zakladateľky salónov AMASTU Esthetic sme sa spýtali na ajurvédsku terapiu, aj na to, aké ošetrenia odporúča počas zimného obdobia.

Namasté v AMASTU

Ako jediní na Slovensku spájate kozmetické ošetrenie s meditáciou, čo pre vás toto spojenie znamená?

Keď som vytvárala jedinečný projekt prepojenia meditácie s kozmetikou "Namasté v AMASTU“, mojím zámerom bolo otvoriť svet meditácií aj ľuďom, ktorí ju nikdy predtým nepraktizovali. Meditácia je prostriedkom spájania sa s vlastným bytím. Je veľmi mocným nástrojom, umožňuje zažiť bezmyšlienkový stav bytia. Dochádza k celkovému uvoľneniu, no zároveň k naberaniu novej sily a skutočnému spojeniu sa so svojím vnútrom. Claim salónov AMASTU Esthetic je „krása ukrytá v rovnováhe“. Už dávno je známe, že pokiaľ sa ženy cítia vyrovnané samy so sebou, sú sebavedomé a zdravé, vyžarujú svoje vnútorné pocity aj navonok. Bohužiaľ, mnoho žien o sebe v duchu pochybuje, porovnáva sa alebo sa cíti nesebavedomo.

Ako vznikol AMASTU Esthetic?

Spontánne a od srdca. Mojou víziou bolo priniesť ženám a mužom salón, kde si odpočinie tvár, telo aj duša. Keď sa otvoria jeho dvere, chcem, aby ľudia pocítili, že sú vítaní a zabudnú na problémy.

Odkiaľ pochádza jeho názov?

Slovo AMASTU nemá konkrétny pôvod v žiadnom jazyku. Chcela som vytvoriť niečo originálne a spájané len s našou značkou. AMASTU je skratka môjho mena a prípony studio.

Aké ošetrenia by ste klientom odporúčali na zimné obdobie?

V zimnom období je možné vykonávať takmer všetky ošetrenia, pleť je v bezpečí pred slnečným žiarením. Veľmi záleží, aké ma klient požiadavky. Ak si praje oddýchnuť, nepoznám nič lepšie ako naše ajurvédske ošetrenie TARANI. Ak by chcel klient adresovať pigmentové škvrny, jazvy alebo vrásky, veľmi odporúčam fotorejuvenizáciu naším alexandritovým laserom alebo lekársky chemický peeling NEOSTRATA.

Miesto klasických IPL epilácií používate alexandritový laser, aký je v nich rozdiel a prečo si vybrať laser?

IPL je svetlo a nedokáže v pokožke pôsobiť tak hlboko a intenzívne ako laser. Obe pracujú na princípe zahriatia vlasovej cibuľky na teplotu, ktorá spôsobí poškodenie korienka a následné vypadnutie chĺpka. Pre trvalú epiláciu je však nutné tepelne poškodiť korienky, ktoré neobsahujú pigment a nie sú tým pádom priamo ovplyvnené zábleskom IPL. Je veľmi dôležité pred epiláciou zistiť, aký prístroj bude použitý. Stretla som sa s trendom, že rôzne salóny prezentujú trvalú epiláciu, a pritom používajú IPL. Klientky potom nedôverujú ani laseru.

V ponuke máte aj ajurvédsku terapiu, v čom vidíte jej výhody?

Ajurvéda je považovaná za najstarší liečebný systém na svete. Predstavuje celistvý systém prírodného liečenia pochádzajúceho zo starobylej Indie, kde sa uplatňuje už vyše 5000 rokov. V sanskrte slovo ajurvéda znamená „veda o živote“, čo zodpovedá spôsobu, akým sa ajurvéda stavia k liečeniu chorôb. My v AMASTU Esthetic pracujeme s kozmetikou TARANI. Pre mňa osobne je to jedno krásne ošetrenie, kde je naozaj prepojené telo aj myseľ. Prípravky sú čisto prírodné – rastlinné produkty s vysokým podielom himalájskych bylín. Nádherne voňajú. Klientka má po nich krásnu pokožku, ale zároveň si pri vôňach a teple oddýchne aj jej myseľ.

Salóny AMASTU nájdete v Bratislave, Trenčíne, Žiline, Liptovskom Mikuláši a v Košiciach. Viac aj na amastu.sk.
    1778

    Súvisiace články

    No related pages found.