Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 23. september 2023

Max Mara Fashion Show SS24

Na týždni módy v Miláne sme si nenechali ujsť predstavenie MaxMara SS24. Najnovšia kolekcia tejto sezóny bola ódou na britskú ženskú armádu zo 40. rokov 20. storočia.

Max Mara Fashion Show SS24

Kolekcia MaxMara SS24 pre sezónu jar/leto 2024 s názvom ‘An Army of Women’ priamo odkazuje na britskú ženskú armádu z roku 1940. „Zdá sa to zvláštne, ale za 37 rokov, čo pôsobím v spoločnosti, sme nikdy nepoužili inšpiráciu, ktorou je Anglicko,“ prezradil kreatívny riaditeľ Max Mara, Ian Griffiths pred prehliadkou značky. Ódu na toto obdobie predstavuje tzv. „land girl look“ doplnený o vojensky inšpirované overaly a bundy.

Téma a inšpirácia

Kolekcia bola priamo ovplyvnená ženskou anglickou armádou štyridsiatych rokov minulého storočia, kedy tisíce žien spojili svoje sily, aby obrábali pôdu a živili národ, zatiaľ čo mnohí muži v krajine bojovali vo vojne.

V širšom zmysle obleky, uniformy a iné klasické pracovné odevy poslúžili ako inšpirácia pre pôvab Maxa Mara. Nechýbala paleta zelenej, piesočnaté neutrálne odtiene , trenčkoty, plášte, bundy vo vojenskom štýle a šaty s odhaleným chrbtom inšpirované záhradníckymi zásterami.

Paleta farieb

Max Mara vedená kódexmi armádneho oblečenia, navrhla praktické pluky pre súčasnú ženu; džínsová zástera upravená do podoby denných šiat, montérky s opaskom, vrstvená oversized košela a midi sukne. Ženské siluety nachádzajú jemnosť aj v šifónových minišatách s kvetinovým vzorom alebo v pletených súpravách. Paleta farieb siahala od armádnych zelených po pieskové a sýte ružové s množstvom vreciek.

Lokácia

„Na prvý pohľad by ste si nemysleli, že barokový kostol zo 17. storočia bude skvelým miestom na predstavenie kolekcie inšpirovanej anglickým vidiekom, no my sme sem priniesli stromy a rastliny a vďaka tomu sme sa cítili veľmi podobne ako veľké vidiecke usadlosti so svojimi záhradami v Anglicku. Zrazu nemáte pocit, že ste uprostred Milána,“ dodal Griffiths na margo lokácie.

Ponorte sa do botanických farieb a lookov Max Mara pre sezónu jar/leto 2024:

    1968

    Súvisiace články