Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 29. september 2023 / PR

Krása bez hraníc

Spoznajte najhorúcejšie estetické trendy z celého sveta

Krása bez hraníc

Dokážu zlepšiť vzhľad a podľa rôznych štúdií dokonca aj kvalitu života. Estetické vylepšenia vzhľadu už dávno nie sú zákrokmi pre vyvolených, práve naopak. A už zďaleka nie sú len o botoxe. Skorigovať nedostatky a podčiarknuť to, čo je na nás výnimočné, dokážu aj neinvazívne zákroky. Napríklad mezoterapia.

Vitamínový kokteil pre pleť vlasy aj telo

Mezoterapia je obľúbená po celom svete, no mimoriadnej popularite sa teší najmä v Európe. Nie nadarmo sa stala trendom viacerých sezón – a k sláve jej ešte len pribúda. Rozhodujúcim faktorom je pomer kvality, ceny, ale aj invázivnosti a výsledku. Už jemnými vpichmi ihiel s aktívnymi látkami, ako je napríklad plazma či kyselina hyalúronová, dokáže stimulovať regeneráciu buniek, čoho výsledkom je pevnejšia, pružnejšia a krajšia pokožka. Môže sa vykonávať na tvári, ktorej takmer na počkanie dodáva omladený vzhľad, no poradí si aj s inými časťami tela. A dokonca aj s nepríjemnou diagnózou alopéciou (pozn. redaktora, nadmerné vypadávanie vlasov a ochlpenia, ktorých rast sa z vlasových folikúl už neobnoví).

Na Slovensku sa na rôzne druhy mezoterapie špecializujú v Inštitúte zdravia a krásy Frais v Bratislave, kde ich realizuje uznávaná estetická lekárka s 30-ročnou praxou MUDr. Vanda Przewlocka, PhD., ktorá je spoluzakladateľkou a zároveň riaditeľkou kliniky. „Pomocou tejto metódy vieme dať pokožke to, čo jej chýba a krásne to nakopne vašu tvár. Je to doslova výživný „kokteil,“ pretože ide o kombináciu vitamínov, kyselín a účinných látok, ktoré dokážu omladiť a odstrániť drobné vrásky,“ ozrejmuje lekárka, ktorá za svoju viac než 30-ročnú prax aplikovala mezoterapiu tisíckam klientom.

Druhy mezoterapie

Mezoterapia vitamínmi, antioxidantmi či kyselinou hyalurónovou. Pri boji s voľnými radikálmi je preferovaná mezoterapia s vitamínmi a antioxidantmi. Posledné menované sú účinné látky, ktoré majú schopnosť poškodzovať zdravé bunky v koži. Najintenzívnejšími voľnými radikálmi sú zdroje slnečného žiarenia, fajčenie a znečistené ovzdušie. Kyselina hyalurónová je najsilnejšia hydratačná látka v organizme. Aplikuje sa na tvár, krk a dekolt. Dokonca ňou môžeme revitalizovať aj vašu vrchnú časť rúk , na ktorú mnohí zabúdajú. Vstrebáva sa postupne do hlbších vrstiev kože a hydratuje ju. Vašu pokožku ošetrenie nielen vyživí, ale zlepší jej elasticitu a zjemní vrásky. Vďaka tomu budete v závere pôsobiť sviežejšie a mladšie.

Mezoterapia pre očné kontúry

Očné okolie je zvyčajne potrebné riešiť vtedy, keď sa objavia prvé známky starnutia. Hlavné príčiny, ktoré spôsobujú známky starnutia, sú najmä ultrafialové svetlo, opakovaná kontrakcia tvárových svalov či strata objemu. Na zlepšenie kvality pokožky v tejto oblasti sa úspešne používa technika mezoterapie aplikovaná do očného okolia. Ide o procedúru, pri ktorej sa pomocou jemnej ihly urobí veľa vpichov, ktorými sa do dermy dostane kyselina hyalurónová, aminokyseliny, vitamíny a minerály, a tak vaše očné okolie bude pôsobiť vyhľadeným dojmom. Očná mezoterapia je vhodná pre mladé aj staršie ženy.

Mezoterapia proti hyperpigmentáciám

Nežiaduca pigmentácia na tvári a krku je bežným problémom a jedným z príznakov fotostarnutia. Príčin je veľa a sú rôzne. Obzvlášť však zahŕňajú hormonálne poruchy, niektoré lieky, vystavenie UV žiareniu bez primeranej fotoprotekcie a ďalšie. Na liečbu tohto kožného ochorenia sa používa aj chemický peeling, no taktiež mezoterapia proti nežiadúcej pigmentácii. Najvhodnejšie obdobie na liečbu je jeseň a zima, avšak je možné ju absolvovať počas každého ročného obdobia.

Mezoterapia na stimuláciu rastu vlasov a proti padaniu vlasov

Vypadávanie a rednutie vlasov môže nastať v ktorejkoľvek fáze života a je vyvolané rôznymi stavmi – stres, chronická únava, podvýživa spojená napríklad so štítnou žľazou, nedostatok železa a iné. Úspešnou metódou liečby stavov spojených s vypadávaním a rednutím vlasov v oblasti kapilár je práve aplikácia mezoterapie do vlasovej pokožky. Táto terapia využíva kyselinu hyalurónovú, ktorá je známa svojou schopnosťou reštrukturalizovať, čo umožňuje efektívnejšiu výmenu medzi bunkami, vrátane buniek vlasových folikulov. Reštrukturalizačný a zvlhčujúci účinok kyseliny hyalurónovej poskytuje hydratáciu a pozoruhodný biostimulačný efekt.

Mezoterapia dekoltu a krku

V lete je obzvlášť dekolt vystavovaný nadmernému slnečnému žiareniu. Často sa, preto stáva, že v zhone opakovane zabudneme aplikovať opaľovací krém a po čase je problém na svete. Koža v tejto časti je obzvlášť náchylná na spálenie, avšak tento estetický problém viete vyriešiť kedykoľvek počas roka. Po aplikácii liečivej zmesi bude vaša koža jasnejšia a vyhľadenejšia. To isté platí aj v prípade krku, ak máte pocit, že vaša pokožka potrebuje v tejto časti istý „refresh“, procedúra je pre vás vhodnou alternatívou. Aplikáciu je vhodné absolvovať podľa odporúčania lekára v rámci konkrétneho prípadu, ktorý vás trápi.

Ako sme už spomínali, množstvo efektívnych procedúr na tejto báze môžete nájsť v Inštitúte zdravia a krásy Frais v Bratislave, ktorý disponuje bohatými skúsenosťami v oblasti mezoterapie, ale tiež fundovaným tímom lekárov, ktorí vám budú nápomocní pri akomkoľvek inom probléme. Ide totiž o kliniku, ktorá spája starostlivosť o zdravie so starostlivosťou o krásu v súlade s trendami anti- agingovej medicíny.

Riaditeľka Inštitútu zdravia a krásy FRAIS MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.
Riaditeľka Inštitútu zdravia a krásy FRAIS MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.
    1969

    Súvisiace články