Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Starostlivosť o pleť a telo / 22. december 2023 / PR

Inštitút zdravia a krásy FRAIS funguje už 15 rokov

Oproti iným estetickým klinikám má výhodu najmä v jednej veci.

Inštitút zdravia a krásy FRAIS funguje už 15 rokov

Písal sa rok 2008, keď sa oficiálne otvorili brány dvoch uznávaných a vyhľadávaných kliník - Inštitútu zdravia a krásy FRAIS a Centra liečby bolesti Pain Clinic. Napriek tomu, že obidve značky sídlia v Bratislave, vďaka excelentným službám za nimi často cestujú aj ľudia z východného Slovenska či zo zahraničia. Okrem kvality, prvotriedneho prístupu a odbornosti totiž ponúkajú aj mnohé iné služby, ktoré dnes nie sú samozrejmosťou.

Idea založiť vlastnú estetickú kliniku sa formovala dlhé mesiace. Nikdy nebola jasným cieľom po skončení štúdia, tak, ako to býva vo väčšine prípadov. „Roky sme fungovali vo Fakultnej nemocnici ak. Dérera na Kramároch na Klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny. Táto práca nám dala veľmi veľa a umožnila nám okrem realizácie rôzneho druhu, anestézii či práce na oddelení intenzívnej medicíny byť súčasťou mnohých situácií, počas ktorých sme museli resuscitovať, či spolupodieľať sa na transplantáciách,“ spomína si na svoje medicínske začiatky MUDr. Vanda Przewlocka, PhD., ktorá napriek tomu, že má dnes atestáciu v odbore anestéziológia a intenzívna medicína, už viac než 20 rokov pôsobí aj v oblasti estetickej medicíny. Motivoval ju k tomu prístup, ktorý videla na zahraničných klinikách.

„S manželom sme začali od konca 90-tých rokov poskytovať anestéziologické služby medicínskym zariadeniam jednodňovej zdravotnej starostlivosti, ktoré práve vznikali či zubným klinikám. V zahraničí sme videli aj rôzne modely poskytovania medicínskej starostlivosti a mali sme túžbu aplikovať ich na Slovensku. Vznikla tak potreba vytvoriť ucelený koncept, ktorý dnes ľudia môžu poznať ako Inštitút zdravia krásy FRAIS a Centrum liečby bolesti Pain Clinic,“ vysvetľuje doktorka ďalej.

MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.
MUDr. Vanda Przewlocka, PhD.

Názov FRAIS vymysleli synovia manželov Przewlockich. Pochádza z francúzštiny a vo voľnom preklade znamená svieži, oddýchnutý. Práve to dokonale opisovalo ideu doktorky Przewlockej. Spoločnosť SAPIENTIA, pod ktorú značky FRAIS a Pain Clinic spadajú, je rodinná firma. „Na zakladaní spoločnosti sa aktívne podieľali aj moji rodičia, ale aj moji synovia. Dokonca jeden z vnukov vraví, že bude doktorom - a tak možno budeme štvorgeneračnou klinikou,“ usmieva sa doktorka, ktorá si na začiatky budovania značky spomína s úsmevom. Na začiatku, keď ešte klinika sídlila v centre Bratislavy, bola k dispozícii len jedna ambulancia a kozmetika. Postupne si značka získala dôveru nielen klientov, ale aj profesionálov vo svojom obore. Ambulancií postupne pribúdalo a z pôvodne jednej ambulancie sa stala poliklinika. Dnes, po 15-tich rokoch, majú klienti možnosť využiť služby ambulancií v oblasti estetickej medicíny – dermatológie a plastickej chirurgie, v oblasti algeziológie a intervenčnej algeziológie, všeobecného lekára, gynekológa, urológa, chirurga, neurológa, neurochirurga, anestéziológa ako aj služby jednodňovej zdravotnej starostlivosti v odboroch plastická chirurgia, chirurgia, urológia a gynekológia.

Individuálny prístup

Osobitý prístup k pacientovi je prvoradý. Práve to, keď sa klient pravidelne vracia, je pre doktorku najlepším feedbackom. „Mimoriadne ma teší, že máme veľa klientov, ktorí sa vracajú a chodia k nám už od roku 2008, teda od momentu, čo sme kliniku otvorili. Už to nie je klient, ale prakticky rodina,“ uvádza doktorka ďalej s tým, že to je jej dlhodobou víziou. Netúži po tom, aby mala tisícky klientov, ktorí prichádzajú a odchádzajú - aj keď je pravda, že Inštitút zdravia a krásy FRAIS má v svojej databáze viac než 20-tisíc spokojných zákazníkov. Najdôležitejší je pre ňu spokojný klient, ktorý sa opakovane vracia. A samozrejme, cíti sa komfortne.

„Mojou požiadavkou na zamestnancov, ktorých je dnes viac, ako 50, je, že okrem zachovania kvality zdravotnej starostlivosti je potrebné vytvárať rodinnú atmosféru a zachovávať prístup holistickej medicíny. To znamená akceptovať fyzické problémy, ale aj stres, psychické problémy a iné trápenia - čím vnímame klienta / pacienta ako celok. U nás sa klienti nedelia na prominentných a no-name. Všetci u nás majú rovnaký, prvotriedny prístup a samozrejmosťou je láskavosť, pochopenie a záujem riešiť akýkoľvek problém,“ dodáva doktorka Przewlocka.

MUDr. Ireneusz Przewlocki, PhD.
MUDr. Ireneusz Przewlocki, PhD.

 Viac na www.frais.sk

    1858

    Súvisiace články