Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Kultúra / 28. február 2024

Galéria Dior vystavuje exkluzívne kostýmy

Galérie Dior predstavuje od 14. februára jedinečnú výstavnú miestnosť venovanú kostýmom pri príležitosti uvedenia novej série Apple TV s názvom The New Look . Výstava vytvorená podľa archívov Dior, v spolupráci s kostymérkou série Karen Serreau, otvára dvere svojho vzácneho dedičstva filmovým štábom.

Galéria Dior vystavuje exkluzívne kostýmy

V špeciálne navrhnutej scénografii budú môcť návštevníci objaviť kľúčovú udalosť uvedenú v titulnej sekvencii prvej epizódy: legendárnu Sorbonnskú konferenciu, ktorá sa konala v roku 1955. Christian Dior bol vtedy prvým návrhárom, ktorý bol pozvaný hovoriť o svojom remesle na prestížnej parížskej univerzite, kde viedol vášnivý a fascinujúci dialóg s Jacqueline Capelle de Menou – profesorkou francúzskej civilizácie – o podstate módy a excelentnosti couture, o konvergencii tradície, kultúry a kreativity. Po stretnutí, ktoré sa konalo v Grand Amphithéâtre, nasledovala prehliadka, v rámci ktorej bolo 1200 študentom a privilegovaným divákom predstavených desať výtvorov Monsieur Diora.

Medzi siluetami predvádzajúcimi hudbu

Charakteristický symbol série predchádza obleku pre sezónu jar-leto 1955, demonštrujúc impozantnú rozmanitosť vymyslených tvarov. Verejnosti bolo odhalených osem lookov z kolekcie jeseň-zima 1955, ktorú si Monsieur Dior vysníval.

Nadčasový pôvab Dior

V srdci Galérie Dior sa znovuzrodí vzrušenie a mágia tohto pozastaveného momentu, kde každá silueta odhaľuje nadčasovú modernosť pôvabu Dior. Náčrty, vzorky látok, dobové fotografie a ďalšie poklady, ktoré Dior Héritage zachovala, boli odovzdané kostymérke série a jej tímu, ktorí reprodukovali kúsky Christiana Diora s nekonečnou presnosťou.

Podmanivá cesta časom, ktorá sleduje oslnivú odyseu štýlu Dior, vrátane historickej prednášky, čiastočne sfilmovanej a zaznamenanej ako celok, oslavuje umenie couture, jeho mnohé aspekty a výzvy.

Výstava je otvorená pre verejnosť od 14. februára do 13. mája 2024, súbežne s výstavou poukazujúcou na väzby spájajúce Diora a ženy, predstavenou v Galérii Dior.
    2983

    Súvisiace články