Najväčšiu metropolu severného Talianska a centrum ekonomického diania celého Apeninského polostrova sa oplatí navštíviť nielen kvôli každoročnému veľtrhu Salone del Mobile, ale aj kvôli bohatému spoločenskému životu, múzeám, prvotriednym obchodom, barom či hotelom. Prinášame vám 10 tipov na miesta, ktoré by ste rozhodne nemali obísť.

milano uvod

1. Fondazione PRADA
Multifunkčné kultúrno-umelecké centrum založené rovnomennou organizáciou známeho talianskeho módneho domu otvorili v máji 2015. Otcom architektúry tohto komplexu, vytvoreného v areáli starého liehovaru zo začiatku 20. storočia a pozostávajúceho zo siedmich starých budov a troch novostavieb, je preslávený Rem Koolhaas. Okrem výstavných priestorov je tu aj kino či obľúbený Bar Luce – retro kaviareň, ktorú navrhol režisér Wes Anderson.

Milano 01

Milano 02

Celý článok si môžete prečítať na www.stavebnictvoabyvanie.sk

KulturPark_Kosice_vitaz_Kategorie_Renovacia_historickych_objektov_Life_Challenge_2014

KulturPark, Košice - víťaz kategórie Renovácia historických objektov, Life Challenge 2014

7.4.2016

Váš názor je pre nás dôležitý!
Life Challenge 2016 – ďalší ročník medzinárodnej súťaže o najkrajšiu fasádu v Európe sa blíži do svojho finále. Výsledky sa dozvieme už 2. júna 2016 na slávnostnom galavečeri v Madride. Aj vy môžete byť pri tom! Stačí ak sa zúčastníte na verejnom hlasovaní.

Baumit_Life_ChallengePR_foto
Verejné hlasovanie
O titul sa uchádza okolo 300 projektov, ktoré sú nominované odbornou komisiou, pozostávajúcou z 12 známych architektov z celého sveta. Výsledky 6 kategórií má v rukách nezávislá odborná porota, ale aj váš názor je pre nás dôležitý!
Nominované objekty si môžete pozrieť v galérii, kde nájdete bližšie informácie a súhrnný popis objektu, ako aj použité Baumit produkty. Na ich ohodnotenie použite škálu OK – TOP – SUPER (čo zodpovedá hodnoteniu DOBRÝ - LEPŠÍ - NAJLEPŠÍ). Na výber máte dva spôsoby hlasovania – s registráciou alebo bez nej. Môžete hlasovať aj anonymne, ale tým stratíte šancu vyhrať.