Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Módne ikony / 18. jún 2013

Matthew Williamson navrhuje jesennú kolekciu pre Lindex

 Britský módny návrhár Matthew Williamson navrhuje pre spoločnosť Lindex unikátnu jesennú kolekciu. Dizajnová kolekcia, ktorá bude uvedená 4.

Matthew Williamson navrhuje jesennú kolekciu pre Lindex

 

18.6.2013

Britský módny návrhár Matthew Williamson navrhuje pre spoločnosť Lindex unikátnu jesennú kolekciu. Dizajnová kolekcia, ktorá bude uvedená 4. októbra, je súčasťou kampane nadácie proti rakovine „Rosa bandet" (Ružová stužka) a 10 % z predaja kolekcie putuje na boj s rakovinou prsníka.

Svetovo renomovaný dizajnér Matthew Williamson pri spolupráci so spoločnosťou Lindex dodal unikátnej dizajnovej kolekcii zrejmú a charakteristickú estetiku. Britský dizajnér je majster potlače, ozdôb a kaleidoskopických farieb a svoj charakteristický punc začlenil aj do kolekcie kultivovaných a ženských kúskov.
Lindex_Wiliamson_1
Matthew Williamson vyštudoval prestížnu univerzitu Central Saint Martins College v Londýne a svoju prvú kolekciu predstavil v roku 1997. Odvtedy budoval luxusnú značku, ktorá má 170 predajcov po celom svete.

„Je to úžasný a vzrušujúci pocit pracovať pre túto medzinárodnú módnu spoločnosť. Táto spolupráca mi dáva príležitosť osloviť novú skupinu žien, ktorá sa zaujíma o módu a módne trendy," povedal Matthew Williamson.

{youtube}JeWWEyRDgEc{/youtube}
Riaditeľka dizajnu spoločnosti Lindex, Nina Starck dodáva: „Sme nadšení a hrdí na to, že spolupracujeme s Matthewom Williamsonom, ktorý dostal mnoho ocenení a je medzinárodne uznávaným dizajnérom. Vytvorili sme dostupnú kolekciu, ktorá odráža jeho charakteristický a odvážny zmysel pre pôvab. Ten tak budú môcť nosiť všetky ženy."

Dizajnová kolekcia spája obe značky a podporuje kampaň Ružová stužka. Spoločnosť Lindex je už 10 rokov hrdým sponzorom Nadácie proti rakovine prsníka vo Švédsku a podobných organizácií na 16 iných trhoch, kde spoločnosť pôsobí. Táto podpora pokračuje, pričom 10 % z predaja tejto kolekcie bude venovaných na boj proti rakovine prsníka.
Matthew Williamson dodáva: „Pre mňa ako dizajnéra bolo vždy veľmi dôležité, že práve vďaka mojej kolekcií sa môžu ženy cítiť krajšie a sebaistejšie. Mám ženy rád a vždy ma inšpirovali, takže som nadšený, že táto kolekcia môže podporovať taký záslužný účel."

Unikátna dizajnová kolekcia pozostáva z odevov a doplnkov pre ženy zaujímajúce sa o módu a módne trendy a niekoľkých kúskov pre mladé slečny a bude dostupná vo vybraných predajniach Lindex a v online predajni na stránke www.lindex.com od 4.októbra.
Lindex_Wiliamson_2

Lindex_Wiliamson_3

Lindex_Wiliamson_4


Na Slovensku bude kolekcia dostupná v predajni Lindex, OC Polus Bratislava a online na www.lindex.com. Výťažok z predaja poputuje aj tento rok na podporu Ligy proti rakovine, Klubu Venuša.

 

V ČR bude kolekcia dostupná v predajniach: OC Nový Smíchov Praha, OC Černý Most Praha, OC Chodov Praha a v OC Olympia Brno. Výťažok bude venovaných nadácií Aliance žen - konkrétne na projekt Bellis Young (mladé pacientky trpiace rakovinou prsníka).

 

zdroj: Lindex

 

    3464

    Súvisiace články