Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 6. september 2022

MBPFW: Tretí deň v znamení ženskosti

Tretí deň jesennej edície Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku pre sezónu SS23 privial na módnu scénu mladý vietor v podobe študentov z Umprum či známej full time divy Vandy Jandy.

MBPFW: Tretí deň v znamení ženskosti

Ateliér dizajnu odevu a obuvi UMPRUM

Ateliér dizajnu odevu a obuvi UMPRUM, pod vedením profesorky Liběny Rochovej, sa na tohtoročnom Mercedes-Benz Prague Fahion week predstavil témou, ktorá má k móde asi najbližšie - Francúzskom. Kolekcia „Vive la France“ sa necháva inšpirovať francúzskou kultúrou, históriou, umením aj významnými osobnosťami. Práca 14 študentiek a študentov ateliéru spája nielen tému, ale aj veľmi dôkladná príprava a prevedenie. Jednotlivým kolekciám predchádzali podrobné rešerše. Navrhované modely boli následne tvorené s odkazom na spracovanie haute couture s dôrazom na remeslo a veľký podiel ručnej práce. V kolekcii sme mohli vidieť fascináciu divadlom, prvky moderného baletu či modely inšpirované parfumom.

Vanda Janda

Módna návrhárka a full time diva, Vanda Janda, nechýbala ani na jesennej edícii MBPFW. Na prehliadke predstavila signifikantné modely z vlastnej tvorby, ktoré by podľa jej vlastných slov mali spĺňať pravidlo nadčasovosti a takpovediac večnosti. „Dané kúsky sú koncipované tak, aby si v rozličnom stylingu našli umiestnenie v šatníku akejkoľvek generácie FULL TIME DIVY a mali ku nim takú väzbu, aby toľké tradovanie vydržali,“ uviedla na margo svojej kolekcie v spolupráci so značkou Perwoll. „Chcela som vytvoriť kúsky, ktoré si budem chcieť sama obliecť na rande, zároveň však kúsky, ktoré si za 20 rokov oblečie moja dcéra a za 50 moja vnučka,“ dodala Vanda Janda.

    769

    Súvisiace články