Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 5. september 2022

MBPFW: Prvý deň plný kontrastov

Mystic Skatepark Štvanice sa v sobotu 3.9 premenil na prehliadkové mólo a odštartoval obľúbenú módnu udalosť, jesennú edíciu pražského týždňa módy známeho ako Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Túto príležitosť si nenechal ujsť ani magazín Top Fashion, ktorý vám prináša prehľad z prvého dňa MBPFW.

MBPFW: Prvý deň plný kontrastov

Týždeň módy v Prahe v areáli skateparku na ostrove Štvanice odštartovali prehliadky dvoch módnych návrhárov a historicky jediná módna e-commerce módna platforma, ktorá vystúpila s vlastnou módnou prehliadkou. Netradičný priestor prehliadok, nové kolekcie pre sezónu SS/23 a štýloví návštevníci vytvorili príjemnú atmosféru a deň plný kontrastov. Pozrite sa na TOP Fashion momenty z prvého dňa MBPFW.

TOBIAS EQUIPMENT SS/23

Mladý návrhár a študent ateliéru Módnej Tvorby na Pražskej UMPRUM, Tobias Schubert , vystupujúci pod svojou značkou Tobias Equipment, známy aj ako stážista Vandy Jandy a Jána Černého, odštartoval prvý deň MBPFW vo veľkom štýle. Jeho tvorba je inšpirovaná fiktívnymi a virtuálnymi svetmi. Vyznačuje sa prácou s netradičnými neodevnými aj odevnými materiálmi a výraznými grafikami. Okrem iného sa venuje tvorbe špeciálnych kostýmov a inštalácií popredným česko-slovenským interpretom ako je napríklad Yzomandias, Rytmus, Ego, Nik Tendo, alebo Viktor Sheen v spolupráci s českými a slovenskými režisérmi hudobných videoklipov.

ZOOT.lab by ZOOT SS/23

ZOOT ako historicky jediná e-commerce módna platforma vystupuje na MBPFW. Zatiaľ čo na niektorých iných módnych prehliadkach pražského fashion weeku panuje vážna tvár, ZOOT berie účasť na prestížnej českej módnej akcii po svojom. Ako hlavný dresscode stanovil úsmev. V rámci prehliadky ponúkol dámske aj pánske outfity postavené na privátnej značke ZOOT.lab, ktoré sú k zakúpeniu aj online. Hlavnou inšpiráciou sa pre kreatívny tím na čele s Jakubom Ferancom stalo kombinovanie, ktoré posunuli na vyššiu úroveň. „Kolekciou ukazujeme silu brandu, a vychádzame z dominantných svetových módnych trendov. Priestor Ostrova Štvanice nás pri tvorbe inšpiroval a jeho skejtová atmosféra sa do kolekcie jednoznačne premieta,“ hovorí Jakub Feranec, stylista a streetstyle fotograf módnej platformy.

Dominika Kozáková SS/23

Mladá módna návrhárka z Dominika predstavila svoju novú kolekciu “Foo Foo!” pri jej tvorbe využila iba udržateľné materiály z recyklovaného plastu, balvny a deadstock látky. Kolekcia obsahuje ručne pletené šaty a čiapočky z mohéru, alpaky a kašmíru, ktoré si už stihli obľúbiť celebrity ako sú Sita Abellan, Rosalia a Shy Girl. Top Fashion magazín zaujali aj doplnky v podobe kabeliek, ktoré sú inšpirované zvieratkami a prírodou. V novej kolekcii nechýbali tiež kúsky s autorskými potlačami, ktoré boli vytvorené podľa malieb návrhárky.

    737

    Súvisiace články