Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 6. september 2023

MBPFW: Day 4

Štvrtý deň módneho maratónu Mercedes-Benz Prague Fashion Week sa niesol v znamení potlačí, asymetrie, virtuálneho sveta a nedostupnosti. Poďte sa s nami pozrieť na report z módnych prehliadok, ktoré sa odohrávali v historickej elektrárni v pražských Holešoviciach.

MBPFW: Day 4

DENISA DOVALA

Tvorbu Denisy, ktorá tvorí pod značkou Denisa Dovala, môžete vidieť pravidelne na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku už od roku 2019. Okrem iného však svoje kolekcie prezentovala aj na zahraničných platformách MBFW v Budapešti alebo Kyjeve. Jej tvorba si zakladá na kreatívnom koncepte, ktorý stvárňuje nielen pomocou strihov a siluet, ale aj vďaka svojej autorskej potlači látok, ktorý si vytvára sama a je súčasťou jej vízie.

LUCIA KÜRTHI

Luciu Kürthi charakterizuje experimentálny prístup v tvorbe, ktorým dáva priestor vzniku nových tvarov, štruktúr a prítomnosti asymetrie. Vrstvené detaily kombinuje s prvkami zviazania a stiahnutia. Často pracuje s konceptom voľnosti a obmedzenia zohrávajúci úlohu pri výbere materiálov. V kolekcii SS 24(UP TO THE SKY)rozvíja myšlienku odvahy, ktorá je pomenovaním toho ako sa cítime. V kolekcii je zároveň prítomný kontrast ako sa aj krehkosť a jemnosť odvážne mení v tvorivú silu a prináša radostný nádych.

TOBIAS EQUIPMENT

Tretia prehliadka Tobias Equipment s názvom Trilogy SS24 predstavíila zavŕšenie jednej etapy značky. Odevný brand je založený návrhárom Tobiasom Schubertom študujúcim na UMPRUM v Prahe v Ateliéri módnej tvorby pod vedením Mira Saba. Inšpiráciu čerpá prevažne z fiktívnych virtuálnych svetov. Módny dizajnér Tobias Equipment si zakladá na práci s neodevnými, filmovými acosplay materiálmi, ktoré prepája s odevom.

TOMÁŠ NĚMEC

Tomáš Němec na seba upozornil v súťaži pre mladých návrhárov Van Graaf Junior Talent v roku 2022, v ktorej zvíťazil s kolekciou inšpirovanou filmom režiséra Gaspara Noého Lux Æterna. Vo svojej prvej RTW kolekcii sa dizajnér vracia k čiernej farbe a v dvadsiatich modeloch konfrontuje typicky feminé prvky so znakmi maskulinity. Kolekcia vytvára vlastný svet inšpirovaný atmosférou noirových filmov. Pozýva nás do prázdnych nočných ulíc, kde looky vytvárajú dojem tajomnosti a nedostupnosti. Prostredie prehliadky navodilo atmosféru anonymného mesta, čierne siluety modelov sa stávajú podnetom pre vlastné domnienky divákov.

    762

    Súvisiace články