Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 20. apríl 2024 / PR

MBPFW Day 2: Závan ružovej a inšpirácia kinematografie

Medzi TOP módnymi prehliadkami, ktoré boli predstavené v druhý deň MBPFW, nechýbali nové kolekcie návrhárky Vandy Jandy a módneho dizajnéra Tomáša Němca.

MBPFW Day 2: Závan ružovej a inšpirácia kinematografie

Mercedes-Benz Prague Fashion Week tento rok zavítal do Tyršovho domu - sídla Českej obce sokolskej. Areál na Malej strane tvorí Michnův palác, ktorý sa z pôvodne malebnej renesančnej stavby premenil na jeden z najkrajších barokových palácov v Prahe. Československá obec sokolská kúpila polorozpadnutý objekt v roku 1921 a podľa víťazného návrhu architekta Františka Krásného budovu opravila a vznikol Tyršov dom, okrem iného s prvým krytým bazénom v Prahe či budovou telocvične.

Miesto s neopakovateľným géniom loci

„Při hledání vhodného prostoru jsme se zaměřili na místo, které bude nejenom elegantní, ale bude také vystihovat exkluzivitu pozměněného konceptu. Tyršův dům vše zmíněné splňuje, jeho historie a jedinečná atmosféra představují ideální prostředí pro prezentaci letošního konceptu," povedal na margo priestoru Lukáš Loskot, CEO MBPFW.

VANDA JANDA FULL TIME DIVA CAFÉ x NESPRESSO

Druhý deň MBPFW nás zaujala prehliadka módnej návrhárky a full time divy Vandy Jandy, ktorá je študentkou na pražskej UMPRUM a stálicou na Mercedes-Benz Prague Fashion Week. Jej kolekcie sú inšpirované ženami a divami, ktoré ovplyvnili jej život. Inšpiráciu čerpá v kinematografii a v prostredí, v ktorom žije. Medzi kľúčové looky na módnej prehliadke pod taktovkou značky Nespresso patrili tvídové kostýmy, mašle, čipky aj detská línia. Súčasťou šou v štýle Audrey Hepburn boli výstavné pudlíky, stánok s kávou Nespresso a filmové doplnky, ktoré dotvárali celkovú atmosféru.

TOMÁŠ NĚMEC

Dizajnér Tomáš Nemec je čerstvým absolventom pražskej UMPRUM, ateliéru designu odevu a obuvi pod vedením profesorky Liběny Rochovej. Upozornil na seba v súťaži pre mladých návrhárov Van Graaf Junior Talent 2022, v ktorej zvíťazil s kolekciou inšpirovanou filmom režiséra Gaspara Noého Lux Æterna. Zdrojom jeho inšpirácie sú konkrétne prvky a často vychádza napríklad z kinematografie. Odevy formuje do atmosféry, ktorú si okolo určitého diela sám vytvorí. Pri prezentácii svojich kolekcií pracuje s performativitou, ktorá mu dáva slobodu vyjadriť vlastnú víziu a zasadiť tak odev do širšieho kontextu. Pozrite sa na ukážku jeho resort kolekcie s názvom Cruise 24.

Foto: @arturkoff @petrwagner
    275

    Súvisiace články