Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Fashion week / 5. september 2023

MBPFW: Day 1 & 2

V Prahe v piatok odštartovala nová sezóna Mercedes-Benz Prague Fashion weeku. Návrhári, fashion insideri a editori sa zhromaždili na adrese Holešovickej historickej elektrárne a pozreli si nové kolekcie českých a slovenských dizajnérov.

MBPFW: Day 1 & 2

Deň 1: Polankova Symfónia

Pri príchode do priestrannej elektrárne návštevníkov prvej prehliadky uvítala tma presvetlená Polankovym typickým modrým odtieňom. Po usadení priestor dával zmysel a nechal vyniknúť prehliadke, ktorá by mohla byť pokojne samostatným predstavením. Zo zákulisia postupne vychádzali homogénne skupinky modelov s reproduktormi. Každá z nich predstavuje inú verziu kolekcie, možno aj subkultúru a hrá inú hudbu. Tá sa však dopĺňa a vytvára hypnotizujúcu symfóniu, ktorá miestami zatieňuje aj jemnejšie aspekty kolekcie. Polankove kreácie však hovoria samy za seba a po prehliadke určite prehlušia dokonalý chaos, ktorý vytvorila show. Našu pozornosť napriek silnému zvukovému zážitku upútali asymetrické košele, denim a koža v škále hnedých odtieňov.

Jakub Polanka SS24, Foto: @petrvagner
Jakub Polanka SS24, Foto: @petrvagner

Deň 2: Nepodceňujte ružovú

Prehliadka spojená s narodeninovou oslavou Vandy Jandy neprekvapila. Vanda zostáva verná ružovej, bohatým dekoráciám a špičkovému prepracovaniu detailov. Show bola príjemná a ako vždy v spojení s 90's girl music vytvorila ohromujúco pozitívnu atmosféru. Čo však prekvapilo bolo Vandine manifesto ružovej, ktoré si hostia, ktorí sa naozaj o myšlienky sprevádzajúce kolekciu, mohli nájsť na stoličkách. V poetickom texte opisuje, že si uvedomuje, ako istá kategória ľudí odsudzuje jej ružový svet, ale ona farbe ďakuje za to, že jej prefiltruje tých, ktorí nemajú záujem vidieť za hranice svojho vlastného predsudku. 

Vanda Janda SS24, @photographer_regina_voronina__
Vanda Janda SS24, @photographer_regina_voronina__

“Ružová je farba, ktorá o nás povie, že sme naivné a asi aj hlúpe ešte pred tým než otvoríme pusu. Ďakujeme jej za to. Chráni nás a šetrí našu energiu pred tými, ktorí nás pochopiť nechcú, možno nedokázu a možno len naozaj dokážu žiť tak jednoducho, že nás vložili do škatuľky. Veríme, že je ružová”. Nám neostáva iné, len želať Vande okrem krásnych narodenín, aby jej ružové okuliare vydržali pokým bude chcieť.

    797

    Súvisiace články