Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Novinky / 9. august 2022

Vo veku 84 rokov zomrel japonský módny návrhár Issey Miyake

Revolučný dizajnér zomrel na rakovinu pečene v nemocnici v Tokiu 5. augusta, uviedla spoločnosť Issey Miyake Group vo vyhlásení.

Vo veku 84 rokov zomrel japonský módny návrhár Issey Miyake

Miyake, známy pre svoje inovatívne štýly a parfumy, vybudoval globálnu módnu značku, ktorá zahŕňala navrhovanie ikonických svetrov a rolákov s tzv. korytnačím krkom Steva Jobsa. Miyakeho práca zahŕňala tradičné remeslá, ako aj nové technológie. Zakladateľ Miyake Design Studio a Issey Miyake Group bol priekopníkom v technologicky vyspelom a pohodlnom oblečení a ustúpil grandióznosti haute couture v prospech toho, čo nazýval jednoducho „vyrábanie vecí“.

Issey Miyake sa narodil v Hirošime v roku 1938 a mal len sedem rokov, keď Spojené štáty v auguste 1945 zhodili na mesto atómovú bombu. Prežil výbuch, ktorý pri dopade zabil odhadom 140 000 ľudí a viedol ku koncu druhej svetovej vojny po bombardovaní Nagasaki o tri dni neskôr. V roku 1970 založil V Tokiu vlastné Miyake Design Studio a krátko nato otvoril svoj prvý parížsky butik. V 80. rokoch bola jeho kariéra v plnom prúde, keď experimentoval s materiálmi od plastu, cez kovový drôt a dokonca aj s remeselným japonským papierom.

545

Ďalšie novinky