Top Fashion Bar
Kúpiť predplatné Search
Kúpiť predplatné

Trendy / 28. október 2012

Rýchle triky pre vašu postavu

Väčšina z nás chudne práve preto, aby si mohla obliecť čokoľvek a vyzerať dobre bez toho, aby sa musela pridŕžať akýchkoľvek pravidiel. Treba si však uvedomiť, že prírodu neoklamete.

Rýchle triky pre vašu postavu

28.10.2012

Väčšina z nás chudne práve preto, aby si mohla obliecť čokoľvek a vyzerať dobre bez toho, aby sa musela pridŕžať akýchkoľvek pravidiel. Treba si však uvedomiť, že prírodu neoklamete. Vaše telo si aj po schudnutí zachováva určité proporcie, ktoré sú dané genetikou. Pomôcť si však môžete jednoduchými trikmi.

Obliekania_hlavna

Ženám s postavou „jablko" sa tuk ukladá najmä v oblasti bruška, čo spôsobuje, že sa necítia príťažlivo. Takejto postave pristanú výstrihy a vrstvenie oblečenia v hornej časti postavy. Opasky by ste v tomto prípade mali nosiť na bedrách, nie v oblasti pása. Takisto platí, že predel medzi trupom a nohami by nemal byť príliš farebne kontrastný. Tak by ste iba upozornili na nedostatky. Ak však chcete použiť dve odlišné farby, použite tú vyraznejšiu hore a tmavšiu v dolnej časti. Predel je dobré situovať už v oblasti pod prsiami, vtedy sa určite budete cítiť ženskejšie.


Zľava doprava: 1. Desigual, 2. Karen Millen, 3. H&M

Ak ste "hruška", mali by ste sa snažiť priťahovať pozornosť na hornú časť tela, ktorá je v tomto prípade útlejšia. Aby vaša postava pôsobila súmernejšie, používajte svetlejšie farby v hornej polovici tela, alebo riasenie a zdobenie na ramenách. Tomuto typu sa hodia nohavice rovného strihu, určite sa však vyvarujte obľúbeným "slimkám" a takisto krátkym a úzkym sukniam. Vhodné sú, naopak, tie so strihom do písmena A alebo voľne splývajúce.

Zľava doprava: 1. Marks & Spencer, 2. Reserved, 3. s.Oliver

Postava nazývaná "presýpacie hodiny" je vlastne najsúmernejšia, typická úzkym driekom a približne rovnako široká v oblasti pŕs a bokov. Ak patríte do tejto skupiny, pristanú vám bedrové nohavice, ktoré predlžujú pás. V hornej časti postavy voľte oblečenie, ktoré obopína driek, aby ste zvýraznili vašu ženskosť.

Zľava doprava: 1. Marks & Spencer, 2. Topshop, 3. Karen Millen

Ženy a dievčatá s "chlapčenskou" postavou by si mali kupovať šaty, ktoré sú zúžené v páse a od pása nadol rozšírené. Ešte lepšie je, ak sú šaty z pevnejšieho materiálu a držia tvar, prípadne majú vzor. Pás zvýrazňujte opaskami alebo riasením v jeho okolí, prípadne nohavicami a sukňami s vysokým pásom.

Zľava doprava: Debenhams, 2. Topshop, 3. Karen Millen

Dámy s postavou "trojuholník" majú - ako napovedá názov - širšie ramená ako boky. Ideálne teda je upriamovať pozornosť na spodnú časť tela veľkými sukňami, ktoré svojím objemom vyrovnávajú disproporcionalitu tela alebo riaseniami v oblasti vreciek na nohaviciach.

Zľava doprava: 1. Topshop, 2. Karen Millen, 3. Margiela pre H&M

Na záver porekadlo z couture kuchyne Karla Lagerfelda: Móda je najzdravšou motiváciou pre chudnutie :-)

opchanelcreativedietfrieshamburger-e2f5bbd334aae4ec7337ac9da593b0c2_h
pripravila: Barborou Yurkovic a Anna Salvová
foto: archív firiem, Chanel, Missquided

Prečítajte si aj predchádzajúcu časť nášho manuálu o obliekaní.

 

    11136

    Súvisiace články